Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet bitiyor mu ?

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Serkan.Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ortalık dopingle çalkalanırken...
    rabobankında artık prof. bisiklet takımınlarını bıraktığını açıklaması.. aklıma direk bu soruları getirdi.

domino etkisi devam mı ediyor acaba lancenin skandalı.

ihtiyar bunu beğendi.
  2. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Valla bitermi bilmiyorum ama bizim ülkemizde bisikletin pek bi değeri yok maalesef :) herkes araba alıp hava atma peşinde böyle sporcuların bisikleti bırakması bisikleti daha da önemsiz hale getiriyor diye düşünüyorum :(

3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

üzüntü verici tabi skandallar üstüne skandallar ben artık euro sporttan bisiklet yarışlarını seyretmiyorum sadece senede bir o da belki bakarım artık paris-rube yarışına..milyon yuroların döndüğü bi yerde şikeler olmakta ,,ben bunlara bakmayacağım artık kendi yoluma bakacağım benim yolum zati belli tarzım belli bizler amatör ruhu taşıyan profesyonelleriz 1976 da pejo yarış bisikleti ile başlayan hikayem hala devam etmekte dünyada herkes bisiklet sporu ile ilgilenmeli işin işine böyle büyük paralar sokmanın ne alemi var sevmediğim olay paranın spora dadanması para bence spordan elini ayağını çeksin ve insanlar hürce istediği sporu yapsın dünyada sadece bisiklet sporu yok ferdi ve grupça oynanan sporlar var..ama tabi ferdi sporları sevenler olacaktır yüzme gibi koşu gibi bisiklet gibi..

Raven_35, ihtiyar ve Aykut Subaşı bunu beğendi.
  4. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    50 ortala vermek, 75 km/s ile sprinte girmek... Yani bisiklet sporundaki "sürat ve güç gösterisini" aynı futbol maçlarındaki gole benzetmek mümkün.. Gol olmasaydı kimse futbol izlemezdi.
    Sporu geniş kitlelere sevdirmek, en azından izletmek, için show faktörünün olması lazım. Sporcular güçlü kalabilmeli.. Her gün 200 km. yarışan ve binlerce metre irtifa tırmanan adamların yediği içtiği her şeye karışırsanız ertesi gün evet o adamlar yine o 200 km. lik etabı geçerler ama 30 km/s ortalama ile.. Bu durumda siz o yarışı izler misiniz?
    Bu işin kendi içinde, pek çok açıdan, dengeleri var.. Bir tarafa abanırsanız (anti-dopingcilerin abartılı yaklaşımları) diğer taraf patlar... Neticesinde ne bileyim işte Rabobank bu işte son verir ve devamı da gelir.. Onlarda sonuçta bu işi para kazanmak için yapıyor..

Raven_35, Ferhat Öz ve ihtiyar bunu beğendi.
  5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    doping kullanımı eminim kimsenin arzu etmediği bir olaydı ancak bisiklet sporunda beklentiler hep yüksektir ve karşılığını verebilmek için sadece su içmek yeterli olmaz bu düşüncenin gerçeklik payı sporcuları hep bazı maddeler kullanmaya itmiştir yıllar boyu kimisi henüz yakalanmamış olmanın getirdiği avantajı içine sindirir ve bununla yaşayabilirken kimiside yıllar sonra bile olsa yaptığı şeyi itiraf ederek adeta günah çıkarma yoluna gider bisiklet bir ata sporudur öyle yada böyle devam edecektir en azından biz amatör ruhlu profesyoneller olduğu sürece

Raven_35 ve ihtiyar bunu beğendi.
  6. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bencede işin içine para girince herşey değişiyor.

Raven_35 ve ihtiyar bunu beğendi.
  7. akdilek

akdilek Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yani kimse babasının hayrına sponsor olmaz ki

ihtiyar bunu beğendi.
  8. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hakikaten son yılların fransa şampiyonlarına bakın hepsinin ya orda ya burda numunesinde birşey çıkıyor. ullrich, pantani,pereiro,contador,armstrong şu ana kadar cadel evansdan ya da bradley wigginsden bi ses gelmedi ama önümüzdeki yıllar neler gösterir bilinmez. aslında dopingin bu sporun başına bu derece bela açması, bisiklet sporunun nekadar zor olduğunu gösteren birşey ama mahvetti ya sporu. önümüzdeki sene fransa turu ekstra zor, tırmanışlı olacak artık herkes dopingi litreyle yapar :(

ihtiyar bunu beğendi.
  9. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bisiklet sporu bıtmez merak etmeyin.

10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Onümüzdeki sene Tour de France'ın 100. yılı. İkinci yüzyıla girerken temiz sayfa açmak istiyorlar o yüzden dopingin cok üstüne gidiyorlar.

11. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Bence UCI, Lance Armstrong'a ömür boyu spordan men verirken, diğer yandan itirafçılara 6'şar ay ceza vererek geçiştiriyor.Açıkçası 6 ay pek de caydırıcı bir ceza gibi gelmedi bana.Ayrıca 1990'ların sonunda bir doping skandalı daha varmış.O zaman da yine temiz sayfa açmışlar.O sayfalara da ismini yazdıran zat Lance Armstrong olmuş.Umarım bu bir kısır döngüye dönüşmez.

12. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Lance Armstrong' un bisiklet sporuna getirdigi seyleri unutmamak lazim diyorduk. Simdi de bisiklet sporuna ne kadar büyük zarar verdigi üzerine konusuyoruz.
    Bütün bisiklet camiasi bir sok durumuna girdi. Armstrong' u hic sevmeyip desteklemeyenler dahi bu sok halinden kurtulamadilar. Ama mesaj' in cok acik oldugunu görmemiz lazim.: "Isminiz Lance Armstrong da olsa, 7 kere Fransa Turu kazansaniz dahi, kurallarin disina cikma halinde böyle agir cezaya ugrarsiniz" deniliyor.

Eski Almanya saate karsi sampiyonlarindan Michael Rich dert yaniyor. "Durum o kadar etkiledi ki anne ve babalari, yildizlar, gencler takimlarina sporcu bulamakta zorluk cekiyoruz" diyor." Artik cocuklari bisiklet sporuna getirmek icin önce anne ve babalari ikna etmek zorunda kalacagiz" diyor, ki bu 18 tane Pro ve Continental takimi olan bir ülkenin yöneticisi. Bir de 28-30 tane Pro ve Continental takimi olan Fransa ve Hollanda' nin durumunu düsünün. 100 binlerce lisansli bisikletcisi olan memleketler bunlar.
    Yani bisiklet sporu cok zor bir engeli gecmek durumuyla karsi karsiya. Fransa, Italya ve Ispanya bu durumdan cok kolay siyrilir gibime geliyor. Ama Orta Avrupa ülkeleri cok zorlanacaklardir.
    Diger yandan, Türkiye gibi gelisme yolundaki ülkelere de gün dogabilir, firsattan istifade. Tabii ki cok kisa bir zamanda yol miktarinin artmasi ve altyapinin olusturulmasinin gerektigini devletin bilmesi, beden terbiyesinin bu yolda acilmasi, ve federasyonun da yaris sayisini artirmasi....ve bu gibi seylerin gelismesine önayak olmasi lazim.

13. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ben de bir çalkalanma ve boşluk olacağını düşünüyordum. İngilizler bence boşluğu iyi değerlendirip görece geri oldukları bisiklette sağlam bir pozisyon elde etme peşindeler. Temiz takım akımının da öncüsü olup bir kere olsun tempoyu belirleyen taraf olmak istiyorlar sanırım. Bunu yol bisikleti ve özellikle büyük turlar için söylüyorum yoksa pist tarafında takip etmesem de gayet iyi durumda olduklarını görüyorum.

ihtiyar bunu beğendi.