Bisiklet Farları Fiyatı ( Ucuz !!!)

Tepki
10
(link) (

Resmi :
http://images.gittigidiyor.com/2443/Tiger-Bisiklet-Fari-ve-Arka-Lamba-TAKIM__24437054_0.jpg

-2 farklı ayarda çalışabilme
-Ultra parlak led ışığı
-Yüksek hassasiyet
-Uzun kullanım ömrü
-4 adet AAA ( kumanda pili) ile çalışıyor.
-Su geçirmez

-Bisikleti park ederken pratikçe yanınıza alabilirsiniz

-Orijinal ambalajındadır

Arka Lamba

- 5 ledli arka Lamba

-3 farklı ayarda çalışabilme
-Ultra parlak led ışığı
-Yüksek hassasiyet
-Uzun kullanım ömrü
-2 adet AAA ( kumanda pili) ile çalışıyor.
-Su geçirmez

-Bisikleti park ederken pratikçe yanınıza alabilirsiniz

-Orijinal ambalajındadır

• Beğen
Tepkiler: Erol KOLAS
Scudo
Tepki
10
Arkadaşlar En Ucuzunu Buldum Ebay'dan (!!! US $0.99 )
http://imgs.inkfrog.com/pix/tiger5367/BikeLight400x400SLV3.jpg
http://www.picture888.com/smartchoice/BikeLight/BikeLight400x400SLV1.jpg

bunu ben satın alacam yukarıki de : 1 gün kaldı yetişin ona göre !!!

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
Aynılarından bende var, Arka lamba oldukça güzel, farkedilebilir. Fakat ön far için aynı şeyi söylemek zor. 1-2 m yi bile aydınlatmakta yetersiz kalıyor. Hızlı turlarda en az 20-30 m öteyi iyi aydınlatmak gerekiyor. Onun için bu power beam in ön farını tavsie etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Erol KOLAS ve S26

cahitacil

Daimi Üye
Tepki
75
İsim
Cahit AÇIL
Aynen bende bu ön farlardan almıştım yalnız hiç memnun kalmadım. Ben 2 tane aldım ancak 2 tanesinin bile aydınlatması çok yetersiz.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
duracell pil kullanırsanız farkı anlarsınız. ;) gerçekten inanılmaz fark oluyor.

• Beğen

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@Onur Kahraman

fenerin kendisi kötü olduğu için li-po pil bile kullanılsa sonuç pek değişmiyor. Ben bu fenerde duracell pil kullanmıştım. Ama power led in yanına yaklaşmayı bırakın 2 m öteyi zor seçiyordum

• Beğen

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
En kuvvetli aydınlatmayı sizce hangisi sağlıyor peki arkadaşlar? Bu konuda tecrübelerinizin olabileceğini düşünüyorum! Ben şahsen daha önce forumdan 76ledli lambayı kullandım. Duracell piller ile kullandığınızda aydınlatması çok iyi. Ama acaba daha kuvvetli ışık veren var mıdır?

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@M.Kaptanbaşı

Bana göre aydınlatma için lumen cinsinden değerleri bilinen powerled li fenerler iyi bir çözüm olacaktır. Benim 220 lumen ve yaklaşık 10 cm uzunluğundaki fenerimi eğer yola yatay mesafede tutarsam, tek şeritli yolda karşıdan gelenin selektör yapmasını sağlıyor. Demem o ki ciddi bir aydınlatma sağlıyor. Bırakın 3-5 m yi aydınlatmayı, 50 m ye kadar aydınlatıyor. Zaten direkt göze tutmak felan kötü sonuçlara yol açabilir.
Dediğim gibi, aydınlatma gücü lümen cinsinden verilen fenerlerle ilgilenebilirsiniz. min. lümen tavsiyem ise 100 dür.
Çinden alabileceğiniz gibi, Hepsiburada da fenix markalılar var.

• Beğen
Tepkiler: onurson

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Arkadaşlar led li ön farlardan fazla bir aydınlatma beklemeyin. Led li farların odaklanma ve kuvvetli aydınlatma özellikleri yok. Bugün yeni nesil otomobillerde neden led li ön far kullanılmıyor, hiç düşündünüz mü? Led li farlar sadece sokak aydınlatmalarının yeterli olduğu yollarda başkaları tarafından farkedilmeyi sağlar. Onun ötesine gidemez. Sitemizde giyim ve aksesuar bölümünde satılan 53 led li, 76 led li farlar için bu anlattıklarım geçerli değildir. Ben 76 lı olandan aldım. Duracell pillerle çok iyi aydınlatıyor. Led li farın gece yeterli olması için led sayısının 20 ve üzerinde olması gerekir. Onun dışında 3 led li, 5 led li, 7 led li karanlık yollarda, arazide ve dağ patika yollarda başnıza iş açar. Bir de led li farların aydınlatma sürelerine değineyim. Led li bir farın kaç saat aydınlattığı önemli değildir. Önemli olan kaç saat boyunca parlak yandığıdır. Ben daha önce 5 led li bir far aldım. 4 adet kalem pille çalışıyordu. Bu lamba tam 100 saat boyunca aydınlatma sağladı. Ancak parlak yanması 30 saat sürdü. 30 saatten sonra aydınlatma kademeli olarak azaldı. Led li farların tek ve en büyük avantajları düşük pil tüketimleridir.

Tepki
60
power led dediğimiz watt başına 100 lümen civarı ışık verebilen ledler bisiklet aydınlatmasında en iyi seçimdir. Şöyleki kendi yaptığım bir deneyi anlatayım. 9 adet parlak ledi olan el fenerlerinden iki addet aldım. 18 ledli bir fener oldu. normal led 20 miliamper çekmesi lazım bende bunu 350 ma ile sınırlandırdım. gayet güzel bir ışık verdi. sonrasında sadece tek bir power ledi aynı akımda çalıştırdım ve 18 ledin verdiği ışığın 2 misli ışık vardı. odaklanmasıda mercekler sayesinde daha başarılıydı. Bu arada bir arkadaşımız otomobillerde led kullanılamaz demiş. audi gibi büyük markalar ledli ön far dizaynlarını protiplerde denemeye başladı. ledin kendisinin odaklanma özelliği olmayabilir fakat istenilen açılarda odaklanmayı merceklerle sağlamak mümkün.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu feneri almayı düşünüyorum arkadaşlar.Tavsiye edermisiniz? Kullananlar varmı?

53 Ledli Farın Özellikleri Fiyat :25 TL

Ultra parlak led ışığı
Yüksek hassasiyet
Uzun kullanım ömrü ( 100.000 saat )
Ayarlanabilir kafa bandı
Ic kontrollu 4 modlu: 10 led, 27 led, 53 led, 53 led flash
3 adet kalem pille çalışıyor.
150 gr Ağırlığında
Su geçirmez

(link)

http://i725.photobucket.com/albums/ww254/signnn/D02193.jpg
http://i267.photobucket.com/albums/ii315/athleticfatih/PICT0004x.jpg

Tepki
60
@Fikret Öztürk

53 led aynı anda yandığında sürücüsü olmadığı için en az 1500 miliamper akım çekecektir. ve verebileceği ışık en fazla 100 - 120 lümen olacaktır. oysa power led ile dizayn edilmiş bir fenerle bu ışık şiddetine 350 miliamper ile ulaşmak mümkün. buda pillerinizle 4 misli daha uzun süre aydınlatma demek oluyor teorik olarak. ledlerin tarihte yerini aldığı vakit bu andır dostlarım. bence biraz daha ekonomik yatırımlarla power led edinmek daha mantıklı.

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@Fikret Öztürk

Ben bu farın 76 led li olanından aldım. Benim farda 48 li led modu da var. 48 li modda kullansam bile alacakaranlıkta yeterli oluyor. 48 li mod yeterli olduğuna göre 53 led li far dünden yeterli olur.

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
@bahadironder

25TL'den daha ekonomik yatırımlarla powerled yapılabiliyor mu ? :)

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@Semih Temiz

Evet, ama onun için ayrı aparatı var. O aparat sayesinde monte ediliyor. Aparat almam derseniz, sağlam bir lastikle kendiniz de basit şekilde monte edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Speedy Cycler

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@Fikret Öztürk

Bu fotoğraf Enstantanesi 15 sn olarak ayarlanıp çekilmiş. Yani bu çekim 15 sn lik bir çekimin sonucu. Dolayısıyla aslında gözle görülecek olan parlaklık bu fotoğraftaki gibi keinlikle olmaz. Fotoğrafta çok fazla aydınlatma var gibi, ama o kadar aydınlatmaz.

Led-Power led konusunda kesin olan şudur, Power led ler normal led lere göre çok çok daha parlak ışık verebilirler.

• Beğen
Tepkiler: Efrahim ÖZCAN
Tepki
60
@Fethi Aktunç

bir led mercek ve pcb ile birlikte 15 lira. 9 lirayada sürücüsünü alırsak eder 24 lira. gerisi biraz el işçiliği ve bir pil sistemine kalıyor. dostum sorunu araştırmadan sormuşsun ama yinede cevap veriyorum. powerled ler bu çok ledli fenerlerle mukayese edilmeceyek kadar kaliteli aydınlatma ile birlikte sandığın kadar maliyetli fiyatlar yerine normal ledlerden çok daha iyi fiyat performans oranı sunarlar.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bahadironder

Ürün elime geçti. Durasel pil taktım.Aydınlatma yönünden beni fazlasıyla tatmin etti. Şimdi 3 pil ile ne kadar süre aydınlatma sağlayacağını merak ediyorum. Lamba istenirse 10 led veya 27 led olarak da kullanılabiliyor. 10 Led ile bile verdiği ışık tatmin edici. Sanırım 10 led olarak kullanırsam pillerini uzun bir süre değiştirmem.