Bisiklet Ayağı (ayaklığı)

Adsız123

….
Tepki
197
İsim
…..
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Bmx
@ssr1150r

Ayaklık takan arkadaşlar ayaklığı bisikletlerini sergilemiş olmak için takmıyorlar zaten. Amaçları kullanmadıkları zamanda bisikleti dayayacak yer bulmak ya da yere yatırmak zorunda kalmamak.

@ssr1150r

Kendi adıma dağ bisikleti kullansam da bisikletim çizilse bile ben kullanırken, üzerindeyken çizilmesini tercih ederim; yere bırakırken veya dengesiz bir şekilde dururken yere düşünce çizilmesini değil. Bu bakımdan dağ bisikleti de olsa kişilerin çizikle dolu bir bisiklet yerine çiziksiz, yeni gibi görünen bir bisiklete binme isteğinin bence abes bir tarafı yok.

@ssr1150r

Bir başka konu da üreticilerin ayaklı bisiklet yapmamaları konusu: Büyük firmaların kendi ürettikleri veya ürettirdikleri park ayakları olduğu gibi bazı kadrolarına(mtb kadrosu dahil) ayaklık takma yeri dahi yapıyorlar. Bir incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca aynı mantıkla bisiklet veya kadro alırken üreticiler matara tutucu da vermezler. Bu da gereksiz veya yanlış olduğu için değil kullanıcıların tercihlerine bıraktıkları içindir.

Bu arada, bu kadar savunduğuma göre benim de park ayağı kullandığımı düşünüyor olabilirsiniz. Ama ben de kullanmıyorum. Sebebi görüntüsünün bir dağ bisikletinde hoş olmaması ve ekstra ağırlık taşımak istemiyor olmam. Savunmamın nedeni kişilerin kullanım amacı ve ihtiyaçlarına göre sahip olmak istedikleri bir aksesuara bu kadar karşı yaklaşmanın yersiz olması.

İyi forumlar, iyi pedallamalar...

Scudo

Erenovich

Üye
Tepki
71
İsim
Eren K.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Konuyu hortlatmış olacağım arama yaptım google da ver çıkan konudan fikir sahibi olurum diye düşündüm... Yorumların bir çoğu Ne gereksiz,ne alaka,iyi bisiklette ayaklık olmaz vs.vs. 🙂

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Erenovich Bisikletten indiğimde gözümün önünde duruyorsa böyle durumlar için candır park ayağı. Tabi düzlükte kullanım için mantıklı sadece.

Tepki
0
İsim
adnan adalı
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence de ayaklık standart olmalı hatta yol bisikletinde bile olmalı, düşünce çizikler yüzünden bisikletten soğumamak gerekir.
Arkadaşlar one koyduğum heybe bisikleti mi catal ayakliga aldigim da gidonun saga sola dönmesine sebeb oluyor on ayaklik arıyorum