Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet çetesi ve oscar

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında tırt kaptan tarafından paylaşıldı.

1. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çocuklardan kurulu bir bisiklet çetesi düşünün! üstelik hepsi de dondurma canavarı! Kurban seyyar dondurma satıcısı, hani 30 yaş üstü olanların yakından bildiği sokakta satılan ama tadı bugün bile akılda yer etmiş olan halis dondurmaların satıcısı; hikaye çok basit, naif ve sıcacık... tıpkı hikayenin geçtiği yerin iklimi ve insanı gibi... oyuncuların biri hariç tümü daha önce sinema deneyimi olmayan sıradan insanlar ( pek çoğu arkadaşım, dostum, tanıdığım...)
    Sonuç; bence eğer Oscar denilen Akademi ödüllerinin yabancı film kategorisi seçimleri ruhuna uygun yapılırsa kesinlikle ilk beşi hakedecek bir Türk filmi.
    Adı mı? " Dondurmam Gaymak "
    Bu filmi mutlaka seyredin! İki ihtimal var ya çok beğenirsiniz veya hoş vakit geçirisiniz.
    Ama yine de uyduruk bir amerikan filmine para kaptırmak yerine
    RENKLİ ve MUĞLALICA çekilmiş bir Ege Geyiği filmi izlemiş olursunuz. Benden söylemesi...
    Not: Bu filmi zaten seyretmiş olalara: Aslında filmde geçen konu ve diyaloglar Muğla'da sıradan bir günde yaşadımız olaylardan hiç farklı değil, sadece sinema ekranında görmek hoş oluyor.
    www.dondurmamgaymak.com
    Sağlık ve Esenlikler Dileklerimle

2. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet gerçekten çok güzel bi film..halk çok güzel oynamış harika oyunculukları..

bi cinnet herşeyi bitirir:boese157: :boese157: ..:D

3. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    cok güzel bir film.seyrettim ve cok beğendim

4. nebileyimulan

nebileyimulan Kıdemli Üye

Seviye:
    malesef oscar aday adayı bile olmadı çünkü bunlar işi tekelleştirmiş. "aman tanrım nükleer bomba oyoy" tipi filmlere verirler ancak oscarı çokta ihtiyacımız vardı sanki oscara başlarım onların oscarlarınada elini üstüste koymuş altın adamada

5. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Wardrobe, Oscar ödülleri hakkındaki görüşüne katılıyorum ve Akademi Ödülü almanın benimde çok umurumda olmadığını söyleyebilirim bununla beraber tanıtım açısından ne yazık ki çok etkili olduğunu da kabul etmeliyiz. Ayrıca 2007 Oscar Adaylarının açıklandığı haberini hiç bir yerde görmedim Oscar Adayı olamadığından emin misin.

6. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Filmi izledim, cidden mükemmel! Özellikle daha önce oyunculuk deneyimi olmamış (belki de amatör olarak olmuş) insanların başarısına hayran kaldım... Özellikle de o yaşlı teyzenin az paraya çok dondurma istemesi ve isteğinin yerine gelmemesi üzerine söylediği bir iki söz beni benden aldı :) Filmin Soundtrack albümü (Baba Zula) de mükemmel... İçinde bahsettiğim sahnenin geçtiği sözlerden de parça yapılmış :) Herkese izlemesini ve soundtrack albümünü dinlemesini tavsiye ederim.