Bİsİklet CahİllİĞİ

Tepki
9
Arkadaşlar herkese merhaba diyerek sözlerime başlamak istiyorum.Başlıktanda anlaşılacağı üzere bir cahillik söz konusu,bazılarınızın acaba bisikletle uğraşanlar cahil mi demek istiyor ....gibi hayıflandıklarını duyar gibiyim ama öyle değil .nasıl mı?Hemen anlatayım.
20 Ağustos pazar günü İRONMAN arkadaşımızın düzenlemiş olduğu yerköprü gezisine katıldım,kendilerine bu güzel organizasyon için teşekkürü bir borç biliyorum ama asıl teşekkür etmem gereken durum ise yolda benim bisiklet ayarlarımın (oturak ve fren) bozuk olduğunun anlaşılmış olmasıydı.Şimdi anlıyorum ki yaklaşık bir yıldır bisikletimi oturak ayarı kısa hafiftende bisikletim otomatik fren yaparak(akıllı bisiklet ya:) ) kullanıyormuşum.
Sonuç olarak yeni bisiklet kullanan arkadaşlara da bu anımın bir fikir vermesini istedim,bisiklet kullanırken daha sağlıklı kullanabilmek için ergonomik ayarlar çok önemliymiş.

Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
evet abi bende çok yoruluyordum rampa çıkışında
ama ayar tam olunca süper oldu...
işkence çekmişim belli bir süre ama doğrusunu öğrendik ;)

Newguinea

Üye
Tepki
51
Hocam bir de şu havaları ayarlasalar. Bisiklet keyfimizin içine etti resmen.
Sabah 6-9 arası harici işkence oldu. Bu Cumartesi hayatımda gördüğüm en berbat hava vardı. Üstelik sabah. Nem had safhadaydı. Balık gibi çırpındık.
Bu havalar geçene kadar bisiklet sürmek haram.

Tepki
9
haklısınız havalarda ayar şart özellikle sabah11:00 -16:00 arası bırakın pedal çevirmeyi dışarı çıkılmıyor

Erhan Can

Aktif Üye
Tepki
54
Ben de bisikletimi babamla paylaştığım için babamın her binişinden sonra sele ve sele borusu ayarını tekrar yapmak zorunda kalıyorum. Boru yalama olacak neredeyse. Bir de yaylı sele istiyor neymiş "bu ufacık sele insanın poposunu acıtıyor" muş...:D