Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet bagajı max 25 taşıyormuş 2 katını yüklesem yamulup beni öldürür mü?

Konu, 'Arşiv' kısmında fatihcan1042 tarafından paylaşıldı.

1. fatihcan1042

fatihcan1042 Yeni Üye

Adı:
    fatih can
    Bisiklet:
    Bisan
    Sorum yukarıdaki gibi tehlikeli olur falann demeyin arkada kız arkadaşım olcak ölmesini istemiyorum cevaaplarınız yamulur yamulmaz arası olursa iyi olur ve demir çelik karışımı malzemeden almayı düşünüyorum yardımmmmmmmmmm

2. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yamulma değilde sanırım jantın ömrünü etki ettiği için max 25 kg yük öneriliyor örneğin jant göbeği teller ve lastik açısından yoksa ben çok görüyorum kocaman adamlar biniyor hoplayıp zıplıyor ama siz yinede 25kg geçmeyin bisikletinizi seviyorsanız

3. FERDİ İKİZ

FERDİ İKİZ 13 kiloluk yol bisikleti sahibi

Adı:
    FERDİ
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aslında bu bir paradoks. Lastik o ağırlığı taşır mı? Kadro mühendislerince hiç düşünülmemiş olan o çekiştirmeye dayanır mı? Jantlar o yük altındayken kaç dakika tel kırmaz? Oturulacak bagaj kaç dakika parçalanmadan görev yapacak? Diğer tüm soruları geçtim aktarıcı set o yükün altında ne kadar çabuk intihar edecek? Yani neresinden baksan olmaz bu dediğin. Bisikletin tur bisikleti olsa bile fazladan bir insanı ( 60+ kilo varsayıyorum) taşıması zor.

4. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Yamulma ihtimali yüksek.Sonunda olacak şey o.Ancak sizi öldürmeye yeltenir mi? İşte bunu sadece deneme-yanılma yoluyla öğrenebiliriz.

5. Aykuttasdelen

Aykuttasdelen Kıdemli Üye

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Adamın bisikletini bile bilmiyoruz :)

Bazı videoları ve resimleri görüyorum 50kg yakın ek yük ile gezenler var. Ama bu şekilde yapanlar çok dikkatli gidiyorlar. En ufak ekstra bir sarsıntı neler yaşatır bilinmezlik içerir.

Lastikler ve jantlar için maksimum kaldıracağı yükler yazar. Göbek ve aktarımı yapan sistem çok saçma kombinasyon yapmadıkça sorun çıkarmaz gibime geliyor. Kadro da hoplayıp zıplama olmadığından sorun çıkarmaz. Yani 80kg adam o bisiklet ile oradan oraya zıplarken oluşan kuvvet ve ağırlık çok daha fazla oluyor. Yani kolay kolay patlamazsın :)

Bagaja gelirsek. 25kg diyor ise sınırdır bence. Ön kısım ve maşa için olan sistemler de var arkalı önlü dengeli bir yük oluşturup herşeyi tek bir bağaj üzerine yüklememen en doğru seçim olacaktır.

Şu blogda yer alan resimlerdeki gibi yapabilirsin. Tur Bisikleti Nasıl Olmalı?

6. FERDİ İKİZ

Adı:
    FERDİ
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Doğru diyorsun, bisikletini bile bilmiyoruz. Ama neticede o yükü risksiz taşıyamaz. Aslında benim niyetim üstteki gibi abartılı konuşarak insanları tehlikeden uzak tutmaya çalışmak. Çünkü belli ki fazla tecrübeli değil ve o yükü götürecek şekilde sürmesi zor. O yüzden risk almasındansa baştan vazgeçirmek isterim.

7. Aykuttasdelen

Aykuttasdelen Kıdemli Üye

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

Ben genelde birşeylerden korkulup vaz geçilmesi taraftarı değilim fakat şuan fazla yükün ne getirip götüreceği konusunda net degilim. Hız yapma şansı olmayacak fakat o yük ile gidebileceği de meçhul durumda. Yani deneyimlemeden öğrenmek zor.

Tek bir noktaya da çok fazla yüke karşıyım ağırlık merkezinin eşit şekilde bisiklet üzerine yayılması gerekli.

En önemlisi de canımız. Riske atmaya değer mi.

FERDİ İKİZ bunu beğendi.
  8. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yeni farkettim 13 yaşında genç bir arkadaşımızmış:)

9. FERDİ İKİZ

Adı:
    FERDİ
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İşte bende tam olarak bu noktaya değiniyorum. Hayati tehlikeden uzak kalmak

10. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bravo ya gelen giden fikir vermis 13 yasindaki cocuga, hatta bisikletine yazik olur diyen bile olmus, Barvo. Ya bu cocuk 13 yasinda ve arkada insan tasimak istiyor hemde bagaj üzerinde, neden buna fikrinin tehlike fiskirdigini ve arkadasini nasil bir tehlikeye sokabilecegini söylemiyorda bisikletine yazik olur diyor. Bisiklet insan canindan daha mi önemli.:acpsnr::acpsnr:

Konuyu acan cocuga sesleniyorum, bak cocugum böyle seyler yaparak kendini ve arkadasini kesinlikle tehlikeye sokma, biliyorum simdi benim dediklerim bir kullagindan giriyor ve digerinden cikiyor ama bisiklet insan tasimak icin degildir ve tasimasida cok ama cok tehlikelidir.
    Bu tür sacmaliklari birak ve arkadasinda bir bisiklet alsin ve beraber artik bisikletin ne icin var oldugunu ögrenin ve turlamaya baslayin ve 2 örnek insalar olun.:harika:

Tasogare, nurimo ve Hrii3y bunu beğendi.
  11. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    En güzeli veriler doğrultusunda kullanmak kardeşim

12. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Eğer bisiklete 2 kişi binmek istiyorsan 2 kişilik bisiklet almasın. Standart bisikletler tek kişi kullanmak için tasarlanmıştır, kendini ve taşıdığın kişiyi riske sokma. Çok istiyorsan bisiklete ufak bir römork bağla arkadaşını çek :D Kısaca cevap: Ölme riski var.

13. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    25 kilogram olayına takılmamak lazım.Geçmiş zamanın birinde gelin arabası niyetine bisiklet kullanan gördüm.Damat kemizsiz 90 kilogram vardı, Gelin hanım ise besilikti mübarek, tam tamına 56 bedendi be Pinokya bisikletleriyle gayet yüksek hızlı aşk yuvalarına pedallıyorlardı.varın siz karar verin o pinokyo bisikletin halini.

14. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Düğün masraflarının yarısı jantlara gitmiştir :) Şaka bir yana cidden tehlikeli. Arkadaşını taşırken bagajın kırıldığını düşünsene :S

Hamit.Ç bunu beğendi.
  15. yb672501

yb672501 Üye

Adı:
    Erdem
    Seviye:
    Nedense soruyu gorunce gulesim geldi :D Hic deneme kardesim aksiyona gerek yok

16. Fatih Koçak

Fatih Koçak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaşın 13 gözüküyor. ben 13 yaşındayken çin malı ne idüğü belirsiz bisikletimde 2 kişi seyahat ediyordum. komşu abilerim sürerken bisikleti kaldırım iner çıkardık. bence bişey olmaz

17. Tasogare

Tasogare Bisikletkolik

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    abicim kız arkadaşını mümkünse bagaja oturtma :) tandem bisikletde alma pedal çevirmiyolar sonra, üstelik önüne bakma zorunluluğu olmadığı için sürekli konuşup dikkatini dağıtırlar :)
    en iyisi 2 bisiklet almak

eğer şimdilik böyle bi imkan yok ve yinede beraber gezmek istiyorsanız ya kadroya oturtacaksın kollarının arasında, bence en romantiği bu

ya da şöyle bi bisiklet edin

mesela şehir içinde asla böyle sürmeyin :)

son olarak bunu da tercih edebilirsin ama aşkınız pek uzun sürmez, yola da bakmak lazım :)

ya birde kız arkadaşından "yük" gibi bahsetme söylerim valla :)