Bisiklet dizilimi

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar merhaba sizden birşey isteyecegim bisiklet dizmek istiyorum açıklayıcı bir resim varmı dizim ile ilgili tam gösteren ??

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Selam ali kardesim, bu isler öyle resim üzerine olacak isler degil. Her bir islem icin ön bilgi gerekiyor. Toplanaca her adim icin googleden bilgi alabilirsin. Sana simdi burdan bilgi vermeye kalsak oturp bir kitap yazmamiz gerekiyor. Öyle bir iki adimla bisiklet toplayamasin.

Ama kisa bir bilgi verebilirim...
Önce nasil bir bisiklet toplamak istedigine kara vermen gerekiyor. Sonra aldigin kardroya hangi parcalar uyuyor onlari ögrenmen ve parcalari bulman gerekiyor. Hepsini bulduktan sonra toplamaya geliyor sira. Buraya kadar önce bir neyin neoldugunu ögrenmen lazim, sonra bayagi bir bilgi edinerek toplama islemi basliyor.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Murat abiye katılmakla birlikte kendi bisikletini kendi toplayan biri olarak eğer yüksek bir teknik bilginiz yoksa yada çok yakın eş dost arkadaşınız yoksa hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim. Ancak ben yine de bu işin başına geçicem derseniz önceliğiniz kadro set olsun. Hangi malzemeleri kullanacaksınız nasıl bir bisiklet istiyorsunuz onu düşünüp ona göre beğendiğiniz kadro seti alın. Daha sonrasında diğer parçaları kadronuza uygunluklarını değerlendirerek yavaş yavaş alır toplarsınız. Kendi bisikletini toplamak güzeldir. Haz verir, bisikletin sana has olur hatta orjinalin üzerinde tasarım çalışmaları vs yaparsan tadından yenmez amma velakin gül dikensiz olmaz. Kesinlikle sıkıntılı bir süreçtir. Neyi alacağım nereden alacağım kargo gelicek bu parça uyacak mı montajı nasıl yapılacak püf noktaları nedir gece gündüz bir sürü telaş. Ayrıca maddi olarak ta sıkıntı verebilir. Parçaları ayrı ayrı aldıkça habire kargo ücreti telleriydi kablolarıydı mataraydı matara kafesiydi derken ufak tefek birsürü masraf çıkacaktır karşınıza. Yaparım diyorsan şimdiden kolay gelsin. Ama sabırsız biriyimdir çok ta uğraş verebilecek biri değilim ne o kadar bilgim ne de vaktim var diyorsanız güzel bir bisiklet beğenin alın derim. Saygılar.