Bisiklet capsleri

Scudo
Tepki
10
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Kron
Şu yokuşları yüksek viteslemi çıksam yoksa tam tersiyle mi bir karar veremiyorum..

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@sungurtekin
Ayakta sürecekseniz yüksek vitesle girmeniz, oturarak sürecekseniz düşük vitesle girmeniz daha uygundur.
Ayrıca çıkacağınız yokuşa da bağlı bir durum. Örneğin yokuş kısa ise alırsın sert vitese yüklenirsin pedala hızlıca çıkarsın.
Fakat yokuş oldukça uzunsa yüksek vitesle girip enerji harcamanın bir anlamo yok

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Yüksek vites ile çıkarsanız ve kadansınız 80 nin altına inmeye başlarsa, bacaklarınızda çoğunlukla kuvvetlendirme (force) etkisi yaratmış olursunuz, hemen kasılan kas lifleri harekete geçer ve kanınızda ki değerli kreatin fosfatın hemen kullanılmasına sebep olacak ve sizi finish çizgisi öncesi ihtiyacınız olan bu enerji kaynağından mahrum bırakacaktır. Fakat bu demek değildir ki böyle çıkmayalım, haftada 1 kere yokuşları bu şekilde çıkmak çabuk kasılan kas liflerinin dayanıklılığını arttırdığı yönünde bilgi edinmiştim. Bu sayede yavaş kasılan kas liflerinin dayanıklılığına ulaşmasada, oldukça artırılabilmekteymiş. 90 civarı kadans ile tırmanmak en verimlisidir, bacağınıza hem kuvvet yönünden gelişimini sağlar hemde yavaş kasılan kasların daha etkin olmasını sağlayarak o değerli enerji paketlerini daha az kullanır, bu ayrıca yokuş esnasında istenmeyen kramplardan korunmanızı sağlayacaktır.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@taner07
ben onu bile yapmıyorum ne kadar profesyonelim sen düşün :p

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
@Melih Çolak Melih harika capsler çıkmış ellerinden :)

Müsaden varsa bazılarını FB sayfamızda paylasmak istiyorum isminle :)

Link imzada var :)

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü