Bİsİklet AteŞİ Sardi Bacayi:d

Tepki
0
üstadlarım herkeze hayırlı akşamlar. ben fatih. forumu geçen hafta incelemeye başladım ve artık bi bisiklet almam şart oldu:D 186 boyunda 95 kiloyum. sakarya adapazarında öğrenciyim. bisiklet kullanma amacım şehir içi kısa mesafe boş zamanlarda şehir turu ve azda olsa toprak köy yollarında doğanın tadını çıkarmak.
max 200 tl bütçeyle tamamen 2ele dönük bi bisiklet arıyorum. bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. aslında biraz araştırmam sonucu bütçeme uygun 2.el bikaç bisiklet buldum.

bianchi jump

bianchi luka 24 jant

bianchi scorpion

bunlardan birini yada başka ne tavsiye edebilirsiniz. birde 24 ve 26 jant arasında çok fark varmıdır. açıkçası luka modelini çok beğendim fakat 24 jant olduğu için kararsızım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Scudo

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@fatih becerik

hal böyle olunca yardım edecek konu azalıyo kardeşim :)

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
fiyat aralığın kısıtlı baya. en azından 400 500 cıvarında bı butcen olsa ıyı kotu bırseyler soylerdık

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Şunu bulabildim, Bisiklet tamiri konusunda bilgini artırma imkanı verir en azından.
(link) Bisikletleri&serino=2401 - 2601

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Kardeşim hemen hemen aynı ölçülere sahibiz :D
bende 1.84 boy 95 kg yım..

1.5 yıl önce benide bisiklet aşkı sardı.
İlk olarak (aralık 2009 da) 90 tl ye 2. el Salcano Nova aldım 26 jant, ortadan amortisörlü. ***************'dan buldum. Aldığım arkadaş sağolsun fazla kullanmamış. Sıfır gibi bisiklet sahibi oldum.
İlk kullandığım zamanlar yıllar sonra bisiklete binmenin heyecanıyla mutluluktan uçuyordum :) ve anlam veremiyodum yüzlerce hatta binlerce tl verip bisiklet alanlara.
Bir süre sonra yokuşlarda zorlandığımı çoğu zamanda çıkamadığımı farkettim. Düz yolda bile uzun yolculuklar yapamıyordum. Bisiklette hafifliğin önemini anladım.
Forumlarda araştırdım, kullanım amacıma uygun olarak (tam bir city'ciyim) %80 asfalt yolda kullanacağımdan uzun mesafeleri hızlı şekilde alabilmek için 28 jant olmalıydı, kesinlikle aluminyum kadro olmalıydı.
Sonunda 10 eşit taksite bölününce 1.100 tl ye Trek aldım.
Ama çok pişman oldum neden daha önce almadım diye..
Sürmeye başladığımda ilk durduğum yer 20 km ötesiydi :)
Ve çok iyi anladım bisiklete binlerce tl verenlerin karşılığını fazlasıyla aldığını..
Benim acizane tavsiyem, bisiklet senin için gelip geçici bir heves ise veya benim en başta yaptığım gibi "şimdilik ekonomik bir başlangıç yapayım" diyorsan 100 tl civarlarında kısa mesafelerde her türlü işini görecek bir bisiklet alabilirsin.
Daha sonra tam olarak nasıl bir bisiklete ihtiyacın olduğunu anlayıp çok doğru bir seçim yapabilirsin.
Sedona, Geotech, Kron gibi çok kaliteli, kalitesine göre fiyatı uygun markalar var.
Hayırlısı olsun dostum :)
Haberlerini bekliyoruz..
Saygılarımla.

TanerT

Üye
Tepki
13
Fatih bey, size bir email gönderdim. Kayıtlı olduğunuz email adresinizden kontrol edebilirsiniz.

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
@emre karakoç
fx 7.2 aldım.
Beni Trek'e yönlendiren; ömür boyu kadro garantisi olması, ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti gibi nedenlerdi.

Tepki
0
taner bey ilginiz için teşekkürler. yanlış anlamayın bisiklet rahatlık ve görsellik ister. siz söyldiğinize göre rahatlığında bi problem olmaz fakat görsel açıdan gerçekten hiç cezbetmedi. yinede teşekkürler..

Tepki
0
arkadaşlar yorumlarınız için gerçekten teşekkürler. dediğim gibi 200 tl en son sınır ona göre bişeyler ayarlıcam artık:D biran önce bisikletli biri olarak aranıza katılmayı umuyorum:D

yalçın pak

Daimi Üye
Tepki
17
Bisiklet
Whistle
Meraba Fatih ben de bisiklete 1000 lira üzerinde para vermeni ve trek almanı öneririm ama istersen bi arkadaşımda bianchi scorpion d var ve daha alalı 1 ay olmadı yani temiz bisiklet,düşünürsen sizi görüştürürüm.

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
Arkadaşlar Ben 800 700 Tl Bütçem Var Diyordum Simdi Wsitle Bakmaya Başladım :) 1000 üstüne Bile Cıktım:) Almadan Düşündüm 1 Kez Alırım Rahat Ederım şimdide Mtb Citymi Diye Zorluk Ceksemde Mtb 90% Begeniyorum Herkeze öncelikle Sanada Bol Başarılar:) Secim Mini Yap Git Al :) 1 Kez Al Rahat Ol..

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Aman diyim 24 jant mahallenin çocuklarına alay konusu :D :D en iyisi 2.el tek amortisörlü yani sadece maşası olan bir MTB bakman olucaktır :)

Bahadır Budak

Aktif Üye
Tepki
69
fiyatta biraz daha çıkıp sedonanın 2. el borla ve 701 modellerine bakmanı tavsiye ederim.