Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet binenlerde kafa yaralanmaları

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında lamba tarafından paylaşıldı.

1. lamba

lamba Aktif Üye

Seviye:
    Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. 16 yaş altı 6 milyon kişinin bisiklete binmesi gerçekten güzel ve tebrik edilesi bir rakkam. İngiltere'nin nüfusu yaklaşık Türkiye'ninkine yakın veya 5 - 10 milyon daha fazla olabilir tahminen. Darısı memleketimizin başına.

Ama bizde kaska ne gerek var. Arabaya biner emniyet kemeri takmayız, scooterı damacanalarla süreriz veya 3 kişi bineriz, kamyonlara aşırı emniyetsiz yükleme yaparız. Bu durumda ne yazık ki kask takmamız gülünç ve komik bulunuyor kaskafalılar tarafından.

engin kızılcan bunu beğendi.
  2. iamhasancanbam

iamhasancanbam Blonde Boyz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İngiltere'de ne kadar güzel birşey . Ahh ahh, keşke bu bizim güzel yurdumuzda olsa.
    "Kask kullanımı önemli...
    Ülkede tüm 16 yaş altı çocuklar içinde sadece % 15,2'si kask kullanmakta "
    Buda % 84,8 inin ne kadar riskli bindiğini gösteriyor. Keşke %90 larda olsa bu yüzde.

Onur Kahraman bunu beğendi.
  3. Osman Küçük

Osman Küçük Yeni Üye

Bisikletcileri tek koruyan şey kask ve önemi çok fazla..

4. Kıvanç ERTÜRK

Kıvanç ERTÜRK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bence bisiklette kaskın yanı sıra özellikle dağ sürüşlerinde göz ve ellerle ayakların da korunması çok önemli.Bu yüzden zaten spd ayakkabıların çoğunda topuk ve burunları çok sert oluyor.Düştğünüzde gözlüğü kırıln çok kişi gördüm.Gözlüğünün camları çizilen de çok kişi gördüm.Ellerse düştüğünüzde eldiven syesinde korunuyor.Ben sadece kask varken yeterince güvenli hissetmiyorum.Özellikle Teknik inişçiler bunun ne demek olduğunu bilir