Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Derneği

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar sizinle güzel bir haberi paylaşmak istiyorum.

Haberi olduğu gibi aktarıyorum

Ülkemizde bisiklet neredeyse her eve girmiş durumda ama maalesef toplumsal olarak bu konuda gelişmişlikte ileri dünya ülkeleri içinde geri kalmış durumdayız.

Bisikletin sporunun gelişimi için takımların nasıl katkısı varsa sivil toplum içinde örgütlerin o derecede katkısı var. Topluca yapılan faaliyetler hem daha kalıcı hemde daha doğru ilerlemekte,işte bu durumda dernekleşmenin önemi büyük.

Artık yeni bir sivil toplum örgütümüz daha var ; BİSİKLET DERNEĞİ..

Bu derneğin görevleri arasında bisikletin;

• Eğlence, spor ve gezi amacıyla kullanımını yaygınlaştırırken, sağlıklı, ekonomik, verimli ve çevre dostu bir ulaşım aracı olarak tanınması ve kullanılması konusunda bilinç ve farkındalık yaratmak,

• Birey ve toplum açısından yararlarını araştırarak kamuoyuyla paylaşmak,

• Kullanımıyla ilgili olarak bireysel ve kitlesel alışkanlık ve tavır değişikliği sağlamak için çalışmalarda bulunmak,

• Kent içi ve dışı kullanımını teşvik eden ulaşım ve finansman politikalarını destekleyip yönlendirmek; bu bağlamda kent içi bisiklet yollarının yapılması için çaba göstermek,

• Özellikle çocuk ve gençler tarafından benimsenip kullanılması için çeşitli organizasyonlar, yardım ve eğitim kampanyaları vb. düzenlemek,

• Yaygınlaştırılması amacıyla benzer hedefleri güden ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği ve ortak organizasyonlar yapmak,

• Kullanımı ve yararlarıyla ilgili olarak ilk ve orta öğretim kurumları ve üniversitelerle işbirliği yapmak, bilimsel araştırmalara katkıda bulunmak,

• Türkiye’de spor ve gezi amacıyla kullanılabileceği rotaların belirlenmesi çalışmalarına katkıda bulunmak,

• Tarihsel, toplumsal, bireysel ve teknik açılardan araştırılıp incelenmesi vb. konularda uzmanların ve ilgililerin katılacağı toplantı, seminer, konferans, şenlik gibi organizasyonlar, gezi, yarış, piknik vb. etkinlikler düzenlemek,

• Ekonomik ve ticari gelişimine katkıda bulunmak,

• Kullanım alanları ve yararlarıyla ilgili birikimini spor, sağlık, turizm gibi alanlarda etkinliklerde bulunan kişi ve kuruluşlarla paylaşmak, ortak organizasyonlar düzenlemek gibi hedefleri var.

Bu dernek önümüzdeki günlerde güzel bir şenlik yapacak işte detaylar..

Bisiklet Derneği (BİDER) olarak Dünya Bisiklet Günü etkinlikleri kapsamında “Ankara Bisiklet Şenliği”ni bu yıl 5 Haziran 2010 Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Bisikletin mükemmel bir spor, gezi ve eğlence aracı olmasının ötesinde, ekonomik, sağlıklı, verimli ve çevreci bir ulaşım aracı olarak da kullanımının yaygınlaştırılması konusunda bilinç ve farkındalık yaratmak, bisikletin kent merkezlerinde de varolabileceğini göstermek için bisikletlerimizi semtlerden merkeze süreceğiz. Bisikletli ulaşımı görünür ve erişilebilir kılmak, daha yaşanabilir kentlere bisikletin yapacağı katkıları ortaya koymak ve kentimizin bisiklet yollarına kavuşturulması konusundaki taleplerimizi dile getirmek için Ankara’nın tüm semtlerinden yola çıkıp önce saat 12.00'de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin önünde buluşacağız. Buradan Atatürk Bulvarı’nı izleyerek Kızılay’a ve oradan da Tunalı Hilmi Caddesi’ne gelip Kuğulu Park’ta şenliğimizi müzik dinletileri ve çeşitli standlardaki etkinliklerle sürdüreceğiz. Aynı günün akşamı şenliğimiz, düzenleyeceğimiz söyleşi, panel, film gösterimi, müzik dinletileri vb. etkinliklerle sürerek, bisikletli yaşamın ekonomik, kültürel ve çevresel boyutlarını gündeme getirecek. Şenlik kapsamındaki etkinliklerimize tüm bisiklet severleri, kent dostlarını, çevrecileri, spor dolu, sağlıklı ve hareketli yaşamı destekleyenleri davet ediyoruz.
    Daha güzele hep birlikte.

www.bisikletdernegi.org

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    istanbulda bu derneğin bir şubesi olursa çok şık olur ve de organizasyonları olursa çok daha sevinirim ne kadar çok dernek o kadar ses getirir
    derneğin çalışmalarında başarılar dilerim

:in: :in: :in: :in:

Delta bunu beğendi.
  3. Delta

Delta Delta Yetkilisi Delta Bisiklet

Adı:
    Delta
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bisiklet Derneği Türkiye çapında çalışmalara başladı. Önümüzdeki günlerde bölgesel noktaları ve temsilcilikleri seçilecek.

Türkiye'de böyle bir derneğe ihtiyaç vardı.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. ceyhun ilguy

ceyhun ilguy Üye

Seviye:
    Ben de dernege basarilar diliyorum.

5. Ergün Gündoğar II

Ergün Gündoğar II Yeni Üye

Seviye:
    Başarılar dilerim.

6. ermanatasoy

ermanatasoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    başarılar gerekli desteği verelim bir heves olmaktan çıksın bir çatı olsun bizler için...

7. goldboy

goldboy Üye

Seviye:
    hayırlı olsun,umarım teşkilatlanma çalışması yapılır...

8. beynelmilel

beynelmilel Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel haber, başarılar dilerim.

9. Sami JENEDİ

Sami JENEDİ Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun, başarılar dilerim.

10. ElAntee

ElAntee Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun. Gönülden destekliyorum ve başarılar diliyorum.