Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet çantası ve patlayan lastik tamiri için gereken şeyler yardım !

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Abdullah Cimis tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bisikletimi ayın 3'ünde aldım. Akşamları çevre ilçelere yalnız başıma kısa turlar yapıyorum. Bu akşamda arkadaşlar araçla ben ise bisiklet ile Zeytinburnu'ndan Yeşilköy'e bisiklet ile yola çıktım. Yeşilköy sahiline kısa bir sürede vardım. Arkadaşı aradığımda ( yolda az oyalandık geliyoruz) deyince bende az sahilde turlayayım dedim. 10-15 dakika kadar yavaş tempoda pedalladım. Tabi bide bisikletle kumsala girdim az canım sıkılmıştı. Tekerleri zor zapt ediyordum. Ve arkadaş aradı (cafedeyiz seni bekliyoruz) dedi. Hemen geri döndüm ve buluştuk. Oturmak için bisikletten indiğimde arka tekerin indiğini fark ettim. Ve baktığımda ufak bir diken girmiş.
    İğne gibi minik bir şey. Tabi bende hiçbir şey yok. Nasıl geri dönücem bilmiyordum. Aklıma sahilde bisiklet kiralayan yer geldi. Belki yama filan yaparlar diye düşündüm. Sonuçta o kadar bisikletleri var. Ve gidip sorduğumda ( evet yapıyoruz dedi 5 lira). Tamam deyip onu halledip çıktım yola.
    Neyse arkadaşlar kısacası o bisikletçi orda olmasaydı 15 km yolu yürüyecektim mecbur.
    Yol seti almaya karar verdim. Pompa, yama, aletler gibi gibi... Bildiğiniz set satan yerler varsa tavsiye ederseniz sevinirim. Yabancı alışveriş siteleri de olabilir.

2. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yama setini her bisikletçide bulabilirsin sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

* Pompa olarak kadroya bağlanabilen pompa tercih edebilirsiniz size yük olmaz böylece.

* 3lü küçük plastik levye takımları oluyor dış lastiği çıkarmak için gayet kullanışlılar.

* Yama olarak ben iki çeşit yama bulunduruyorum biri her bisikletçide bulunan ve hemen herkesin kullandigi sari kutulu yama takımı, biride Slime marka yapışkansız 6'lı yama kiti.

Sarı kutulu yamayı genelde patlağı evde farkettiğim zaman kullanıyorum.
    Slime yamanın 6'lısını 10tl ye almıştım Delta'dan.. Bu yamayı hep sele altı çantamda tutarım hiç yer tutmuyor ve uygulanışı oldukça pratik öteki yamaya göre sadece sök/yapıştır. Turlarda falan hem yük olmuyor hem zaman kaybı olmuyor.

Başka da bişeye ihtiyacınız yok sanırım. Ha bide nolur nolmaz küçük bir alyan takımı taşıyın derim

3. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bazı yama setlerinde 2tane levye oluyor bende ondan var ve levyeler çok kullanışlı aslında ekipmansız halde giderken lastiğim patlamıştı 10 liraya lastik aldım levye yoktu sadece ellerimi ve benzinci pompasını kullanarak 11 km yürümekten kurtulmuştum :D

4. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ha bide yedek iç lastik alıp sele altı çantaya atmanızda fayda var 1 hafta önce iç lastiğimde 3-4cm boylarında bi yarık oluştu böyle bir yarığa yama yetersiz kalıyor. Ben eve kadar bisikleti yanimda sürmek zorunda kalmıştım yedek iç lastiğimi daha önce kullanıp yenisini almadığım için Allah'tan eve 1km kala falan yarıldı lastik :D

Hızlı bi şekilde kaldırıma çıkınca arka lastikte oluştu bu yarık. Hava basıncı ve lastiğin şişliğiyle alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum

5. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    onurdemir bunu beğendi.
  6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Tamamını Decathlon'dan aldığım malzemeler ile şöyle bir çözüm buldum ben de;

malzemeler:
    http://sports.decathlon.com.tr/TR/3-adet-lastik-levyesi-179580089/
    http://www.decathlon.com.tr/Bisiklet-02L-Sele-Cantasi-Kompakt,PR-14130.html

ve iç lastik. şuan stoklarında kalmamış. 2 adet 700x18/23 iç lastik 8.90tl ediyor.

Bu arada bir de pompa :)
    unuttum

Bu da pompa, o da decathlondan
    http://www.decathlon.co.uk/air-profil-xl-hand-pump-id_8166687.html
    pompa sana kalmış, 20 liradan başlıyor fiyatları

7. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    şu meşhur Decathlon abim bana birkaç bişey aldı ordan nasıl büyük biyer orası öyle tayt aldı iç lastik aldı ikili paket 8 tl idi galiba gayet uygun fiyatlar ne yazıkki bursada yok

8. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  9. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yorumları takip ediyorum arkadaşlar. Büyük ihtimal ebaydan alacağım. Hem uygun hemde aradığım aletler çanta içinde geliyor.

10. karakartal

karakartal Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tamir aletlerini almadan önce koçtaş a da bakın derim.en basitinden 30-40 liraya satılan alyen takımlarını 10 liraya bulmak mümkün.hatta tek tek 1-2 lira gibi fiyata bulabilirsiniz.ortalıkta dönen fiyatlar tam bir saçmalık.millet serbest pazar ayağına kim kimi yakalarsa derdinde maalesef

11. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    patlak önleyici sıvı alın veya schwalbe marathon gibi bir dış lastik alın hatta ona iç lastık ile arasına bir de patlak onleyıcı bant koyun 2 3 yıl lastık patlamaz :D Yine de patlarsa artık şansına .d

12. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tekzene bakmıştım 6 lira gibi bir fiyata alyan takımını aldım. Koçtaş'a da uğrayacağım başka aletler için. Bu arada ebaydan onarım seti almaya çalışıyorum. Şu üyelik işlerini halletsem siparişi vericeğim. Patlak önleyici sıvı mantıklı. Nerden bulurum ? Fiyatları uçuksa hiç bakmayayım.

13. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben 2-3 aydır kullanıyorum hiç lastik patlatmadım (Kaza hariç) ama uzun turlar yapmak istiyorum, ne olur ne olmaz diye ucuz yollu bir set almak istiyorum. Şu ürünleri seçtim ama çanta konusunda kararsızım 0.2, 0.4 ürünler kullanıyor ama aynı ücrete 2.1 litre bir çanta daha gördüm, 0.2-4 litreler yetiyor mu yoksa 2 litrelik ürünü mü tercih edeyim? Ürünler şunlar;

1. DELTA THUMBS UP ORTA BOY LEVYELI YAMA TAKIMI YP3207A
    2. MNP 100 EL POMPASI B'TWIN - Bisiklet Pompaları Bisiklet - Decathlon
    3. M-WAVE SELE L ALTI ÇANTA

14. @rif

@rif Aktif Üye

Seviye:
    Takip edeyim mesajım bulunsun