Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİklet Federasyonunun Ayibi

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında yenibisikletci tarafından paylaşıldı.

1. yenibisikletci

yenibisikletci Yeni Üye

Seviye:
    Türkiye dağ bisikleti federasyonu yetkılılerının yaptıgı bu ayıbı tüm nefretmle kınıyorum.İnanıyorumki bu tepkim tüm bisiklet camiasının tepkiisni cekecektir. Çünkü; beni her ne kadar igilendirmesede,bende bu camianın bir sporcusu olarak milli sporcuların hakkının yendiğini düşünüyorum ve size şunu sormak istiyorum.

'' MİLLİ SPORCU OLMAK VE MİLLİ FORMAMIZI GURURLA TAŞIMAK NE KADAR BASİT ? ''

2007,2008' sezonunda tüm yılını milli olmak ve milli formayı gururla taşıya bilmek uğruna çaba gösteren sporcularımız ve o çabaları sonucunda o gurur verici formayı hakeen sorcularımız neredeler?

Ben size soylıyım nerde oldukalrını.hepsi ekndı evlerınde ve bu sene 4 tane yarış ve milli sporcu seçmesi olmamasına ragmen tum zamanını bisiklet antremnıyla gecırıyorlar.ve daha acı olanı bu sporcularımızın ( MİLLİ SPORCULAR ) malesefki 2008 avrupa şampıyonasına gıdıldıgınden bıle haberdar edilmemişler.demekki ihtiyaç duyulmamış bizim millilerimize.

İşin acı tarafı 2008 sezonunda şimdilik sadece 2 tane yarış koşmak,şu anki aktif millilerimizi safdışı edermi? yoksa edildimi?

Milli olmayan arkadaşlarımız türkiye adına milli takım forması altında avupa şampiyonasına katılabılırmı arkadaşlar.sizce bu dogrumu?bu sporcuları secen birisimi var yoksa kura ilemi çekiliyor?kura ile çekiliyorsa neden herkesin haberi yok?veya o senın adamın bu benım adamım olayımı var?yoksa milli piyangodanmı cıktı? neden benım ve sızlerın haberı yok?yoksa sadece bir kişininmi elınde tum bunlar hiç anlamış değilim.bunun hesabını kim verecek..İnşaallah bu konuyu federasyon yetkılılerı gorur ve bir açıklama yapmaktan çekınmezler.

( LÜTFEN ARKADAŞLR BU KONUYA SPORCU OLARAK DUYARLILIK GÖSTERİNİZ.)

2. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    demekki birileri sadece kendilerini adam yerine koyuyor,tebrik ederim çok güzel bir yazı hazırlamışsınız.

kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  3. latif kavak

latif kavak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu konu hakıkaten cok onemlı cok ıyı bır acıklama yapılmış.umarım federasyon buna bır cevap verır.

keske o şans topu bana cıksaydı ben mıllı olurdum:).ama benım torpılım yok oyuzden olmıcagı kesın:)

İbrahim sarı bunu beğendi.
  4. yarışcı 3

yarışcı 3 Kıdemli Üye

Seviye:
    Seçimlerde inşallah bişeyler değişir:rolleyes:

Yoksa işimiz harap

adm coach bunu beğendi.
  5. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Federasyondan bir açıklama yapıp insanları uatndırmalarıını(!) bekliyoruz.

Ne ,anlamadım?birisi çok mu beklersiniz dedi:D

6. latif kavak

Seviye:
    ( ALINTI )2008 Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası Almanya'nın St. Wendel kasabasında 16-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Şampiyonaya ülkemizi temsilen aşağıdaki sporcu-idareci kafilemiz katılmıştır:

Milli Takımlar Yardımcı Menejeri : Ugur H. Tosun
    Antrenör : Ahmet Çiftçi
    Mekanisyen : Murat Ağırdilli

Sporcular :
    Bilal Akgül - Büyük Erkekler
    Yunus Yetkin - Büyük Erkekler
    Abdulkadir Kelleci - 23 yaş altı Erkekler 2007 2008 sezounuda mıllı sporcu degıldi.
    Yakup Kamsız - 23 yaş altı Erkekler 2007 2008 yılında mıllı sporcu değildi.
    Abdurrahman Dandal - Genç Erkekler ))

Bu er iki arkadaşımızz bu senede milli sporcu olamazlar çunkuseçmeler yok.bunlar nası gitti peki?ben 10 gun boyunca turkıyede yapılacak avrupa şampıyonası mıllı takım kampındaydım.bu arkadaslarımız orda degıllerdı.pekı milli sporclarımız nerde?

( ALINTI ) Yarışlarda 88 kişinin katıldığı genç erkekler kategorisinde milli sporcumuz Abdurrahman Dandal 74., 77 kişinin katıldığı 23 yaş altı erkekler kategorisinde Abdulkadir Kelleci 68, Yakup Kamsiz 72. ve 82 kişinin katıldığı Büyük erkekler kategorisinde sporcularımızdan Bilal Akgül 61., Yunus Yetkin de 70. olarak yarışları bitirdiler.

Parkur olarak teknik yönden Türk sporcularımız için kolay olan parkur toplam 7340m uzunluğundaydı ve her turda çıkışlarda toplam 274m'lik irtifa kazanılıyordu. Kondisyonu güçlü olan sporcuların öne çıktığı yarışta 23 yas altı erkekler kategorisinde ilk kez milli takımda yer alan Gaziantepli sporcumuz Abdülkadir Kelleci, Cumartesi günü sıcak ve güneşli bir havada yapılan yarışlarda iyi bir performans sergiledi. Pazar günü ise önceki akşam yağan yağmurun etkisiyle parkur teknik açıdan biraz daha zorlaşmış, son turlara dogru yağmurun yağmasıyla sporcuların tur zamanlarının artmasına neden olmuştur. ) bisiklet federasyonu sıtesınden alıntı yaplmıştır.

KİMSE BENİ YANLIŞ ANLAMASIN HER İKİ SPORCUDA BENİM COK IYI TANIDIGIM VE SEVDIGIM İNSANLAR:VE ONLARDA BENİ COK IYI TANIR.BİZİM TEPKİİZ FEDERASYON BAŞKANLIGINADIR.

7. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Yakup Kamsız Milli takımda olmadığından dolayı Kendi imkalarıyla Yarışa gitmiştir !!!

İbrahimBAKAN ve kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  8. latif kavak

Seviye:
    avrupa şmpıyonası bu ferdı bır yarış deıl !

bu yarışmalara ulkeler kendı mıllı sporcularıyla gıder.eger yanlıs bılıyorsam kusura bakmayın

9. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet ben karıştırmışsım Yakup Kamsız başka yarışa Kendi imkanıyla gitmiş... Yanlışlık için Kusra bakmayın...

10. latif kavak

Seviye:
    sorun deıl bertan.:)

11. yarışcı 3

yarışcı 3 Kıdemli Üye

Seviye:
    Federasyonu tebrik etmek lazım.:winkenlux

Ayrıca milli takımdaki arkadaşlar bilmiyorlar mı Avrupa Şampiyonaları tarihlerini neden federasyon yetkililerini arayıp sormuyorlar Gidilcek mi gidilmicek mi diye???

12. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    federasyon bu konuya ve daha önceki konulara karşı duyarsız kalmıştır ve hala duyarsız kalmaya devam edecektir bu böyle biline arkadaşlar
    burda ve başka forumlarda federasyon hakkında devamlı şikayetler oluyor ama ne hikmetsse her defasında sessiz kalmayı tercih ediyorlar yada bizleri adam yerine koymuyorlar bu kadar basit işte

13. cansın

cansın Aktif Üye

Seviye:
    Sanırım bütün spor dallarındaki federasyonlar aynı durumda. Hatta klüplerde böyle. Bir aksilik olduğunda (sınav,sakatlık vb) sporcuya ne oldu öldünmü-kaldınmı diye sormazlar. Bazen daha da ileri gider "yer işgal etme" derler. Hem kendilerinin, hemde sporcunun emeğini harcarlar. Ama yöneticiler ve antrenörler için pek fark etmez, nasıl olsa alttan, işleyen çarkı bilmeyen çocuklar/gençler gelmektedir, büyüklerde işler tutmadı ama yeni gelenler müthiş olacak diyerek kendi durumlarını sağlama alırlar. Ülkemizdeki federasyon/klüp/sporcu ilişkisi böyle işler.

14. İLKER TAŞ

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aynen morgen diyorum ve katılıyorum

15. latif kavak

Seviye:
    bu konu aynen burdkalır ve a kımse sesimizi duymaz dıyorum ben.

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  16. İLKER TAŞ

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu arada bu sene takvimde olmayan yalova aksa kupası federasyona rağmen yapılacaktır bilginiz olsun sevgili ünal tolun beyin tüm cabalarına rağmen yarışı takvime aldıramamışlardır hatta federasyonun cebinden beş kuruş cıkmayacak olmasına rağmen ama ünal bey bu yarışı sırf bizler icin kendi imkanlarıyla her sene olduğu gibi bu yarışı bu senede düzenliyecek ama takvimde olmayacak bir nevi antreman yarışı olacak ama eskisini aratmıyacak diyebilirim yarış tarihi gecen seneki aynı tarih ama inşallah oruca denk gelmez

lussman ve ahmet a bunu beğendi.
  17. Cumhur Boyraz

Cumhur Boyraz Forum Bağımlısı

Seviye:
    ünal beye burdan teşekkürler gecen sene benim ilk prof. yrışımdı....federasyonda umarım bizleri duyar böle durumların olmaması grekir....

18. yenibisikletci

yenibisikletci Yeni Üye

Seviye:
    ünal beyın yaptıgıda bızıım federasyona kapak olsun:)

başarist ve burcu_challenger bunu beğendi.
  19. latif kavak

Seviye:
    kardeş senin bu lafn biraz ağır olmamışmı yahu:D

20. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bizim federasyona ( ! ) geçen yıl da , bu yıl da ulaşmaya çalıştım.

Tek kelime cevap gelmedi.

Bu yıl , "bisikletle dünya turu" projemiz için bir ülkenin federasyonuna daha yazdım. Cevap geldi, nasıl yardımcı oluruz, neye ihtiyacaınız var ( bilgi- yollar - parkur vs ) vb. vb.

Neresi mi ?

ALMANYA BİSİKLET FEDERASYONU

Bu da kapak olsun.