Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Bir Tutkudur

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında fthugr23 tarafından paylaşıldı.

1. fthugr23

fthugr23 Aktif Üye

Adı:
    Fatih Uğur
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Günlük hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz zamandan itibaren bir spor olmaktan çıkıp bir tutku haline gelen aktivitedir.. Önce bir yerlere yaya giden insanlardan daha hızlı ulaşabilmek heyecanlandırır sizi ardından yokuş aşağı bırakırken kendinizi, rüzgarın yüzünüzü yalaması sizi kendinizden geçirir. Bu rüzgara bir bağımlılık başlar, ardından yokuş çıkış ayırt etmeden hız kesmeme konusunda bir saplantı oluşur. Sınırlarınızı zorlamayı seven bir insansanız başlarda kızarıp bozarmalara aldırmadan devam edeceksiniz ama sadece hız doyurmayacak artık nefsinizi..

Önce tek elinizi bırakırsınız sürerken, daha sonra ikisini birden bırakmayı denersiniz. İlk denemelerde minik adrenalin salgılamaları yaratan bu olaya da alışınca ellerinizi kullanmadan sürmeyi ve yönlendirmeyi öğrenirsiniz. Artık soğuk havalarda ellerinizi cebinize sokup bisikleti sürebilir, giderken dik oturup etrafınızı daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Bisiklet artık sizin en sadık arkadaşınızdır her yere gelir sizinle, siz de ona aksesuarlar alır bakımı için çantanızda bilimum alet edevat, makina yağı vs. taşırsınız. Parmaksız eldivenleriniz sürekli eskir.. Ne kadar düşseniz de artık yaptığınız hareketlerin çılgınlığına dayanamayan bisikletinizden bu tutkudan asla vazgeçemezsiniz...

2. Kürşatt

Kürşatt Kıdemli Üye

Adı:
    Kürşat
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok güzel bir yazı kendi bisiklet gurubumla paylaştım bile :D

fthugr23 bunu beğendi.
  3. fthugr23

fthugr23 Aktif Üye

Adı:
    Fatih Uğur
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  4. Kürşatt

Kürşatt Kıdemli Üye

Adı:
    Kürşat
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @fthugr23 ne demek hocam okuyanların ilk tepkisi "vayy güzelmiş" oldu :)

fthugr23 bunu beğendi.
  5. YASİN07

YASİN07 Aktif Üye

Adı:
    yasin bayar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sigara içmek bi tutkudur derdim şundan 45 gün öncesine kadar agustos ayının 4 üne kadar rutin iş güç hayatı olan günde iki paket camel deepblue içen birisiydim o gün aniden bisiklet almaya ve sigarayı bırakma kararı aldım bu kararıma çevremdeki insanlar katşı çıkıyor şaşırıyor ve bırakamazssın alma hevesin geçer gibi yorumlar yapıolardı haksızda sayılmazlardı çünkü alıcagım bisikleti söyleyince dalga geçmenin dozu arttı :) olum o paraya motor alırıs felan ama bu kararıma kensimi odakladım ve kartımın limitini yükselterek PicsArt_09-06-07.16.43.jpg resimdeki canavarı aldım Btwin rockrider 580 ve bu gün sigsrsyı bırakalı tam 45 gün oldu artık antremanlarda tıkanmıyorum günlük 50 6070 km leri rahat gidebiliyorum ve çevremdeki insanlar her zamanki gibi şaşkınlıkla izlemeye devam ediyorlar onlar şaşırmaya devam etsin bisiklet gerçekten bi tutku bana göre bi kurtarıcı ve yaşamını etkileyen büyük bir faktör. Ne mutlu seni icad edene .

Ekli Dosyalar:

6. mfmayliba

mfmayliba Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Ferruh
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yinede el birakmayin bir arkadaş ceza yemişti .

fthugr23 bunu beğendi.
  7. fthugr23

fthugr23 Aktif Üye

Adı:
    Fatih Uğur
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @YASİN07 Hocam sizin adınıza çok sevindim :) İnşallah sigaraya yeniden başlamaz sağlıklı bir hayata devam edersiniz.

8. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yasin kardeşim öncelikle sigara gibi bir illetten kendini kurtardığın için tebrik ederim, sonrada bisikletle aramıza katıldığın için hoşgeldin. Mantıkende sigara-bisiklet veya sigara-spor kesinlikle bir arada olmaması gereken ikililer. Sana abi olarak tek tavsiyem sigarayı bıraktığın günleri sayma, ne kadar çok sayarsan aklından ve de vücudundan çıkarmak zorlaşır. Bıraktın gitsin, sağlıklı günlere pedallamaya bak, bir senede sigaraya vereceğin para ile seneye daha güzel bir bisiklet bile alırsın. Selamlar, tekrar bisiklet dünyasına hoş geldin

şamilkafkas ve fthugr23 bunu beğendi.
  9. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sn @fthugr23 Samimi ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.
    Bisikletimi seviyorum. Bisikletim ile haşır neşir olmak bana mutluluk veriyor.
    Esen kalın.

fthugr23 ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  10. fthugr23

fthugr23 Aktif Üye

Adı:
    Fatih Uğur
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O sizin samimiliğiniz hocam teşekkür ederim :)