Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet dizilimi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında alideniz narin tarafından paylaşıldı.

1. alideniz narin

alideniz narin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba sizden birşey isteyecegim bisiklet dizmek istiyorum açıklayıcı bir resim varmı dizim ile ilgili tam gösteren ??

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Selam ali kardesim, bu isler öyle resim üzerine olacak isler degil. Her bir islem icin ön bilgi gerekiyor. Toplanaca her adim icin googleden bilgi alabilirsin. Sana simdi burdan bilgi vermeye kalsak oturp bir kitap yazmamiz gerekiyor. Öyle bir iki adimla bisiklet toplayamasin.

Ama kisa bir bilgi verebilirim...
    Önce nasil bir bisiklet toplamak istedigine kara vermen gerekiyor. Sonra aldigin kardroya hangi parcalar uyuyor onlari ögrenmen ve parcalari bulman gerekiyor. Hepsini bulduktan sonra toplamaya geliyor sira. Buraya kadar önce bir neyin neoldugunu ögrenmen lazim, sonra bayagi bir bilgi edinerek toplama islemi basliyor.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Murat abiye katılmakla birlikte kendi bisikletini kendi toplayan biri olarak eğer yüksek bir teknik bilginiz yoksa yada çok yakın eş dost arkadaşınız yoksa hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim. Ancak ben yine de bu işin başına geçicem derseniz önceliğiniz kadro set olsun. Hangi malzemeleri kullanacaksınız nasıl bir bisiklet istiyorsunuz onu düşünüp ona göre beğendiğiniz kadro seti alın. Daha sonrasında diğer parçaları kadronuza uygunluklarını değerlendirerek yavaş yavaş alır toplarsınız. Kendi bisikletini toplamak güzeldir. Haz verir, bisikletin sana has olur hatta orjinalin üzerinde tasarım çalışmaları vs yaparsan tadından yenmez amma velakin gül dikensiz olmaz. Kesinlikle sıkıntılı bir süreçtir. Neyi alacağım nereden alacağım kargo gelicek bu parça uyacak mı montajı nasıl yapılacak püf noktaları nedir gece gündüz bir sürü telaş. Ayrıca maddi olarak ta sıkıntı verebilir. Parçaları ayrı ayrı aldıkça habire kargo ücreti telleriydi kablolarıydı mataraydı matara kafesiydi derken ufak tefek birsürü masraf çıkacaktır karşınıza. Yaparım diyorsan şimdiden kolay gelsin. Ama sabırsız biriyimdir çok ta uğraş verebilecek biri değilim ne o kadar bilgim ne de vaktim var diyorsanız güzel bir bisiklet beğenin alın derim. Saygılar.

Murat Cömez ve suat akman bunu beğendi.
  4. alideniz narin

alideniz narin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çok sagolun :)