Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet düşünüyorum bilgi verirmisiniz.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hasan Karagüney tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merhaba dostlar eski bisikletime talip çıkınca yakın zamandada almayı düsününce ben hemen yeni bir bisiklet arayışına cıktım bu bisiklet taaa 1 senedir aklımda ve istiyorumda renkleri filan tam benlik ben hep kırmızı siyah alırım kalite olarak oncekınden daha iyi. bu bisikleti almış olan varmı nasıldır kullananlar yorumlayabilirmi tek isteğim bu. Birde ben hayatımda hiç disk frenli kullanmadım bunların bakımını nasıl yaparız ben kendim yapmak istesem yaparmıyım becerirmiym yorumlarınızı acılınden bekliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-bianchi-montana-d-118704272/detay

2. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Şehir içinde, genelde asfaltta süreceksen çift amortisörlü alma. Bu bisiklet çelik kadro bir de, çok ağır olur, yorar seni. 600 tl'ye daha iyi bisikletler bulabilirsin.

3. Berkay G.

Berkay G. Aktif Üye

Seviye:
    kötü yol şartlarında sürmüyorsan aynı fiyata sedona 301 tavsiye ederim.

4. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yanlış yorum, silemedim :)

5. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    valla bana farketmez çelik olsun oda fark etmez asfaltta kullanıyorum ender de arazi yapıyorum yükseklere cıkıyorum . çelik kadro olsun sıkıntı olmaz yormaz benı alısırım ben .

6. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kötü değilde dik yokuslar vs normal site içerisinde ara sıra uzun yol. yol sartları değilde sert kullanırım .

7. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    sorun degil. Hazır yorum atmısken bu bısıklet hakkındakı goruslerınızı yazarsanız sevinirim .

8. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  9. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    yok alüminyüm olsun çelik olsun bana o fark etmez yorarsada yorsun kalori daha fazla yakar. :p birde şöyle bir nokta daha var ben arka amortisor istiyorum bizim burada kasisler olsun kaldırımlar olsun cok yanı bana lazım ve hoşta duruyor o yüzden. +düşündüğüm bisikletin renkleri istedıgım renk kırmızı sıyah ben bısıklette kırmızı sıyahı cok severim asıgıyımdır. bunuda alırsam 3.kırmızı sıyah bisikletimi almış olacağım.

10. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    580 lira çok gibi o bisiklet için. Renk seçiminde haklısın ona bir şey diyemem. Biraz daha araştırmaya devam et ama sonunda gönlünden ne geçiyorsa onu al tabi :)

11. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bende kesinlikle o bisikleti almanızı önermem.Hem o donanımlar o fiyatı kesinlikle hak etmiyor onuda söyleyeyim.Benim size tavsiyem Kron xc250 , salcano ng650 tarzı alüminyum kadrolu bisiklet almanız hem sürerken rahat edersiniz hemde yarın öbür gün satarken çok kolay satarsınız. Sizin istediğiniz renkte var linkte http://www.bisikletcim.com/kron-xc-250-v-26-bisiklet

12. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çift amortisörlü bisikletler Downhill için tasarlanmıştır. Ama işin içine çin malları girdi ve bu çift amortisörün iyi bir şey olduğu sanıldı. Halbuki arka amortisör gücü emer ve bisikletin ağırlaşmasına neden olur. Neden daha yüksek viteste hızlıca sürmek yerine daha düşük viteste öle öle süresiniz? Arkadaşların önerdiği bisikletlerden birini almanızı tavsiye ederim ve kasislerden filan ben amortisörsüz bisikletimle ayağa kalkarak geçiyorum biraz hızımı düşürüp bu doğal amortisör oluyor :p iş teknikte yani.

13. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Orta Amortisörlü almanı önermem..Adamı yorar.Disklerin bakımıyla da kendin uğraşma.Maddi zarar verebilir,servise götür yapsınlar.

14. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  15. tolga canımert

tolga canımert Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    bianchi seped 2000

16. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum o bisiklete 580 TL verilmez, sadece ön amortisörlü aluminyum kadro bir bisiklet alabilirsin o paraya. Çok farkeder, emin ol.

17. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O bisiklete 580 TL verene kadar şu an elindeki mevcut bisikletini satma onu kullan paranda cebinde kalsın çok daha iyi. Mekanik disk fren zaten hiç önerilen bir sistem değil, eğer hidrolik disk alamıyorsan v-fren al. Ayrıca çift süspansiyonlu bir bisikleti kullanmak gerçekten eziyet. Sonuç olarak benim sana önerim Carraro Force 500 alman. 500 TL civarı bir paraya rahatlıkla alırsın bu bisikleti.

18. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    o dehset bır bısıklet bılıyorum bızm buradan bırı almıs durusu filan fena ama bana gelmez arka amortisor yok benım gırdıgım yollarla sizin girdiğiniz yollar aynı değil malesef yorumlarınız yardımlarınız ıcın teskkur ederım ben normal asfaltta kullanırım yanı söyle anlatayım off road arabasını normal araba gibi kullanmak.ayrıca bu frenı onermıyorsunuz ama en azından v frenden iyidir en sevdıgım yanı 2 tane disk freninin olması hiç kullanmamıstım dısk frenlı bır arkadasımda test etmıstım tutusu filan gerçekten çok güzel bana disk fren lazım hızlı kullanıyorum . geçen yıne hızlı kullanırken pabuç bitirdim fren yaparken ısıdan patladı ama düşmedi durabildim sadece 1 tanesi patlak verdi.

19. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    dostum illa alacaksan burdaki önerileri dinlemeyeceksen al. Ama inan bunu alırsan pişman olursun. Burdaki insanlar bunu önermiyorsa bi bildikleri varda önermiyorlar.
    Bu paraya bu bisiklet alınmaz.
    Arka amortisör 4000-5000 liralık bisiklet almayacaksan bir işe yaramaz. Boşuna ağırlık. Sırf iyi görünüyor diye (ki bu işten anlayan çocuk bisikleti diye bakacaktır emin ol) o bisiklet alınmaz.
    Aliminyum, Mekanik disk fren olmayan(V-fren veya hidrolik disk) bir bisiklet al. Arka amortisörü de olmasın. Ben de bianchi'nin ona benzer bir modeli de var(700 TL'lik) kaliteli alimünyum bisiklet de var. Ve emin ol eziyetten başka birşey değil bu tarz bisikletlere binmek.
    O yüzden sana tavsiyem bu bisikleti alma. Carraro, kron, salcano, sedona'nın alimünyum bisikletlerine bak.

ProfessionaL bunu beğendi.
  20. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kardeş ben AMORTİSÖRSÜZ bisikletle arazi koşullarında gidiyorum. İş teknikte ve emin ol 3000 tl nin altında ki çift amortisörlüler çin malının ve süsün daniskasıdır. Hızlısın ve frenler patlıyor... Şaşırtıcı. Ne patladı onu anlamadım yalnız(Papuç, tel vs.) Bende çok hızlı kullanırım arazi koşullarına girerim ama çift amortisörlünün ağırlık ve süsten başka bir şey olmadığını çok iyi bilirim. V frenler kaliteli olduğunda gerçekten iyi tutar ki bu paraya alabilirsin. Zaten kaliteli olmasa o yol yarış bisikletlerinde de bu fren kullanılmazdı öyle değil mi? Arkadaşların önerilerine kulak ver ve bir MTB yarışı izle kimse çift amortisörlü kullanmıyor. Ve arazi şartlarıda çok çetin. Halk arasında bu dandik çift amortisörlüler neden meşhur olmuş onuda anlamış değilim. (Kimse üzerine alınmasın.) Eğer kendini teknik konusunda geliştirirsen amortisörsüz bir bisikletle çok şey yapabilirsin. Benim gibi...