Bisiklet Dünyasına Ben de katıldım.İlk bisikletim...Ve ilk açtığım konu :)

Tepki
3
Bisiklet
Kron
http://www.atillabisikletklinigi.com/upload/editor/data/bisikletresimleri/kron/kron150/XC150_BEYAZ.jpg
Merhaba arkadaşlar.bisikleti alalı 3 gün oldu henüz.Siz tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum bu model hakkında.Bsisikleti alır almaz kendime 'keşke daha önce alsaydım' dedim ve durmaksızın 6 saat kullandım :D ertesi gün bacaklarımın halini tahmin edebilirsiniz.o halde yine 5 saat kullandım ve bugün içincü günde dinlenmeye karar verdim.hız yapmakta zorlanıyorum,sanırım tekerleklerden kaynaklanıyor.acaba daha ince ve yol bisikletleri için olan lastikler ile değiştirsem ne kadar fark olur?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
6 saat iyi sürmüşsünüz :) Hız zamanla yapılıyor. Gerçekten kondisyona bağlı. Ben de başta 20-25 anca yapıyordum (98 kiloyum), şimdi 30-35 rahat görüyorum düz yolda mtb ile. Lastikleri değiştirmek bir nebze işe yarar diyorlar ama. Fırsatım olunca değiştirmek istiyorum en kısa zamanda.

Tepki
3
Bisiklet
Kron
Ben de 90 kilo civarındayım.farkettiğim bir şey de yokuş aşağı giderken dahi kendi akışına bıraktığımda yeteri kadar hızlanamaması.Tekerlerden gibi hissediyorum.kalın oldukları için yol ile temas eden yüzeyi geniş ve çok girintili çıkıntılı bir lastik yapısı var.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Güle güle kullanın şık bir bisiklet... ben de XC250 ye niyetliyim de bakacağız artık... :) tekerleri değiştirirseniz %40 filan hız da artış oluyor, biraz da kondisyon eksikliğiniz var sanırım onu da hallederseniz tamamdır.. :)

• Beğen
Tepkiler: Volkan Evcil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tekerlerin tırtıklarının yere sürtüşünde çıkan sesi duyuyordum bi aralar :D Aslında teker kalınlığından ziyade tekerin dişlerinin olup olmaması önemli.

(link)

(link)

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
@Buğra Kaan

40% de abarti bir oran degil mi? Zaten bisiklet icin hiz/hizlanma gibi faktorlerinde 10% bile ciddi bir artis olur.

Volkan bey icinde mutlu ve kazasiz pedallamalar dilerim.

• Beğen

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Emre DEGERLI

forumda okudum o yüzden demiştim "Schwalbe Marathon Plus Tour 26x1.75" lastik için söylenmişti sanırım %40 performans artışı diye..

CanSeyman

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Trek
Hava basıncı yüksek olursa daha rahat olacaktır %40 artış gerçekten abartı olmuş. Saatte 50 ile gidiyorken 70e çıkılmaz sadece basit bir lastik değişikliğinden zaten sadece asfaltta kullanacaksan yanlış bisikleti almışsın derim.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hız istiyorsanız yol bisikletine geçeceksiniz yakında :D

Tepki
3
Bisiklet
Kron
Evet,sadece asfaltta kullanacağım malesef.Şimdilik bisikleti değiştirme gibi bi şansım yok ama lastikleri değiştireceğim...Tüm yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.hız için tecrübe ettiğiniz ve önereceğiniz lastik var mıdır?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bütçeniz uygunsa Schwalbe Marathon veya Marathon Plus (çifti 250 lira :D), orta düzeyli bakıyorsanız Sire Vittoria Radonneur (çifti 86 lira, Decathlon'da).

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
arkadasların dedıgı gıbı 1.75 lastık olursa guzel olur.. 1.50 lastık cırkın olur.. sız 1.75 kullanın...

• Beğen
Tepki
7
Hayırlı olsun güle güle kullanın bende xc250 var ve bende lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum bakalım

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@CanSeyman

Her zaman saat de 50 ile gidecek diye şart yok zaten araba kullanmıyorsunuz nihayetinde biraz araştırırsanız sitedeki maraton lastik için verilen tepkileri görürsünüz.

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
hız istiyorsan yol lastigine yada yol bisikletine geçmeye mecbursun kardeşim :) ben böyle yaptım öneririm

(link)

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Hayırlı olsun bisikletiniz, tip olarak çok beğeniyorum bu modeli.