Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet dostu 15 kent

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında pekerist tarafından paylaşıldı.

1. pekerist

pekerist Üye

Seviye:
    ihtiyar ve Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  2. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Keşke 81 vilayetten biride o listede olsaydı.

Gökhan kocatepe bunu beğendi.
  3. Evros Nireas

Evros Nireas Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Amsterdam iki teker için cennet bir yer.Orada sürmek trafikde ilk önceliğin sende olduğunu bilmek çok güzel bir duygu...Belki 500 sene sonra buralarda olur kim bilir :) Yok bence olmaz 500 sene az :D

4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Herkes bir liste yapiyor, bu sehirdir su sehirdir diye. Bogota' nin sayfasini aciyorum. Bogota Dünya' nin ücüncü sehri bisiklet tasimaciliginda. Birlesik Devletler' den bir tek Portland var.
    Sirasi da bayagi farkli: 1. Amsterdam 2. Kopenhag 3. Bogota 4. Curitiba (Brezilya ???) 5. Montreal 6. Portland(ABD) 7. Basel 8. Barselona 9. Pekin 10. Trondheim (Norvec) Paris' in adi bile gecmiyor.
    Almanya' da, Hollanda' da, Danimarka' da cok büyük olmayan cok daha iyi bisiklet tasimaciligi olan bir sürü sehir vardir. Bu listelerde sayilan sehirlerden cok daha ileridir bisiklet. Benim oturdugum 200.000 nüfuslu sehrin 2000 km. bisiklet yolu var.
    Üniversitede arastirmacilik yapan Bingöl' lü bir dostum var. O bile arastirma enstitüsüne (10 km.) bisikletle gidip geliyor. Hem de -10°C de bile.

Curitiba' nin sayfasini aciyorum. Siralama yine degisti. 1. Amsterdam, 2. Kopenhag, 3. Barselona, 4 Tokyo, 5 Berlin..

5. Gökhan kocatepe

Gökhan kocatepe Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Millette para bol arabaya biniyor :)