Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Arka Işığı? Sizce Almaya Değer mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Süleyman. tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman.

Süleyman. Aktif Üye

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    AmatörBisiklet bunu beğendi.
  2. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bunun kırmızı olanını ebaydeki açık arttırmadan 1.5dolara almıştım ama hala elime geçmedi.. muadilleri TR'de 50liradan satılıyor..

bence alınır ama mavi mi yanıyor o?

3. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sn @Süleyman.

Özellikle gece sürüşlerinde (ki, ben gündüz de açık bırakıyorum) bisikletin yeterince ışıklandırılması sürüş güvenliği açısından çok önemli. Bahsettiğiniz "bisiklet arka ışık" modelini bir video paylaşım sitesinde görmüştüm.

Bahsettiğiniz "bisiklet arka ışık" modelini almanızın size hiç bir şekilde zararı olmayacağı gibi, faydası tartışılmazdır.
    Işığınız da açık olsun yolunuz da (!)

Esen kalın.

Süleyman. bunu beğendi.
  4. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Çok başarılı bir aydınlatması yok yanlız fiyatına göre alınabilir düzeyde. 4 dolar buna vermektense 8 dolar verip bundan alabilirsiniz. Hem daha cok aydınlatır hemde kendiliğinden şarj edilebilir oldugundan pil ile ugrasmazsınız.
    Tahmini Teslimat Zamanı

Ben bu ürünü 2.45 $a aldım kullanıyorum. İndirimleri takip edip bundan almanızı tavsiye ederim. Çok şık ve kullanışlıdır.

isaac52 ve Süleyman. bunu beğendi.
  5. Burak_Cakir

Burak_Cakir Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Çakır
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ankarada bisiklet kullanırken ışıksız dışarı çıkmam . karanlıkta gorünmek için en iyi yontem reflektorlü yelekte şart tabi. yürüyen gazinoya donüyor bisiklet :)

6. Süleyman.

Süleyman. Aktif Üye

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  7. Süleyman.

Süleyman. Aktif Üye

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  8. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bahsettiğim ışık budur:

Ekli Dosyalar:

9. Oba

Oba Yeni Üye

Adı:
    Murat Işıl
    Seviye:
    E baydan 2 dolara aldığını eline geçene kadar kaç lira veriyorsun.Ben jung yi lazeri 25 tlye aldim

10. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben size bişey diyeyim mi. Bu lazerli arka ışığın ikili çizgi yayılım yapan modelini 2 3 sene önce aldım ben. Taktım. Bisikletin arka kısmında da iki tane cillop gibi çizgi oluştu. Karanlıkta giderken motorun biri bana arkadan bir vurdu feleğim şaştı. Adam sonra napayım kardeş bu çizgilerin arasından gidilecek sandım dedi :D olan bana oldu tabi

11. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Ebay'ı kullanmıyorum. Aliexpressi kullanıyorum ve ürüne verdiğim 2 dolar haricinde başka bir para da vermiyorum. Elimede 13 günde geçti. Daha kaliteli bir ışığı daha ucuza almak için 1 ayda bekleyebilirim benim açımdan sıkıntı yok :)
    Umarım kafanızdaki soru işaretlerine ışık tutabilmişimdir.

Oba bunu beğendi.
  12. PeDaLLı-YoRuM

PeDaLLı-YoRuM Forum Demirbaşı

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Süleyman. Ben kullaniyorum gayette memnunum icin rahat olsun alabilirsin is goruyor

13. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  14. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ Taklit ürün değil usta farklı marka olarak düşünün. Bunların hepsi aynı firma tarafından üretiliyor zannımca. Moon logosu hariç 1-1 aynı. Bunda da raypal logosu var. Aynı logolu farklı bir ön far kullanmıştım pilli. Boş beleş bi marka değil Raypal'da. Bir arkadaşım 100 lira vererek orjinalini almıştı bendekini görünce gözleri doldu :)

Arkadaşlara aynı fiyatlarda daha kaliteli ürün tavsiye ettiğimde düşman gibi cevap vermelerinden de sıkıldım ayrıca. Şahsıma soru sorulmadıkça daha da bi şey tavsiye etmem bu forumda bırakıyorum isteyen istediğini yapsın. Muhabbetleri bilmeyen adamlarla muhattap bile olmayacağım.

15. Oba

Oba Yeni Üye

Adı:
    Murat Işıl
    Seviye:
    1 liralık bir mal getirsem kargo parası filan olmuyor mu ben bi araştırdığım bu güne kadar intden bi şey almadim bu konularda bilgisizim

16. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Emre Tekinarslan

Bu mantığa göre, 100 lira verip far alan herkes kazıklanmış oluyor. ebay üzerinden 50 alış verişim mevcut, oradan satın alıp, iki gün sonra çöpe attığım bir o kadar da ürün vardır.

Orijinal moon usb kablo ile şarj oluyorsa, 8$'lık olanı pil ile çalışır. Aksi halde firma orijinal ürün satamaz. Gerçi her şeyin taklit edildiği bir dünya'da yaşıyoruz, fazla şaşırmamak lazım.

17. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ Erdal bey, ben yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum bir farkını göremediğimi söyledim. Bahsettiğim ürün de Usb şarjlı ürün. Şarj olma sürelerine kadar aynı. İçini açıp kontrol etmedim fakat pil kalitesi farkı olabilir bilmiyorum. Aldığımda benim de çok bir ümidim yoktu ama yaptığım karşılaştırmalardan aldığım sonuç bu yönde.
    Alışveriş yapan biriyseniz sizde bilirsiniz; 10$'lık bir ürünün Türkiye'de ortalama ne kadara satıldığını, ne kadar fiyat farkı olduğunu bunları benim açıklamama gerek yok sanırım :)

Ben yakaladığım bir fırsattan bahsediyorum. Herkes kazıklandı gibi bi yorum yapmadım ayrıca. Tamamen kişisel tercihtir. Kargo beklemek istemeyen, internetten alışveriş yapmayan insan tabiki Türkiye'den temin edebilir istediği fiyata bu beni ilgilendirmez hiç bir zaman. Ben öğrenciyim, herhangi bir fırsat yakaladığımda durumu benim gibi olan arkadaşlarım, abilerim yararlansın diye burada bi şey paylaşıyorum. Kimseye de hiç bir zaman benim paylaştığımı alıcaksınız gibi bi yaklaşımım olmadı hiç bir zaman.

18. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu tip bir model arka ışık var arkadaşımda. Aldığımız ikinci el bisikletin üzerinde geldi. Gayet güzel ürün. Fakat pilli modelde, lazer modunda pil inanılmaz çabuk bitiyor. Alınacaksa ve eğer varsa usb şarjlı model önerebilirim. Sürekli lazer modda kullanılacaksa pil dayanmıyor :)

19. Hamid Asım

Hamid Asım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    mesajlarda bahsi geçen moon marka ile benzerlerini aynı üretici üretiyor birebir karşılaştırdım devresinden bataryasına kadar her şeyi aynı.
    Şu üründen $12.30 RAYPAL RPL-2261 16*LED 100LM 3-Mode Red Bicycle Tail Light - USB rechargeable / Built-in Lithium battery / fits for 2-4cm seat post at FastTech - Worldwide Free Shipping kırmızı
    ve şu üründen $12.30 RAYPAL RPL-2261 16*LED 3-Mode 120-Lumen Pure White Bike Head Light - USB rechargeable / Built-in 500mAh Lithium battery / fits for 2-4cm tubes at FastTech - Worldwide Free Shipping beyaz, toplamda 20 (yirmi) adet eşe dosta aldım çok memnunuz TR de bu ürünün aynısı markalı olarak 60TL ye satılıyor. 6 modu var, yaklaşık 2.5-3 saat dayanıyor. Çok kısa sürede şarj oluyor, bisikletin hemen hemen her yerine hem dik hem de yatay takılabiliyor (kask dahil) çok güçlü ve esnek bandı var. Çok güçlü yanıyor hatta yakından rahatsız edecek derecede güçlü yanıyor. Gece tura çıkarken kafada bir tane önde bir tane arkada da çiftli olmak üzere 4 adediyle çıkıyorum, şiddetle tavsiye edeceğim bir ışıktır. Fasttech'te Kargo ücretsiz, teslimat süresi tahminen 15-20 gün.

20. dogan58

dogan58 Kıdemli Üye

Adı:
    Doğan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sizin bahsettiğiniz ürünü arkadaşım aldı fakat ben almadım çünkü bana çok yetersiz kalıyordu ışık şiddeti.Kendim kullandığım ürün çok daha iyi ve lazeri çok daha net.. Linkde videosu var :www.youtube.com/watch?v=uRnH1T_sZlY