Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet boyama yardım.

Konu, 'Sedona' kısmında Süleyman Özgün tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Özgün

Süleyman Özgün Kıdemli Üye

Adı:
    Süleyman Özgün
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    20151220_121306.jpg 20151220_121306.jpg 20151220_121332.jpg

Merhaba arkadaşlar. Bisikletimi dipart ile boyamayı düşünüyorum. Sizce normal boyamı daha iyi olur yoksa dipart mı ? sadece ön tarafını boyayacağım.

Ekli Dosyalar:

2. Enes Dökmen

Enes Dökmen İnce Lastik Youtube

Adı:
    enes dökmen
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  3. Süleyman Özgün

Süleyman Özgün Kıdemli Üye

Adı:
    Süleyman Özgün
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  4. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu senin nasıl bir sonuç ve performans beklediğine göre değişir. Plastidip sprey falan bunlar geçici ve zamanla atacak olan boyalardır. Ha iyi bir boya sökme işlemi ve sonrasında iyi bir astarla duplicolor falan kullanırsan belki iyi bişey çıkabilir ortaya ama orda da boya yapmayı bilmek lazım. Kolay değildir

mariokaldato ve Süleyman Özgün bunu beğendi.
  5. stfazli

stfazli Yeni Üye

Seviye:
    Ben de bisikletimi boyamak istiyorum. Boyatacak yer bulamadım, düzgün bir bisikletçi de bulamadım. Araba boyası yapan yerlere de sordum ama boyamayı kabul etmediler. Kendim boyamaya kalktım ama bu işten zerre anlamadığım için düzgün bişey çıkmadı ortaya ve en ufak bir sert temasta boya çizilip kalkıyor. Üzerine de kaplama mı yapmam gerek yoksa boyayı mı değiştirmem gerek bilmiyorum.

Beyaz boyayı zımparayla kazıyarak tekrardan tamamen kırmızı yaptım ama fotoğraf çekmemişim onları da eklerim. Bu renkte olmasını ve düzgün bi boyama yapılmasını istiyorum.
    Tavsiyeniz var mı?

6. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @stfazli Kardeşim öncelikle boyamadan önce parçaları ayırmalısın, kadro, maşa, gidon vs. ayrı ayrı boyamalısın. Altındaki boyayı boya sökücü veya zımpara ile söküp önce astar üstüne de bir kullanacağın boyaya göre bir veya iki kat boya atmalısın, metalik bir boya kullanacaksan iyice kuruduktan sonra üzerine vernik atmalısın, opak olacaksa verniği zaten içinde olacaktır. Bana kalırsa sen parçaları söküp bir kaç oto boyacısı dolaş, hafta içi erken saatlerde, işlerinin yoğun olmadığı saatleri tercih et, illaki bir yerlerde beyaz bir şahin boyanıyordur onu bul ve ustaya "benim şu parçaları da sana zahmet bir boyayıp fırınlasan güzel ustam" diyerekten razı etmeye çalış. Kendin boya tabancası ile boyasan bile fırınlayamadığın için boya çok dayanıklı olmayacaktır. Senin perakende alacağın boya sökücü, astar, boya, vernik vs. masrafın boyacıya vereceğin paraya denk gelir zaten.

7. stfazli

stfazli Yeni Üye

Seviye:
    Sağolasın abi, müsait bir günde sabah saatini denerim bir de. Geçenlerde sormuştum ama bisiklet boyamıyoruz diye kestirip atmışlardı.
    Bir iki eksiği bir de fren vites ayarları yapılmadan tekrar sökerim tamamen.
    Kışın halledip bahara hazır etme niyetim vardı, uzadıkça uzadı işlerim.

8. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @stfazli valla bence boyayı boya sökücüyle sökün sonra ince zımpara atın sonra astarını kendiniz atın ve elektrostatik boya atan bş yer bulun veya fırın boya. İlla biri yapar. Gerisi remk beğenmenize kalmış