bisiklet boyası

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar benim bisan mountain cat var ve üstünde pas yok ama vites kablosunun hemen altında ve tekerin bağlandığı yerlerde çok az boya kalkması var bisikleti kople boyayamam dedemden yadigar olduğu için orjinalliği bozaman sadece boyanın kalktığı yere küçük boya sürmek istiyorum ne yapmalıyım hangi boyayı sürmeliyim ?
bisikletin rengi kırmızı :alkis:

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
alan küçükse oje , değilse akrilik sprey alıp kapata bilirsin...

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
Oje olup olmadığını bilmiyorum resimlerini çekip atmak istiyorum

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Yadigar olan bisiklet "mountain cat" ise dedeniz cok genç olmali.

asudreat

Üye
Tepki
6
İsim
A
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Bisan
yoo aslında genç değil aslında bisikleti amcamla halam almış onlarda evlenince uzun yıllar dedemde kalmış ve o bisikletler 2 kere üretim olmuş yani bir ara yapmışlar sonra yıllar sonra yine üretim olmuş

neyse doğukan bey bu sorunumu nasıl çözebilirim

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@aziz emre öztürk

Çözümü ise, droplar yüksek el işçiliği olan çelik bisikletlerde krom ve de boyasız olur, çünkü bu kısımda statik dahi olsa bir süre durur. o yüzden dropların iç kısmına lokal boya yapmak gereksiz olacaktır. Daha fazla ayrıntı kısmına gelince her zaman olduğu gibi varsa fotografta paylaşın derim. İyi bir boya tutuculuğu için ise ne olursa olsun o bölge zımpara ile silinmeli, selülozik tiner ile silinmeli ve uygun oda ısısının da altında olmadan astar + boya şeklinde olmalıdır, bu işin kabaca raconu bu dur.