Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet bakım zamanı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aziz otkur tarafından paylaşıldı.

1. aziz otkur

aziz otkur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimi 9 şubatta aldım :) 9 martta ücretsiz ilk bakımını yaptırdım ogünden sonra sürekli sürdüm lastigim patladı 5-10 kez aşagı yukarı 1000 kmyi geçti bakıma götürmeli miyim Akort ayarı tel tansiyonu vb bakımları icin?

2. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Muhammed-Arslan bunu beğendi.
  3. cpt.erhan

cpt.erhan Kıdemli Üye

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bugünlerin popüler mesajını vermek istiyorum :) Keşke konu açmadan önce forumda bununla ilgili konuları inceleseydin veya o konu başlıklarından birisinin altına yazsaydın

aziz otkur bunu beğendi.
  4. oguz169

oguz169 Aktif Üye

Adı:
    OGUZHAN
    Seviye:
    Merhabalar. yeni bir konu acmamak icin buradan yazıyorum. 1 kasim sali gunu kullanmaya başladıgim yeni bisimletim merida crossway 100,bisikletimi kurulum yaptirdiktan sonra bakimlarini da yaptirdim oyle teslim aldim. dün aksam turdan geldigimde arka balatanin rotora surttugunu fark ettim basit.birseydi onu duzelttim ama bu aksam tur esnasinda fark ettim ki arka jantin akordu biraz bozulmus hafif yamukluk var ama surtme yok. fren balatasi da yine surtuyor. şimdi ben 5 gundur yaklasik 100 km civarı kullandim sizce ilk bakimini nezaman yaptirmaliyim

5. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @oguz169 İlk bakım denen şey aslında bisikletin herhangi bir yerindeki ayar bozulmalarının düzeltilmesi için.Hele para falan alıyorlarsa hiç yaptırmaya gerek yok.Kendiniz halledersiniz.

Sıfır bisikletlerde en çok görülen şeylerden birde akort ayarının bozulmasıdır.Akord ayarınızı yaptırın onun haricinde eğer balata halen sürtüyorsa aldığınız yere gitmelisiniz.

Benim bisikletinde 150-200 km civarlarında akort ayarının kaçtığını fark ettim ama aldığım yer eve uzak olduğundan başka yerde yaptırdım.Onun haricinde eğer paralıysa bakım dedikleri şey hikaye.Evde zincirinizi yağlar, bisikleti temizler binersiniz.Ben disk fren kullanmadığım için o konuda yorumum yok.

oguz169 bunu beğendi.
  6. byantikan

byantikan Yeni Üye

Adı:
    mustafa
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yeni alınan bisikletlerde 15 gün sonra ilk bakım icin cagiriyorlar ücretsiz para verme ama tabiki bu işin bir ustası şart

7. oguz169

oguz169 Aktif Üye

Adı:
    OGUZHAN
    Seviye:
    @hlksnrr aslinda sadece arka tekerin akordu yok baska bir problem oldugunu zannetmiyorum. ben jantin akordunu yapmasini soyleyeyim en iyisi sadece. baska bi sıkıntısı varsa zaten bisikletci kendiside farj eder sanırım sonucta para kazanacak oda :)

8. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla akort ayarı garanti kapsamına girmiyor ve yetkili servis dahi olsa ücretli yapılıyor.