Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet bakım ücreti

Konu, 'Arşiv' kısmında Atamertkbc tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Atamertkbc

Atamertkbc Yeni Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Kron
    Bisiklet kronun xc 750 modeli. Bisikleti 2. El aldım şuan hala garanti süresi içinde. 2 gün önce bisikleti ilk sahibinin aldıgı yerden servise verdim. Yetkiliyede belirttim bisikletin kitabında sadece ilk bakım kaşesi var dedim ki daha önce bakım yaptırmamış. Arka hidrolik fren kolu değişecek ve bir kaç şey de değişecek. En sonunda arka fren kolu değişim ücreti haricinde bakımın fiyatı sorduğumda bisiklet bakım ücreti olarak 60 lira oldugunu söyledi bu Cumartesi bisikleti almaya gidicem sizce bu 60 lira hakkında ısrarcı olayım mı yoksa bunu almaya hakları var mı? Bisiklet garanti süresi içinde. Öğrenci adamım 60 lira benim için iyi para :).

2. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    60 lira ne bakım ucretiymiş acaba :D Arkadas birakın bu servisleri kendi işinizin ustasi olun. Daha 3 gun once kendi bisikletimin arka jant göbeğini actim içindeki yay kırılmıs 35 tl yayı aldım kendım yaptım internetten video izleyerek. Servise versem 100 150 den asa cıkamazdım heralde :D

sivribey ve Yusuf Ziya Aktaş bunu beğendi.
  3. Atamertkbc

Atamertkbc Yeni Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Kron
    Hak vermek lazım mahalle bisikletçisi gibi dEğil orası işçilik masrafı falan diyecek adam bana büyük ihtimal 3-4 kişi çalışıyor fakat bisiket garanti de yani bu işin periyodik bakım olayı var ben ücretsiz diye biliyordum. Bu iş bana pahalıya patlayacak

4. Gezer

Gezer Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eğer ilk bakım kuponu duruyorsa ücretsiz bakımını yapmaları gerekir. Garanti kapsamında ücretsiz bakım yok benim bildiğim.
    İkinci olarak fren kolu değişimi haricinde 60 tl bana fazla geldi. Zaten bisikletin alındığı yer de orasıymış bence toplam fiyatı duyun sonra pazarlığınızı yapın. Bisikletçiyi yazarsanız belki bilen çıkar daha ayrıntılı yazabilir.

5. Atamertkbc

Atamertkbc Yeni Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Kron
    Ilk bakım kuponu dediğiniz ücretsiz ilk bakım yapılmış. ilgilenen adam benim getirdiğim bisiket kitapçığı veya garanti belgesi, bisiklet faturasına hiç bakmadı. Yer bursada bilindik büyük bir bisikletçi isim vermeyeyim :) bu işin çözümü ancak pazarlık sanırım

6. brky1905

brky1905 Its time to go!

Adı:
    Berkay A
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben arabama daha ucuza bakım yaptırıyorum istersen git sor :D

berktx bunu beğendi.
  7. Yusuf Ziya Aktaş

Yusuf Ziya Aktaş Bayburtlee:)

Adı:
    Yusuf Ziya AKTAŞ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @ElcaSeJawS Hocam doğru diyorsun ama herkesin el becerisi farklı. Ben evdeki mobilyalarını bile kendisi yapan bi babanın oğlu olarak bu konuda nasipliyim çok şükür:) bir de bi işi hep yapanla arada bir yapanın kalitesi farklı oluyor.

ElcaSeJawS bunu beğendi.
  8. BARTHEZ

BARTHEZ Yeni Üye

Adı:
    GÖKHAN DEMİR
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla bisikleti aldıktan 1 ay sonra ilk bakım yapılıyor. bu bakım ücretsiz ve bakımda üretim kaynaklı bir problem çıkarsa bu da ücretsiz gideriliyor. bundan sonrası ise sadece üretim kaynaklı problemler garantide, bakımlar değil. yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltsin lütfen.

9. asdasdasdasd

asdasdasdasd Forum Demirbaşı

Adı:
    muhammet
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bisikletin neyine bakım yaptırıyorsunuz açık youtube amcadan izliyorsunuz aynısını uyguluyorsunuz oldu size bakım :D çok yakın arkadaşınız felansa o ayrı mevzu

10. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bisiklet kaç kmde , belkide bakim ihtiyaci hic yok. Neyse bakim icin jant gobeklerini acip greysleyecekse , jant akordlarina ince ayar yapacaksa , zincirini sokup temizleyip duzgun bir zincir yagi ile yaglayacaksa 60 lira verilebilir. Tutupta sacma sapan yaglar kullanacaksa 30 lira bile verilmez. Yapilan isin kalitesi onemli. Mesela biri acar gobekleri üstüne greys basip kapatir digeri tum oarcalari temizler vurugu ezigi var mi bakar . bunun gibi farklar iste.

11. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    garanti başka şey bakım başka şey.. garanti süresi içinde bisikletin bir parçası görevini yerine getirmez olur o zaman ücretsiz değiştirirler.
    ama sen bisikletini komple temizletip yağlatıyorsan bedelini de ödemek zorundasın..

bisiklet daha yeniyse öyle detaylı bakıma da gerek olmayabilir.. sadece zinciri temizleyip yağlasan bile olur.

12. İbrahim YÜCEDAĞ

İbrahim YÜCEDAĞ Canım Saolsun...

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    60,00 TL konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü detaylı bisiklet bakımı ince işçilik gerektiren ve biraz zaman alan bir iş. Eğer bisiklet konusunda çok bilgili değilsen ilk bakımını servise yaptırabilirsin. Daha sonra @maboc arkadaşın dediği gibi forumda ve google dan aratıp bakımlarını kendin yaparsın.

asdasdasdasd bunu beğendi.