Bisiklet çizikleri için güzel çözüm...

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
Sevdiğim bi abimin önerisi sonra aldığım bu pastayı sürdükten sonra boyaya renk uyumu sağladığını ve çiziğin kapandığını gördüm ve çok etkili çok büyük çaplı çiziklerde kullanmadım bilmiyorum. Dikkat ederim her zaman çizilmemesine ama insanlık hali çiziliyor sizinde çizilmiştir ve göz önünde bulunan çiziklerinizi artık bu pastayla kapatabilirsiniz belki kullanılan boyadan dolayı etkili olmaya bilir bende çok etkili.

Belki bilenler vardır ama bilmeyenler için paylaşım yapayım dedim. Performansınız yüksek, tekerleğinizde hep sağlam olsun. :alkis:

http://r1305.hizliresim.com/19/p/n9myh.jpg

Scudo

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Pasta iyidir, çizikleri kapatmasada görünürlüğünü azaltır. Uygulamak isteyenler pastanın aşındırıcılık derecesine dikkat etmeli, resimdeki ince yani az aşındırıcı olan bir pasta, bunun aşındırıcılığı yüksek olanları var, onlar tehlikelidir verniği-boyayı kaldırabilir. Bende arabada kullandığım pastayı birkez bisiklette kullandım pek faydasını göremedim, her markanın boyası farklı oluyor. Birde bunları uyguladıktan sonra dolgu için wax(cila) atmak lazım, eğer 3-4 yıkamada düzenli olarak yapılırsa kadronun suyu üstünde tutmadığını göreceksiniz ama bisiklet için cila işi biraz zahmetlidir, arabadaki gibi düz hatlar yoktur, plastik aksama sıçramaması lazım.

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
Teşekkürler Ali Bey dediğim gibi ince çiziklerde yararlı oluyor ben kullandım yararını gördüm hafif çizikleri olan arkadaşlar bunu kullanabilir tabi belki boyasıda ona uygun olması gerekiyordur :) kullanan arkadaşlar varsa bilgi olarak onlarda yazabilir.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
bu tip tüpte bulunan çizik gidericiler genelde parlatıcı ağırlıklı olup az miktarda çizik giderici özelliği taşır. canınızı sıkan çiziği giderebiliyosa boya için iyi bi tercihdir. teneke kutuda satılan tamamen çizik giderici olan zımpara özellikli pasta lar ben çok sık 2 yıl boyunca ayda bir 2 ayda bir devamlı kullandığım yerler oldu hiç zararını görmedim. ama azda olsa boyadan yiyor. bunlar aluminyum gözükmüyosa çiziği neredeyse sıfıra indiriyor ben çbs belco kullanıyorum on numara tam bir boya yırtık tamircisi. parlatıcı olarakda sonax wax kullanıyorum bisiklet ne çamur ne toz tutuyor on numara. 2 - 3 ayda bir uyguluyorum ışıl ışıl geziyorum

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mustafa şükrü yıldırım

WD-40 uyguladıktan sonra, kadro daha çabuk toz toplamıyor mu?

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Araba için kullandığım formula 1'in shine it all diye bir cilası var onu plastik aksamlara ve kaportayada sürebiliyorum, iz bırakmıyor ve kolay temizleniyor. Kullanacak olanlara tavsiye ederim, daha bisiklete sürmedim ama diğer cilalar gibi kuruduğu yerde kalıntı bırakmıyor.