Bisiklet Duvar Askısı

Tepki
22
Sık sık bisiklet satan mağazalarda gördüğümüz bisiklet askı aparatları, muhafazasında sıkıntı yaşayabildiğimiz bisikletimiz içi iyi bir alternatif olabilirmi?
Özellikle jant ve jant tellerine bir zararı olur mu? Hangi lastikten asmak doğru olur(ön - arka)?
Tecrübesi olan veya fikri olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: çirkin
Scudo

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Ben evimde hem dağ hem yol bisikletimide ön tekerlekten duvara asıyorum. Askı bisikleti taşımak için jant tellerinden destek almıyor.jantın çemberi tutuyor. tek sorun kirli tekerleklerin duvarı kirletmesi. onun içinde lastiklerin deydiği yerlere duvar stickerı vs. gibi şeyler yapıştırabilirsin ya da sık sık silersen temizleniyor.

Tepki
22
Bisikletin tüm ağırlığı jantın tek bir noktasına yükleniyor, ayarlarında bir problem çıkartabilir diye düşünmüştüm, hoş okadardan etkilenecek janta güvenipte yola çıkılmaz zaten... Alayımda bende nereye koyacağım derdinden kurtulayım..

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
bence askılığa kadronun üst borusundan beri as kadro yani öbür türlü de assan bir zararı olacağını zannetmiyorum ama yinede sen bilirsin

• Beğen
Tepkiler: Ufuk KERİMOĞLU
Tepki
22
@yusuf bekar

Duvar askısından kastım linkteki gibi birşey, yani kadroyla alakası yok, direk janttan duvara dik şekilde aslılıyor...

(link)

Tepki
31
Bisiklet
Trek
@Ufuk KERİMOĞLU

10 küsur kg bisiklet ağırlığını janta yüklemek uzun vadede sorun yaratabilir. Seleyi mümkün olduğunca yukarı alıp (bu durumda bisikletin en yüksek noktası sele olacak) bisikleti sele altından kancalamak daha iyi bir çözüm gibi geldi bana.

• Beğen

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
İkea da çok güzel bisiklet askısı var. duvara dikey bir ray ve buna asılan çift lastikli yatay kola bisikleti kadrodan asıyorsunuz. aynı raya iki bisiklete kadar asabilirsiniz. biraz daha yer kaplıyor ama daha sağlıklı bir askı. Tavsiye ederim

• Beğen