Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Cahiline Öneri ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağrı E tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı E

Çağrı E Yeni Üye

Merhaba,

Öncelikle siteyi araştırıp burada yazılanlar arasından sorumun cevabını bulmadığım için özür dilerim. Yalova'da askerliğimi yapıyorum. Oldukça büyük bir yerleşkemiz var ve herkes ulaşımı bisikletlerle sağlıyor. Ben de kendime bir bisiklet edinmek istiyorum en kısa zamanda, hatta birkaç gün içinde. Fazla vaktim olmadığı için araştırma imkanım da yok ne yazık ki. Bütçe olarak en fazla 600 TL ayırdım bu iş için. Aklımda ise birkaç soru var:

1) Öncelikle Yalova civarında bisiklet almak için nerelere bakmamı önerirsiniz? Daha da iyisi, birliğime kadar gelip bisikleti teslim edecek yerler var mı?

2) İkincisi nasıl bir bisiklet almalıyım? Bir mtb olsun istiyorum. Carraro Grunge, Kron XC500, Sedano Borla sanırım bu fiyat aralığında oldukça popüler modellermiş? Başka hangi modeller kısa orta vadede beni mutlu eder?

3) En kötü ihtimalle, lüks bisikletlerin temini uzun sürerse, sıradan bir Bianchi vs modeli alıp bir an önce ulaşım sorunumu çözmek istiyorum. Öyle bir şey yaparsam ne modeller önerirsiniz?

4) 1.93 boyunda biri olarak kadro vs seçimi yaparken neye dikkat etmeliyim?

2. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    193 boyundaki birisi olarak en önce dikkat etmeniz gereken şey kadro boyu...
    mtbtr'nin giriş sayfasında bacak boyunuza göre kadro hesaplayan bir fasilite var ... muhtemelen mtb'de 20 inch kadro işinizi görecek.

600 ytl'ye ikinci elde bahsettiklerinizden daha iyi bisikletler bulabilirsiniz. Geçenlerde scott'un daha iyi bir modeli 550 ytl'ye satiliyordu boyunuza da uygun... şehir tur bisikletleri ikinci el bölümünde ilanı hala duruyor olmalı.

Çağrı E bunu beğendi.
  3. Çağrı E

Çağrı E Yeni Üye

Sedona Borla almaya karar verdim ama en büyük 20 kadro bulabiliyorum. 193 boyunda biri için bu sorun olur mu? Diğer bisikletlerde 21-22 kadro bulmak mümkün oluyor mu?

4. Doğukan Akdoğan

Doğukan Akdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    20inç yeterlidir, 1.93üm kullandığım mtb'de 20inç xc1000 kadro var ;)
    bunun dışında ağırlığınızda önem kazanazak. kilonuz 90nın üzerindeyse sağlam bir jant setine ihtiyacınız olacak...

Çağrı E bunu beğendi.
  5. Çağrı E

Çağrı E Yeni Üye

İkinize de teşekkür ederim. Kilom 78 olduğu için bir sorun yaşamayacağımı umuyorum. Beyaz Borla on gün içinde elimde olacak, çok heyecanlıyım. Burada gerek dümdüz asfalt gerekse çeşitli arazi koşullarında geniş alanlar var. Tadını sonuna kadar çıkarırım artık :) Kaskımı da aldı mı haftasonları yerleşkemin altını üstüne getireceğim.

Bir iki küçük modifikasyon gerekecek gibi gözüküyor gerçi. Öncelikle önüne bir sepet bağlamam lazım. Her ne kadar mtb üzerinde komik gözükse de iş gereği bir mecburiyet. Bir de pantolon paçası dişlilere girmesin diye önlem almam lazım. Onu nasıl yaparım bilmiyorum.

6. Doğukan Akdoğan

Doğukan Akdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    one sepet değlde arkada bagaj daha iyi olacaktır...
    paçanız için ihtiyacınız olan şey paça bandı ;)
    güle güle kullanın...

7. Çağrı E

Çağrı E Yeni Üye

Askeriyede paça bandı takmak biyolojik olarak mümkün değil :D