Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet boyama hakkında

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Hempel tarafından paylaşıldı.

1. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar aranızda daha yeniyim bisiklet boyama ve bisikletimin görünüsü ve fonksiyonları hakkında görüslerinize önerilerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var.

Resimleri asagıda mevcut olan bisikleti 3 sene kadar önce hic bir arastırma yapmadan gözüme güzel göründügü icin gidip sirkeciden almıstım bunun hakkında resimlere bakarak yorum yaparsanız sevinirim asıl konu ise baslıktanda anlasılacagı gibi bisikletimi boyamak istiyorum ama cevremdekilerde boyama ve boyatma fırın boya atsan bile bir seye benzemez gibi seyler söylüyorlar ama ben onların düsündügü gibi düsünmüyorum bana yardımcı olursanız sevinirim bisikletimde cok belirgin olmasada ufak ufak bütün heryerinde cizikler ve darbeler var belki cogu kisiye göre ya bunda ne var cok büyütüyorsun gibi gelebilir ama ben tertemiz olsun istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevirinirim simdiden tesekkürler.

Ayrıca bunu disk fren seti km sayacı ve neon da takmak istiyorum insallah yazın mükkemmel bir bisikletim olacak :)

Not : Yazmayı unuttum jantlarıda ben sonradan alıp takmıstım bisiklete acaba markası bildik bir seymi yoksa cin malı falanmı?

http://img16.imageshack.us/img16/10/90591034en4.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/90591034en4.jpg/1/w1600.png

http://img128.imageshack.us/img128/1894/86403993xu1.jpg

http://img128.imageshack.us/img128/86403993xu1.jpg/1/w1600.png

2. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Çift amörtisörlü ve biraz ağır bir bisiklet sürüş sırasında esneme yaptğı için sizi yorabilir.
    Boyama konusunda eğer yeni bir bisiklet almayı düşünmüyor iseniz boyatmanızı tavsiye ederim.
    Bakınız aşağıdaki sayfadan bende geçen hafta boyattım oldukça güzel oldu. Yalnız eski
    boyayı çok iyi çıkartmanız gerekiyor.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=36639

Hempel bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
  4. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle arka stop kedi gözünün arkaya doğru çevrilmiş olmasını tavsiye ederim.
    Bu mevcut çatal ve kadronuza disk fren takamazsınız.
    Ayrıca kadronuz yeniden boyamak için çok zorlu, çok fazla birbirine bağlu boru var. Zahmetli bir iş olacaktır. Kolay gelsin.

5. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
    1Resimlerin boyutlandırılması icin üzgünüm :S
    2Dick fren takılmayacagını bilmiyordum keske olsaydı hic bir yolu yokmu bunun?
    3acaba bir kac tane daha boyanmıs bisiklet resmi koymanız mümkünmü?
    4reflektör bisikleti terasa cıkartırken dönmüs olmalı :)
    5verdiginiz degerli bilgiler icin tesekkürler.

6. EmirhanKarasu

EmirhanKarasu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Jantlarında piyasa malı jantlardan. Bilindik markalardan değil.

Hempel bunu beğendi.
  7. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
    Arkadaslar fırın boyaya verdigimde bundan kötü olmaz degilmi temizleme isini 1 haftada yavas yavas yapar bitiririm ama önemli olan boyandıgında iyi olurmu.Kaportacıya vermeyi düsünüyorum aynı renkleri yaptırıcam araba boyası attırıcam güsel olur ins.

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadasim firin boya gibi seylerin maliyetleri cok yüksek. Biz 2 arkadas daha önce firin boya + air brush ile SÖYLE bir is yapmistik.

Fakat özellikle cift amortisörlü bir bisiklet icin, cok sayida rulman yatagi, oynar eklem var. Bunlardaki en ufak bir kalinlasma, bütün hesaplari alt üst edebilir.

Disk fren icin adaptörler var, arka icin kullanabilirsin ama almayi düsündügün frenden pahali olabilir. Ön taraf icin tek sansin masayi degistirmek ama senin bisikletinle uyumlu (1" saft borulu) ve disk fren kulagi bir masa da bulman zor.

9. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
    tamam halil abi tesekkürler bilgiler icin.

10. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
    Evet arkadaslar sizlerinde verdigi bilgilere dayanarak bu gün temizmele isine basladım 1 kac güne kadar parcaların temizlenmis hallerini ve daha sonraki asamada boyanmıs halini diger boya yapacak arkadaslarada örnek olması amacıyla burada yayınlamayı düsünüyorum.

Yalnız halil abi sana bir sorum daha olacak ben bu temizleme isine bizim dükkandaki elektrikli tel fırca ile yapmaya basladım boyadan önce cizikler olursa diye astar attırıcam sonrada fırın boya yapıcam sorun olmaz herhalde senin görüsün nedir acaba? +Airbrush isiyle ugrasan birisinide buldum yarın fiyat alıcam senin verdigin linkteki bisiklete baktım süper bir görünüsü var airbrush sana kaca mal oldu?

11. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
  12. tunermurat

tunermurat Kıdemli Üye

Seviye:
    işte bu aşamadan sonra ince bir astar atıp sprey boya ile ilk katı tozlama olarak ikinci katı kalın olarak atarsanız güzel bir sonuç elde edersiniz. boya tamamen sertleşince üzerine p2000 sulu zımpara yapın (boyanın sökülmesini önlemesi için) boyanın markası fark etmez. ancak katlar arası kurumayı bekleyiniz .

Hempel bunu beğendi.
  13. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
    Öneriniz icin tesekkür ederim sanırım carsamba günü boyaya alıcaklar boyama sonrası resimlerinide sanırım hafta icinde koyarım foruma.

14. arter

arter Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşım kolay gelsinde tühh ya yeni gördüm başlığını keşke önce görseydim boyayı tamamen kazıyıp temizlemene gerek yoktu ki :)

15. Hempel

Hempel Üye

Seviye:
    OF dostum ya onu kazıyana kadar ne cektim bir ben birde Allah bilir bana tertemiz olması gerektigi söylendi boya sökücü zaten ellerime geldi bir de ellerim yandı keske önce görseydin ya ama neyse saglık olsun:p

16. tunermurat

tunermurat Kıdemli Üye

Seviye:
    kazımana gerek yoktu özel kimyasal boya sökücüler var fırcayla sürüyorsun sonra kurutup bekliyorsun kuruduktan sonra suyla yıkıyorsun tüm boya ıkıyor