Bisiklet düşmanı işletmeler

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ferhat Karaca

Üsküdar'da oturduğum için oraları pek bilmiyorum ama Vialand'ın hemen arkasındaydı. Sitil bisiklet olması lazım,atak değil karıştırmışım.

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ferhat Karaca Bilemiyorum nasıl giyiyordunuz ancak ben bisiklet tayt + forma şeklinde yol bisikletim ile giderken 'gay' kelimesi'nin sokak şeklini, kaba halini duydum :D ve dağ bisikletimi aldığım zamanlarda az kalsın bisikleti kaptırıyordum.Tabii ben 1 adet olumsuz örneğim yani genel'e vurmak doğru olmaz ancak Yeşilpınar'ı da biliyoruz....

@Tolga Çelebi Atak bisiklet'e şaşırdım ama...

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Dodurga–Türkkonut iki tekerlekli taşıt karşıtı köpekler birliği :D

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@I am the Uptown R.
yahu neden öyle diyorsun, yeşilpınar medeniyyetin beşiğidir. ilk uzay araştırmaları m.ö 9800 yıllarında vialandda yapıldı. çok fenadır bizim buralar. çok bilimsel.
ehonomi çoheyi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Paranla rezil olmak istiyorsan özellikle Beşiktaş "Aktifpedal".
Bugün bana yaşattıkları tek kelime ile iğrençti.
Gerçi satın alma zamanında orada çalışanlar yüzlerinden belli ediyorlardı bıkmışlıklarını ama arkadaş ısrarla bu renk XT fren seti istedi ve bu firma ile muhatap olduk ve son olacağına SÖZ veriyorum.

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
hayal kahvesi mersin , neyse kapandı zaten o zihniyetle gayet normal sanırım. Bisikletimi boş kafede görebileceğim bir yere koymam konusunda ellerinden gelen tersliği yaptılar saolsunlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yasarilker

Ben dericiyim Hocam,
Haftalık 800 dolar aldığımız zamanlarda çok firma gördüm neler götürdüler, sonunda şapa oturdular.

Esnaf yani dürüst olan kalacak diğerleri geberip gidecek, Sülük gibi milletin kanını emen kene gibiler, çoğu geberdi.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MeTaLioNs

Fikir güzel, aynı şekilde insanların daha çok kullandığı Swarm ve Foursquare ile de yapılırsa daha geniş kitleye yayılır..

Bir tane de benden gelsin..

Bakırköy Carousel!! Bisikletinizi otoparka sokmuyorlar, yasakmış. Mağazanın arka kısmında kaldırıma demir koymuşlar oraya kilitle deniliyor. Artık üzerinden selesi mi gider, km. saatimi orası şansınıza kalmış..

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Kadıköy-Pendik hattında çalışan minibüsler bisiklet düşmanı işletmelerin tillahı olurlar. Yolda giden bisikletlerin üstüne sürerler, yolcu gördümü burunlarının dibindeki bisikleti görmezler, ışıkta beklerken arka çamurluğuma bilerek tampon değdireni bile var daha ne diyeyim!

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
İstanbul Büyükşehir Belediyesi olur kendileri.

Yola paralel mazgal koyarlar bisikletin tekerini kaptırırsın, kasis diye betondan Everest dağı örerler filmlerdeki gibi uçarsın, asfaltı kırıp dökerler 2 ayda kapatamazlar çukur diye magma tabakasına girip çıkarsın. Bisiklet yolları şehrin iğne ucu kadar yerini kapsamıyor ve var olan bisiklet yolları da Allah'a emanet durumda.

Bisikletle köprüden geçirtmeyip iki kıta arası bisiklet yolculuklarında vapur parası vermeye mecbur bırakan Karayolları Genel Müdürlüğü'nü de bu listeye dahil edebiliriz.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Knight Rider İstanbul'da bisikletle hiçbir köprüden geçemiyor musunuz?
Vapura mı biniyorsunuz yani?
Saçmalığa bakar mısın?
Herifin mesela karbon bisikleti var..Basmış parayı 20.000 liraya bisiklet almış ama köprüden geçemiyor..Yoldan gidemiyor yani..
Amerika'da,köprülerde bisiklet yolu filan olması lazım..Yürüyerek,koşarak,bisiklet sürerek köprüden geçen insanları hatırlıyorum..Yanlışsam düzeltin beni..
İstanbul'daki bisiklet dernekleri veya federasyon filan ne iş yaparlar,anlamıyorum ki..

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz önce milletçe şu 4 teker sevdasından vazgeçmemiz lazım ki, bisikletlilere yayalara, engelli vatandaşlara sıra gelsin.. Mahallede sokağıma girdimi evden çok araba var, tüm caddeler mübarek otoban gibi vızır vızır araba, bırak bisiklet yolu, yayalar bile yürümekte zorluk çekiyor. Çocuklarımızı 100 m ötedeki markete göndermeye korkar olduk... Kaldiki bu toplum bisikletliye saygı gösterecek....

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
yahu bide asfalta fazla betonunu döke döke giden mikserler var, o dökülen betonun yaptığı 2-3cm pütürlü çakıllı yükseklik bile bisikleti haşat ediyor, düşme riski ortaya çıkıyor. mustafa kemal mahallesinden 3004'e ters yönde dik yokuştan inerken öyle bir saçma yer var. Arabalara pek sorun olmuyor ama bana oluyor yani...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ana caddeler ve ara sokaklarda bina girişleri dükkan - market - lokanta vb oldukça bu memlekette bisiklet şeridiymiş, kaldırıma park tecavüzünün önlenmesiymiş bunları unutun. Hadi belediye ol da yap bunları. Gebertirler adamı. Mecaz söylemiyorum. Vururlar.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu olaylar artık son bulmalı bu nedir insanların hiçmi bisikletli ye saygısı olmaz sonuçta bizde insanız yolda gidersiniz 2-3 cm dibinden gegeçer trafik ışıklarında hiç bakmadan dönerler bize çarptıkları da hiç bir şey olmamış gibi devam ederler bu boş yolda gelir bize sataşırlar yeter artık yani bazen insanı bu olaylar bisikletten soğutuyor son olarak bu çarşılardaki küçük işletme sahiplerinin bu bisikleti burada bırakma sözü
ya kardeşim sana ne oluyor yani bisiklet benim yolunumu kapatıyor müşteriyimi kovuyor nedir yani bu bir mantığı varmı yani ben anlamadım gitti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Polis, arabayla yanıma gelip " kaldırımdan git " diyorsa artık söylenecek pek bir şey kalmamıştır...

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
Metro turizm ve bisiklet taşımayla alakalı birşeyler yazılmış bende yazayım. Bisikletimi 2016-2017 arası mecburen Metro Turizm ile taşıdım Kocaeli-Harem arası. İlk başlarda @volkan a 'nında dediği gibi hayatta kalmaya beyni yetmeyen muavin ve bazı şoförler ilk başlarda saçma sebeplerle beni yıldırmaya çalışsalarda sonradan haklarımı öğrendim. Karayolları Genel Müdürlüğü (yanlış hatırlamıyorsam) ile yaptığım görüşmede bana kesin dille "Şehirler arası tüm araçlarda 1 kişinin 2 adet, türü ve boyu farketmeksizin bisiklet taşıma hakkı vardır. Eğer taşımayı reddediyorlarsa anında dava açabilirsiniz ve kısa sürede sizin lehinize sonuçlanır." demişlerdi. Bunu öğrendikten sonra tabiiki de çokça kullandım. Yamuldular doğal olarak, söve söve aldılar araca. Bu bilgiyide paylaşayım istedim, bilmeyen varsa kullansın.