Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Boşta İken Arka Tekeri Hızla Çevirince Ses/Titreşim Oluşuyor?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Fırat Karamanoğulları tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Karamanoğulları

Fırat Karamanoğulları Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar dün vitesi ayarlamak için arka tekeri kaldırıp pedalla hızlıca çevirdim titreşim oluştu. Seste vardı ayrıca kulağımı özellikle seleye koyunca sesi çok rahat duyabiliyordum zangır zangır.. Bisiklet Sedona 751 yeni aldım 25 km kullandım. 40 km olunca ayar bakımı için gidecektim fakat canımı sıktı bu ses. Sizce ne olabilir ve aciliyeti var mıdır?

2. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Güncel. :)

3. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Günaydın, güncel. :)

4. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Biraz araştırdım göbekte boşluk olduğu söyleniyor fakat göbekte boşluk yok. Belki yeni bisiklet olduğu için jant ve tellerden geliyor diyeceğim ama ses resmen kadronun içine giriyor. Kulağımı kadroya veya seleye dayadığımda çok hissediliyor.

5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisikleti yeni aldıysan böyle sorunlar pek görülmez.Bisikleti değiştirme imkanında olabiliyor.1 ay gibi sürede donanımları değiştirebiliyorsun.Sorun tam anlaşıldıysa yeni donanım taktır.Şayet sorun devam ederse kadro vs,yenisini talep et.Kısa zamanda değiştirme imkanı olduğunu salcona ,trek bayisinden öğrenmiştim.25-45 km bana göre ,yeni bisiklette darbe olmadığı sürece olmucak sorun.

6. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hayır kesinlikle düşme vb. bir sorun söz konusu değil. Kargo ile İzmir'den aldım bisikleti. Beşiktaş Bike And Outdoor'a gideceğim şimdi. Sorun hakkında detaylı bilgi verirler diye düşünüyorum. Bana da garip geldi doğrusu ama bisikletin yürüyen aksamında hiç bir problem yaşamadım. Frenler, tekerler vs. Bana da garip geldi. Tekerin dönüş hızından dolayı oluşan bir titreşim değil, bildiğiniz ses geliyor. İlk bisikletim de değil. Bir şeyler yolunda değil gibi görünüyor.