Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Federasyonu Hakkında Anket!

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Serkan TELYAKAR tarafından paylaşıldı.

1. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar mümkün olduğu şekilde dürüst, içten ve yaşadıklarınıza dayanarak en doğru şekilde cevaplayınız. 10 soruluk anket açılamadığı için sıraya göre evet veya hayır yazarak cevap verebilirseniz bu veriyi bir araya getirebilirim.

Saygılarımla

1. Yarış kalitesi ve uygulamalarından memnun musunuz?
    2. Harcırah sisteminden memnun musunuz?
    3. Altyapı çalışmalarından memnun musunuz?
    4. Sporcuya verilen değerden memnun musunuz?
    5. Ödül sisteminden memnun musunuz?
    6. Yapılan müsabakalarda sporcuların konaklaması ile ilgili çalışmalar sizce yeterlimi?
    7. Yönetim tarafından sporcu olarak yeterli saygıyı gördüğünüze inanıyor musunuz?
    8. Sporcu sayısı sizce yeterli mi?
    9. Yarış tarihlerinin (yol/mtb) çakıştırılmasından memnun musunuz?

10. Yurt içinde yapılan uluslar arası yarışmalarda yabancı sporcular için harcanan konaklama, ödül, teknik destek vs gibi çok yüksek maliyetli organizasyonlar yerine ülke sporcularına harcanmasını ister misiniz ?

2. ördek

ördek Üye

Seviye:
    bu soruların cevabı zaten belli :in:

3. captain_2

captain_2 Aktif Üye

Seviye:
    size katılıyorum

4. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kisaca Hepsİne Hayir Dİyorum Sadece Mİllİ Takima ÇaliŞiyorlar Gerİsİ Yalan SÜpÜrge Bu Spora GeÇ BaŞlayanlarin Vay Halİne Onlarin HİÇ Şansi Yok Yildiz B Kategorİsİnden Mİllİ Takim Abİ Gİrdİnmİ Kolay Kolay Çikamazsin Ama GenÇlerde BaŞlarsan Yilda 6 Tane KlÜp YariŞinda Pek De BİrŞey DeĞİŞmez 3 Ayda Bİr Yapilan YariŞa Hazirlanmak Bİ Zamandan İtİbaren Sikar En Azindan Ayda Bİr YariŞ Olmasi Lazim

5. hüseyin karakurt

hüseyin karakurt Aktif Üye

Seviye:
    Hehangi bir uluslar arası yarışmada kayda değer bir başarı alınmadığı sürece federasyona veto veriyorum

6. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:

1.evet
    2.evet
    3.hayır
    4.hayır
    5.evet
    6.evet
    7.hayır
    8.hayır
    9.hayır
    10.evet

7. ömerr

ömerr Aktif Üye

Seviye:
    Sitemvari bir anket olmuş.O yüzden cevapları belli sanki :)

8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Yarışlara katılmadığım için federasyonun uygulamaları hakkında kulaktan dolma bilgi sahibiyim . O nedenle sorulara cevap vermem doğru olmaz.

Bence federasyonun yapacağı en büyük iş Fenerbahçe ,Galatasaray,Beşiktaş klüplerinin kapısını aşındırıp ; bunlara bisiklet şubesi açmalarına teşvik etmek olmalı .

Bu 3 büyük klübün bisiklet sporuna girmesi ,bu sporu Türkiye'de şahlandırır. Bunların olmadığı her spor dalı Türkiye'de yok olmaya mahkumdur

Saygılar

9. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bu fikir şu an Türkiye şartları için en mükemmel fikir.. Çok konuştuk kendi aramızda. Özellikle bu üç büyük klübün amatör branşlarda çok başarılı takımları veya sporcuları var. Bisiklette neden olmasın? Mesela Ankaragücü SK bu sene büyük bir ilke imza atarak bisiklet takımını kurdu ve çokta başarılı bir sezon geçiriyoruz.. Neden diğer büyük Spor klüpleride bunu yapmasın?

Sorulara gelirsek;

6. Yapılan müsabakalarda sporcuların konaklaması ile ilgili çalışmalar sizce yeterlimi?
    7. Yönetim tarafından sporcu olarak yeterli saygıyı gördüğünüze inanıyor musunuz?

10. Yurt içinde yapılan uluslar arası yarışmalarda yabancı sporcular için harcanan konaklama, ödül, teknik destek vs gibi çok yüksek maliyetli organizasyonlar yerine ülke sporcularına harcanmasını ister misiniz ?

1.Evet
    2.Hayır
    3.Hayır
    4.Hayır
    5.Hayır
    6.Hayır
    7.Evet
    8.Kesinlikle Hayır
    9.Hayır
    10.Evet (Ancak bu tarz organizasyonlarda gerekli ülkemiz için ancak için ucunu kaçırmamak lazım; sporcular yana yana harcırah beklerlerken milyon euroluk turlar sporcuları soğutuyor.. )

Cem Unden bunu beğendi.
  10. hüseyin karakurt

hüseyin karakurt Aktif Üye

Seviye:
    Bu fikre katılmamak elde değil kesinlile yapılması gereken budur
    Türkiye'de bisiklet sporunun arkasında büyük klüp yok bu sebepten başarı seviyemiz çok düşük kesinlikle katılıyorum federasyok biraz kafasını kullanmalı başka yolu yok.

Cem Unden bunu beğendi.
  11. oğuz dağ

oğuz dağ Yeni Üye

Seviye:
    bu soruların cevabı zaten belli ...bu anket gereksiz bence..

Cem Unden bunu beğendi.
  12. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    Anket oldukça güzel cevapların belli olması durumun net olarak ortada olmasıdır
    Bu sonucların yetkili kurumlara ve basına iletilmesi gerekir olabildigince ust makamlara ki işe yarasın
    Sonuç belli olsa da bence anket veri ve tepki bilinci de oluşturacaktır katılım gereklidir derim

Örnek verecek olursak bisiklet yolumuz yok ama biz bunu sadece içimizde tutarak değil ...ortaya çıkarak talep ederek az veya çok tepki göstererek
    gündeme getiririz.

Anketler sorunun kabul görme oranını göstermesi bakımından çok önemlidir katılalım ve daha da ileri çalışmaların yolunu açalım.

Sorular yönlendirici gibi görünmekle beraber sorunu ortaya kısmen koymuştur ben de tüm sorulara hayır diyorum .........anketi hazırlayanların ellerine sağlık

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  13. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    özür dilerim son soruya kesinlikle evet diyorum

14. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar internetten Milliyet gazetesinin arşiv bölümüne girin 1970 ve 1980 yılları arasındaki bisiklet haberlerini aratın.İnanın bunalıma girersiniz .

Montreal Olimpiyatlarına katılan Erol Küçükbakırcı'dan tutun ; kaynak yaptığı bisikletiyle uluslararası turlara katılan milli sporcular , maddi imkansızlıklardan tek bisikletle hem gençlerde , hem büyüklerde yarıştırılan sporcular .Keşke futbolcu olsaydım diyen milli bisikletçiler , Cumhurbaşkanlığı Turu kriteriyumunda seyircilerin yere raptiyeler atması sonucu yarışçıların lastiklerinin
    patlaması vs. vs.

Yani değişen hiç birşey yok .Ve ne yazık ki olmayacak gibi gözüküyor

15. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    En azından harcırarah sistemi değişse zaten sporcu zar zor yarışa geliyor.Bisiklet masrafları,kıyafet masrafları ve bir de yol masrafları var. Sporcular bunlara para yetiştirmekte zorlanıyorlar.Bir de buna yarışa %65 barajına giremezse bir sonraki yarışa maddi imkansızlıktan giremiyor.Yarışı bitiren herkes harcırahını almalı.

kron_xc4000 esk ve Cem Unden bunu beğendi.
  16. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:

Bu tür konular anlamadığım şekilde sadece izleniyor ve çok çok az
    kişi cvp yazıyor.Federasyondan korkulduğu içinmidir çekinildiği içinmidir bunu bilemiyorum. Fakat zaten gereksiz, cevaplamaya gerek yok, cevabı belli gibi yanıtlar yerine net cevaplar verildiği takdirde bu veri için kullanılabilir.Birlik olunursa birşeyleri ortaya koyarız sessizce izleyip kaçamak cevaplar ile kimsenin karşısına çıkamayız. Bunları lütfen düşünün ve artık bir şeylerin olabilmesi için yanıt verin. Herkes sıkıntılı ama herkes suskun bu mu olmalı,böyle kalması mı gerekiyor. Herkes yaşananları sineye çekerek susmayı kabulleniyorsa diyebilecek bişey kalmamış zaten.

Saygılarımla hepinize...

17. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bugün kürek sporuyla ilgili haberleri okuduysanız ,şaşırmışsınızdır.

Galatasaray ,Feneri geçmiş ;Aziz Yıldırım küplere binmiş.Bundan sonra kürek şubesiyle bizzat ilgileneceğim demiş.

Geçen sene GS 300milyar TL'lik kürek malzemesi aldı .Darısı bisikletin başına
    Federasyonun yapacağı tek iş var GS,FB,BJK 'ya bisiklet şubesi açtıracak .Bizde Türkiye'de bisiklette mücadeleyi görmeye başlayacağız.Başka yol yok

Saygılar

18. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

1- hayır
    2- hayır
    3- hayır
    4- kısmen
    5- hayır
    6- hayır
    7- -.- yönetici görmüyorum
    8- hayır
    9- hayır
    10- kısmen

---
    the real mc coy

19. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    Serkan eline sağlık bir şeyler yapmak için verdiğin ve vermiş olduğunuz uğraş güzel ve anlamlı mesajlar içeriyor..ama bu tür konularda diğer yazı ve yorumlara baktığımda,gösterilen ilginin çok az olduğunu görüyorum.,buda şunu gösteriyor.
    Nedeni bilinmez ama birlik olmayı başaramayan ve menfaate dayalı,bireysel düşünce sahibi bazı sporculara ne yapılıyorsa (iyi veya kötü) sadece ve sadece "MÜSTEHAKTIR" demek gerekiyor.(Marmaristen sonra buna inandım artık).Onun için,Ben federasyonun bir kusuru veya ihmali olduğunu zannetmiyorum..
    Bu konuyuda aklı başında ve "mişler" ve "mışlar" ile kulaktan dolma bilgiler ile gelmeyen,birebir yaşayan ve bu konuya vakıf olan herkes ile açık açık tartışabilirim..
    Kişilere özel Saygı ve Sevgilerimle

Cem Unden bunu beğendi.