bisiklet dostu 15 kent

Scudo
Tepki
15
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amsterdam iki teker için cennet bir yer.Orada sürmek trafikde ilk önceliğin sende olduğunu bilmek çok güzel bir duygu...Belki 500 sene sonra buralarda olur kim bilir :) Yok bence olmaz 500 sene az :D

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Cüneyt HOCAOĞLU

Herkes bir liste yapiyor, bu sehirdir su sehirdir diye.(link) aciyorum. Bogota Dünya' nin ücüncü sehri bisiklet tasimaciliginda. Birlesik Devletler' den bir tek Portland var.
Sirasi da bayagi farkli: 1. Amsterdam 2. Kopenhag 3. Bogota 4. Curitiba (Brezilya ???) 5. Montreal 6. Portland(ABD) 7. Basel 8. Barselona 9. Pekin 10. Trondheim (Norvec) Paris' in adi bile gecmiyor.
Almanya' da, Hollanda' da, Danimarka' da cok büyük olmayan cok daha iyi bisiklet tasimaciligi olan bir sürü sehir vardir. Bu listelerde sayilan sehirlerden cok daha ileridir bisiklet. Benim oturdugum 200.000 nüfuslu sehrin 2000 km. bisiklet yolu var.
Üniversitede arastirmacilik yapan Bingöl' lü bir dostum var. O bile arastirma enstitüsüne (10 km.) bisikletle gidip geliyor. Hem de -10°C de bile.

(link) aciyorum. Siralama yine degisti. 1. Amsterdam, 2. Kopenhag, 3. Barselona, 4 Tokyo, 5 Berlin..