Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet dünyası böyle olmamalı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında yeyu tarafından paylaşıldı.

1. yeyu

yeyu take me back to my bike on the road

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selamlar
    3-4 yıldır ilgili bir bisiklet sever olarak camiayı yakından takip ediyorum. Bisikleti spor, işe gidip gelme, turlara katılma amaçlı kullanıyorum. Faydalarını zaten biliyoruz. Ama daha çok ben özgür olduğum için biniyorum. Benzine para vermeden bir yere gitmeyi, dolmuş kuyruğuna girip balık istifi yolculuk etmemeyi seviyorum.
    Her neyse bu süre boyunca bisiklet aldım sattım yükselttim kıyafetler aldım ama yok bugün hava soğuk yok bugün yağış var diye binmediğim günler arabanın camından bisan hizmet bisikletinde amcaları görüyorum. Spdleri yok, polar eldivenleri balaklavaları yok, windstopper hayatta duymamış (@mariokaldato deyimiyle) komponent ne bilmiyorlar ama bisiklete her daim biniyorlar. Kendi adıma bir özeleştiri bu. Ben o insanları görünce gerçek bisikletçi onlar diyorum.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben bu görüşe katılmıyorum. Hava soğuk, hava yağışlı diyerek kışın bisiklete binmeyenlerden birisi de benim ama bu bisiklet sporunu tam olarak sevmediğim ya da yeterince ilgi göstermediğim anlamına gelmiyor. Denizden gelen soğuk rüzgarı sevmiyorum, ıslanmayı sevmiyorum ve sürmüyorum ama çoğu kişi bunu bir bahane olarak görüyor, alakası yok.

3. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bizim burada da var helal olsun onlara

yeyu bunu beğendi.
  4. yeyu

yeyu take me back to my bike on the road

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    saygı duyuyorum sizin gibi düşünenlere de. Yani ne bileyim adam soğukta binince hasta oluyordur illa bin hasta ol diyemem. benim kendime olan eleştirim şuydu, ben özgür olup maddi ihtiyaçları azaltma yoluna giderken bir de baktım ki sürekli bisiklet için aslında gerekli olmayan şeyler satın alıyorum. aslında gerek yok sadece binsem yeter. malum reklamı az değiştirerek "just ride it" slogan olabilir

Serrchi ve Berke bunu beğendi.
  5. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Islanma konusunda tamamen katılıyorum. Yollar ve trafik berbat oluyor, ben de uzun süredir yağmurda çıkmayı tercih etmeyenlerdenim. Bana o şekilde bisiklet eziyet oluyor. Ama yılın en soğuk veya sıcak aylarında bile kullanmaktan çekinmem.

ozgur908 ve Berke bunu beğendi.
  6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kesinlikle. Mesela bunu yazmayı unuttum, ıslak yol lastik ne olursa olsun iki tekerlekli tüm araçlar için tehlike yaratır yani can güvenliğimiz tehlikeye giriyor. Bu da bir sebep.

I am the Uptown R., ozgur908 ve Deniz bunu beğendi.
  7. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    yağmurda barbaros bulvarında kaygan zemin yüzünden çok kötü düşüp uyluk kemiğimi çatlattım. kazadan sonra çevredekiler birkaç otomobilin de aynı noktada kaydığını söyledi. bu kadar araç trafiğinin içinde ıslak zeminde bir daha sürüş yapmamaya and içtim o gün.

8. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Dostum o kadar haklisin ki kelimeler kifayetsiz kalir...tesekkur ederim benden bahsettigin icin. Ben kliselere kıl olan bi adamim ve cevremde 30 yildir ayni bisiklete binip kompenentmis yok spd mis yok efendim ultegra setmis yok efendim ikstiar mis sallamadan mutlu insanlari goruyorum .o yuzdende bu bisletci camianin neden mutlu olmaya calismadiklarina bi anlam veremiyorum. Az evel @geziniyo dostumla da bu konulari konustuk

9. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Buda mahallemden bir manzara...kacimiz seviyoruz pisletimizi bu hizmet piskeletinin sahibi kadar ? 2015-10-25_19-15-02_HDR.jpg

10. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Benim işe gelirken 3 kez dinlenerek çıktığım rampayı 2 yaşlı amca hizmetli bisikletleriyle ve birbirleriyle muhabbet ede ede çıktıklarını görünce bir aydınlanma gelmişti bana.

yeyu, liteon, Serrchi ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  11. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben yagisli havada bisiklete binmeyi cok seviyorum. Bir tek karli havada binmem bisiklete o kadar. Oda istanbulda senede bir kac gun. Yagmurlu havada camurluksuz bisiklete binmisligimde cok vardir. Bildiginiz 60-70 liralik montla ve 50 liralik ayakkabiyla Bisiklet surerken islanip usuyup hasta oldugumu hic hatirlamam. Ama motosikletle usuyup hasta oldugum coktur.

yeyu bunu beğendi.
  12. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Oha ehehe:D