Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Ayakkabısı Seçimi

Konu, 'Giyim' kısmında Güven Çifçi tarafından paylaşıldı.

1. Güven Çifçi

Güven Çifçi Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Kilitli pedal ve MTB ayakkabı alacağım ancak konu hakkında çok fazla bilgim yok. Gaerne'nin birkaç modelini beğendim. Daha önce kullanan ya da bu markalarla ilgili fikri olan var mı? Ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken konular hakkında da tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.

2. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    http://www.merlincycles.com/bike-shop/apparel/shoes/shoes-mtb/

Buradaki modellere bakmanızı ve ürünü bu siteden (daha uygun fiyatlara satıldığı için) almanızı tavsiye edebilirim.

Fiyat karşılaştırması için bir kaç örnek model de vereyim.

http://www.merlincycles.com/bike-sh...-mtb/shimano-m064-spd-shoes-black-silver.html

http://www.decathlon.com.tr/M064-Dag-Bisikleti-Ayakkabisi,PR-28927.html

----------------------------------------------------------------------------

http://www.merlincycles.com/bike-shop/apparel/shoes/shoes-mtb/shimano-mt33-shoes-black.html

http://www.decathlon.com.tr/MT33-Dag-Bisikleti-Ayakkabisi,PR-13500.html

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Güven,
    İtalyanlar bu işi biliyorlar ama birde fiyatları uygun olsa daha iyi olacak ama :) bir kaç arkadaşım o markanın MTB ayakkabılarından kullanıyorlar, gayette memnunlar, o konuda diyecek bir şey yok.
    Bence SPD pedalı en iyi shimano üretiyor ve doğru pedalla doğru ayakkabı kullanıldığında üstüne su dökecek marka tanımıyorum. Elbette daha iyileride vardır ama deneyim ve kullanım bence daha önemlidir.
    Eğer gerçekten kaliteli bir MTB ayakkabısı istiyorsan Shimano modellerine göz atmanı tavsiye ederim.
    -SH-M162 Her koşula uygundur. En iyi eşleştiği pedal : PD-530
    -SH-M088 Tam arazi için. En iyi eşleştiği pedal : PD-M520 - PD-M530
    -SH-XC60 Arazi yarışları için (Favorim) En iyi eşleştiği pedal : XT PD-M780
    -SH-XC50 Tam arazi için. En iyi eşleştiği pedal : XT PD-M780

4. kayhan

kayhan Misafir

Shimano nun ömrü kısa.

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Nasıl bir model aldığınıza göre ömür süreleri değişebilir. Markaya bağlamamak lazım.

6. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Merlinde SH088 modeli kargo dahil 186 TL iken decatlonda 269TL.

Benim de alacağım modeller:

M064 + M540 veya 520 + MT 23 de olabilir.

Ayakkabı konusunda Shimano model kalıplar dar buna dikkat. Deneyerek alın.

7. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Oncelikle ayakkabi secerken denemeden satin almamanizi tavsiye ederim. Ornegin Gaerne burada satiliyor mu bilmiyorum.
    Bununla birlikte, her markanin ayakkabilari herkes icin de uygun olmayabilir. Sectiginiz, begendiginiz ayakkabi, en ust versiyon cok pahali bir model olabilir, ancak her ayaga da iyi uyum saglamayabilir. Tipki selelerde oldugu gibi...
    Secim yaparken en onemli kriter, ayagin dar veya genis(tarakli) yapida oldugu ile ilgilidir.
    Bazi markalarin modelleri sadece dar yapida ayaklar icin uygunken, bazi markalarin modelleri de, genis(tarakli) yapidaki ayaklar icin uygundur.
    Bunun disinda taban rahatsizligi ile ilgili problemler, farkli tabanlik uygulamalari ile cozulebilir.

8. İlker_Yılmaz

İlker_Yılmaz High Cadance...

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba;
    Ayakkabı konusunda yurt dışında daha fazla ve uygun fiyatlı seçenekler mevcut.
    Bu durumda bulunduğunuz bölgede beğendiğiniz ayakkabı var ise deneyip siparişini yurt dışından verebilir yada gözünüze kestirdiğiniz ayakkabının mutlaka yarım yada bir numara büyüğünü sipariş edebilirsiniz.
    Bende İngiliz sitesinden sipariş etmiş olduğum Giro marka ayakkabıları kullanmaktayım ki oldukça memnunum yazın güzelde bir indirimi denk getirmem sonucunda 160 TL gibi bir fiyata bana gelişi oldu.
    Bunun haricinde her markanın kendine özgü yapısı bulunmakta kimisi geniş ayaklılar için kimiside dar ayaklılar için daha uygun oluyor.
    Bunuda google'dan uzun uzun araştırıp emin olana kadar sorgulayabilirsi

9. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar bende merak ediyorum her ayakkabı her kilitli pedala uyar mı yoksa, ayakkabıya takılan kaller mi önemlidir ?

10. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Shimano Olarak aldım hep ayakkabılarımı.Ve her zaman 1 beden büyük aldım.3 tane farklı ayakkabı var sadece 1 tanesini deniyerek aldıktan sonra farklı olup , daha emin bir şekilde yurtdışından alabiliyorsunuz.Denemeden almayın....

11. Güven Çifçi

Güven Çifçi Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Okuduklarım sonucunda benim de ilk aklıma gelen ilk soru bu oldu. Ayakkabıyı internetten alacağım, Ayakkabıyı Ankaradan alacağım, kargo ile gelecek; her ayakkabıya uygun pedal ayrı oluyorsa ve buradan ona uygun pedal bulamazsam sıkıntı olacaktır...

12. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bir hatırlatmada bulunayım ;

Ayakkabı ile kalleri beraber vermiyorlar.Spd pedal ile kaller geliyor bilginize....

13. Güven Çifçi

Güven Çifçi Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Burada istediğim gibi bir ayakkabı bulamadığımdan Ankaradan Gaerne G.Aster MTB Ayakkabı aldım. Umarım yarın ulaşmış olacak. Bir problem olursa da geri gönderebileceğim... Satıcının söylemesiyle 1 numara büyük alıyorum. Shimano ve wellgo gibi pedallarla uyumlu olduğu da söylendi. Ayakkabı geldikten sonra ilk izlenimlerimi ve eğer problem olmaz da kullanırsam kullanım sonrası izlenimlerimi ayrı ayrı paylaşacağım. Tüm öneri ve bilgileriniz için teşekkür ederim.