Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı'nın Akit TV'deki konuşması

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
düşünce guzel veledromlar, yeni yarışlar ve buyuk turlara takım veya sporcu gönderme düşüncesi, antrenör ve sporcu sayısı artırılması. Bütün bunları yapacaklardır. Çünkü adamın öz geçmişine baktığınızda federasyona para akacaktır. Bide sonuçta inşaat sektörü tabi. Ama turun zamanı yanlıştı buyuk takımlar gelmiyordu demesi, biz bu tarihi önümüzde bulduk demesi, ekim ayının nisan ayından iklim olarak daha iyi olduğunu söylemesi mazeret uydurmaktan başka bir şey değil. 2014- ve 2015'te 8 (worldtour)profesyonel takım gelmiş. 2016 yılında sadece 2 takım. Daha önceki açıklamalarda takımlar turkiye'deki ortamdan gelmeyi istemediklerini açıklamışlardı. TV kanalı zaten özellikle seçilmiş ve TUR ile ilgili gerçeklerin açıklanmaması üzerine kurgulanmış.

Scudo

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Röportaj'ın masterlarda harcırah kaldırılması ile ilgili kısımlarından kaçamak ve iç açıcı olmayan kısaca umut verici OLMAYAN anlamlar çıkardım, Hatda harcırahların kaldırılması kararını spor genel müdürlüğe attı ama bimerden gelen şikayet cevapları bisiklet federasyonunun kendi başına karar alabilecek bir kurum olduğu cevabı bunu yalanlıyor..

Bunun dışında daha önce harcırah hiç ödenmiyormuş biz hemen ödedik dedi, ben hiç ödenmediğini bilmiyorum ama geç ödendiğini biliyorum..

Doğuda saydığı illerin çoğunda zaten geçtiğimiz yıllarda özel ve ödüllü yarışlar düzenlendi, hiç düzenlenmeyen iller oralar değil..

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Baştan sonra izledim. bana mantıklı geldi konuştukları. fikirler var onları anlattı. geçmiş olaylardan bahsetti. ama kişileri konuşmadı bu olumlu.

büyük beyinler fikirlerden küçük beyinler kişilerden bahseder sürekli. Başkan fikirlerden de bahsetti. geçmiş olaylardan da.

Kanala karşı ön yargılıydım ancak genel olarak objektif bir program olmuş. ayrıca cnn veya diğer major kanalr çağırdı da gitmediyse o zaman sıkıntı.

başkan bahsetti zaten bisiklet artık haber değeri taşımıyor diye. baştan sona izlense şu eleştirilerin hiç biri olmazdı.

Ben genel olarak başkana da kanala da ön yargılıydım. şu an fikrim değişti. ( kanal yine de sıcak bakmıyorum :D )

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet adına düşünceler güzel, inşallah bahsettiği konular hayata geçer ve çok güzel bisiklet adına dolu dolu organizasyonlar görürüz. Bazı arsız kişiler utanır (utanmaları da yok ama). Kanal hakkında da bilgim yok fakat o konu beni ilgilendirmez, ÇÜNKÜ ADAM BİSİKLETİ ÖN PLANA ALMIŞ, NE KADAR ÇOK KİTLEYE HİTAP ETMESİ VE TANITMASI ONUN DA YÜKÜMLÜĞÜ. anlayış gördüğüm üzere, bisikletliler de de azalmakta. ÇOK ACI.(Biz araç kullananlara deriz anlayışsız diye fakat aynaya bakmıyoruz, ARE WE?
Ben bisiklet hakkında icraat vaat eden kişiyi dinliyorum ve bu kişi Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı, OLAY BU!

Konuyu abuk sabuk yere çekmenin mantığı yok, MEDENİ BİR ŞEKİLDE KONU, KONULARA KATILMAYA DA BİLİRSİNİZ, buna da tamam, fakat çirkinleşmeyelim lütfen. Hepimiz PEDALA BASIYORUZ, HEPİMİZ DE AYNI YOLDAYIZ.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Başkan, görevine yeni gelen herkes gibi, kendinden öncekilerin neler yapamadıklarını ,kendilerini başta iken ise bol bol, şöyle yapıcam , böyle edecem , cam ,cem ,cam diyerek , ve de aklındaki projelerin ne olduğunu anlatıyor anlatmasınada , bir yapıulmak istenenler var , birde hayatın gerçekleri var.

Bakanla görüşeceğim demek ayrı , bakanla görüşmek ayrı , görüşmeden sonra halen düşünülen işi yapabilmek de ayrı bir olay ve hatta kendi federasyonu içindeki personele , sözünü geçirebilmek ve dedikleri yaptırabilmek bambaşka bir şey. Bu sistemin dışardan işlemesini görüp yapacağım demek var. Birde içine girip , gerçeklerle yüzleşip yapabilmek veya yapamamak var.

Bekleyip görelim. Bakalım dediklerini hakikaten yapabilecekmi.

• Beğen
Tepkiler: cngz

Transonic

Üye
Tepki
190
İsim
yucel
Bisiklet
Fuji
ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz..