Bisiklet dışında nelerle uğraşıyoruz?

Tepki
218
İsim
esat gelmedi
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunların İçleri boş ama bu tarz büyük maketleri nisbeten daha kalın kartondan yapıp bazen içeriden destekliyorum. Bazılarının da içi detaylı koltuk direksiyon vb.

Scudo

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
@esatgelmedi yalan olmasın "pepakura" diye bir programla bende 1-2 maske denemesi yapmıştım bayaa eğlenceli bir uğraş.

Tepki
218
İsim
esat gelmedi
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Doğru çok keyifli. Yalnız bunların çizimleri bana ait değil. Hazır çizimleri yazdırıp yapıyorum.

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Futbol, basketbol

Tepki
218
İsim
esat gelmedi
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Lenny07
İlk defa duyuyorum. Mantıklı aslında ticari amaçla olmasa bile büyük boyutlu maketlerin uzun ömürlü olması için düşünebilirim. Teşekkür ederim.

ersinnsahin

Aktif Üye
Tepki
146
@esatgelmedi hobiniz çok keyifliymiş. Paylaştığınız ev beter böcek filmindeki evi hatırlattı.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

satımktn

Üye
Tepki
33
İsim
SATI
@esatgelmedi bey gerçekten harika modeller olmuş elinize sağlık.bende kartondan araç modelleri yapmaya çalışıyorum.papercraft modeller ile ilgili sabit konu başlığı açılmalı bence.

papercraft hobisi ile uğraşan çok kişi var bence forumda

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
elektriklli şeyleri çok severim, sese duyarlı leddir box moddur(e sigara) dekoratif şelale, bisiklet çakar lamba aklıma gelmeyen birçok şey

• Beğen
Tepkiler: chiwoxx ve venom09

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yaklaşık 100 litre akvaryum,kedilerim 2 tane var, 1 adet köpeğim (husky), kuşlar muhabbet(ailece hayvanseveriz:))

Tepki
218
İsim
esat gelmedi
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ersinnsahin teşekkürler filmi izledim ama evi hatırlamıyorum.

@Satı Teşekkür ederim. Ben de bu kadar uğraşan olduğunu bilmiyordum. Eve geçtiğim zaman bir konu açacağım inşaallah. Orada hem ürünleri hem deneyimlerimizi paylaşırız.

selmantuncer

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
selman
@esatgelmedi merhaba acaba kullandığınız malzeme hakkında bilgi verebilir misiniz bende model uçak yapmak istiyorum hem rc hemde model.

satımktn

Üye
Tepki
33
İsim
SATI
@Satı Teşekkür ederim. Ben de bu kadar uğraşan olduğunu bilmiyordum. Eve geçtiğim zaman bir konu açacağım inşaallah. Orada hem ürünleri hem deneyimlerimizi paylaşırız.

teşekkür ederim evet bir konu açılması çok iyi olur bu konuda.yapmış olduğumuz tüm modelleri paylaşabiliriz.

Tepki
218
İsim
esat gelmedi
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@selmantuncer merhaba. Kullandığım malzeme 200 gr A4 kağıdı 250 gr da olabilir. Yapıştırıcı (), makas, maket bıçağı, cetvel. Renkli yazıcı da gerekli. Yalnız bazı maketlerin hareketli parçaları olmakla beraber bu işin özü RC den farklı. RC de asıl haz kullanırken alınır. Papercraftta ise bütün zorluk ve eğlence yapım aşamasındadır. Bitince bir kenara koyar sergilersiniz.

Tepki
89
İsim
selim
Bisiklet
Scott
@esatgelmedi bu hobiye nasıl başladınız? Çok fazla el becerisi gerekiyor mu yoksa çalışarak yapılabilecek bir şey mi? Ve mesela bir arabayı ortalama kaç saatte yapıyorsunuz, bi oturuşta bitiyor mu yoksa uzun mu sürüyor? Şimdiden teşekkürler :)
Eğer yakın zamanda konu açıp bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacaksanız bekleyebilirim.

GezerDnmc

Üye
Tepki
28
İsim
Emir Kaya
Bisiklet
Salcano
Yeni açmış olduğum bir youtube kanalı :)