Bisiklet Eldiveni Tavsiyesi: Cube Natural Fit (Kaza tecrübesi içerir)

Scudo

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@emreagca91 Çok teşekkürler. Baya canlı bi kırmızısı varmış. Tabii mavili modelle (bence) asla yarışamaz ama napalım artık, mecbur bunu alıcaz galiba. Ben hala sipariş vermedim. Bir süre daha eski eldivenimle idare ederim belki. Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: masumane

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
Kullandığınız malzemelerle ilgili geri dönüşler kesinlikle çok faydalı. Bende bu eldivenlerin kalitesini araştırıyordum. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Üst te kullanılan malzeme ne olursa olsun avuç içinde ALTURA bile aynı malzemeyi kullanıyor. Ben daha farklı bir kumaş-sahte deri görmedim. Bu malzeme de zamanla marka ne olursa olsun yırtılıyor. Belli rakamalrın üstüne çıkmak kim ne derse desin o yüzden anlamlı değil. Ben 30Tlye de 60Tlye de eldiven aldım zamanında aldıgım nike marka eldiven avuç içinde başka bir malzeme oldugu içiin hala duruyor ve sağlam . Onun da sırt kısmı filesi yırtıldı. Gerekirse ilerde hepsinin fotograflarını paylaşırım
Sonuç: abartmaya gerek yok

• Beğen

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aynı eldiveni bedenime göre aldım ama elimi çok sıktı :(

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@mfurkan
Eldiven seçimi isimli konuda bahsetmiştim. Eldiven ölçüleri avuç genişliği ile veriliyor. Ama işin içinde avuç uzunluğu ve parmak kalınlığı da var. Yani internet üzerinden denemeden eldiven almak ayakkabı almak gibi riskli bir iş.

• Beğen

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BerkEvren İnternet üzerinden çok eldiven aldım. Hepsinde de ölçülere dikkat edip hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama bu eldivende nedense aynı uyumu sağlayamadım maalesef.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@mfurkan Ben de eldiveni ilk aldığımda zor giyip çıkarıyordum, sıkıyordu biraz. Fakat birkaç kullanımdan sonra zaten baya esniyor, elinizin şeklini alıyor. Bence ilk başlarda sıkmasına aldırmadan kullanabilirsiniz. Tabii çok fazla sıkıyorsa ayrı.

• Beğen
Tepkiler: Esatesat

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Aşağıya kullandığım ve kullanacak olduğum bazılarını siraladim. NIKE dışında hepsi avuç içi nde kullanılan sahte deri nedeniyle yırtıldı. Kolay çıkması için yapılan tutamaklar da yirtilmayi bazen kolaylaştırıyor.
Nike ilk defa ağ kısmı yıpranan oldu. İçi hâlâ sapasağlamfotoğraf0605.jpgİşte eskiyen dış kısmı
fotoğraf0606.jpg
Bunun dışında aldığım kullandığım Bir kaç eldiven ler hepsi aynı şekilde deri benzeri olup da eskimesi için özenle yapılmış maddeler yüzünden yırtıldı. Üstte delta dan aldığım jelli olduğu söylenen ama jelsiz TAKONİ altta şimdi unuttuğum başkası. Sebep hep aynı fotoğraf0603.jpg
Şimdi de paraya kiyip aldığım ALTURA ile ucuza merlin den aldığım ama malzeme kalitesi gerçekten iyi olan force Amara marka aslında ucuz olan eldiven. fotoğraf0602.jpg
Sonuç olarak fazla kasmayin jel bı halta fazla yaramıyor hatta esneme farkları nedeniyle yirtiga neden bile olabiliyor. Bence yurtdışı sitelerden alışveriş yaparken araya kaydırın olsun bitsin. Altura bana 60 a geldi bunun dışında hiç bir eldiven e 40 TL den fazla vermedim çünkü her zaman sonuç şöyle oluyor.
fotoğraf0604.jpg

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@BerkEvren Bu arada kulaklarınızı çınlatmam gerek. Hatırlıyormusunuz sizin bir ileti altında el uyuşması ile eldiven ilişkisi arasındaki iletinizden bahsetmiş her gün bir şey öğeniyorum demiştim. Bende de oldu aynı olay ve haklıymışsınız. Uyuşma ve eldiven arasında ciddi bir ilişki var.

ersinnsahin

Aktif Üye
Tepki
146
Öncelikle geçmiş olsun.

Yaklaşık 2-3 aydır bu eldiveni almayı planlıyor ve maaşımın yatmasını bekliyordum. Şimdi stoklarda kalmamış. Bana bırakmadığınız için teşekkürlerimi iletiyorum :) iş yerinden de siteye giremedim alşam evden rahat rahat diğer cube eldivenlere bakacağım :)

• Beğen

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Sağolun. Ben de hala alamadım, eski BTwin eldivenlerimle idare ediyorum. Benim kullandığım mavili model çok güzeldi. Bedeni bulunmuyor epeydir :(

• Beğen
Tepkiler: ersinnsahin

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@ersinnsahin @Birhan K. yeni aldığım eldiveni tavsiye ederim size..Hepsiburada'dan aldım ama şu an baktım,tükenmiş..Gittigidiyor'da var ama sadece S beden yazıyor..Satıcıya bedeni sorabilirsiniz..
(link)

• Beğen
Tepkiler: ersinnsahin

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar linkteki eldiven aliexpresste 7$. Beklerim derseniz oradan alın. Bizim çakallar böyle 2 katına satıyor. Kadro kulağı arıyordum bulduğum en ucuz tr fiyatı 35 lira iken aliexpressten 1$ ödeyerek aldım. Hem de kargo bedava :D
Dağ Bisikleti Bisiklet Eldiven Balıkçılık erkek kadın S XXL cyclezone luvas para ciclismo mtb Bisiklet Yarım parmak eldiven Jel
(link)
(from AliExpress Android)

• Beğen

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
İlk mesajda görüldüğü gibi geçen sene bir kaza sonucu sol eldivenim ortadaki nefes alan bölgeden yırtılmıştı. Aylardır bir kenarda duruyordu, atmaya da kıyamıyordum. Geçen gün dedim ki ben bunu neden tamir etmiyorum.. İğne ipliği aldım, 15 dk'da ilk günkünden daha sağlam hale getirdim eldiveni. Canavar gibi oldu. Şimdiye kadar neden aklıma gelmediyse :) Instagram'dan paylaşmıştım buradan da paylaşayım.

IMG_20180312_143016_660.jpg IMG_20180312_143249_078.jpg

Tepki
2
İsim
Yusuf Tuna
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Herkese merhabalar
CARRARO27.5" DAYTONA 730 30-Vites Hidrolik Disk Fren

bu dağ bisikletime eldiven almayı düşünüyorum çok pahalı olmıcak fiyat performans olarak iyi olsa iyi olur lütfen yardım edin
LÜTFEN YARDIM EDECEK KİMSE YOK MU???

Son düzenleme:

Batuhan27

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet Batuhan K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
IMG-20201222-WA0027.jpg

Bende 22 aralık günü yola atılan bir tahtaya çarpıp takla attım ve parmağım fren kolu ile asfalta sıkıştı, parmağım tırnaktan itibaren parçalandı(serçe parmağım) eldiven olmuş olsaydım sadece kırılırdı olacak olmalı bunada şükür
@Dıldıbın ne alırsan al Ama uzun parmak olsun ben Çektim sen çekme

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: