Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet araç arkası taşıyıcısına dikkat etmek lazım...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında selo06sarac tarafından paylaşıldı.

1. selo06sarac

selo06sarac Aktif Üye

Adı:
    selahattin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Dün gece başıma gelen bir olayı anlatmak istedim ki siz siz olun benim yaptığımı sakın yapmayın... Gece saat 1:30 da acı acı çalan telefona uyandığımda gözlerimden uyku akıyordu. Neyse arayan bir müşteri ve yaptığımız bir işte sorun olduğunu bunu nası düzelte bileceğimizi soruyor. Tabi bu arada saati benden başkası düşünmüyor. Müşteriye gece gece saati kaç olduğunu sabah erkenden gelip (5:30-6 gibi) gelip yapabileceğimiz teklif ediyorum ama yok ne desem boş. Telefonda ağlıyor resmen ben mafoldum bittim gittim diye. O sırada hani biraz sakinleşsin rahatlasın diye, ya diyorum Allah uçak kazası vermesin bak kos koca şirketler bile ne hatalar yapabiliyor biz ki böle bişe yapmışız hallederiz yok. İlla gece gece yapılacak. Nese konuya gelecek olursak Kalktım gece gece gittim şirkete 1 saatte yapıp düzelttik işini hallettik zat-ı muhteremin ama iş burda bitmedi. Gecenin 3 ünde gelde yer bul otoparkta. Zar zor bi yeri gözüme kestirdim geri geri geliyodum ki poff diye bir ses ve ardından gelen serinlik bana arka camın gittiğini anlatmaya çalışıyordu. Askı aparatının varlığını unutunca ve saatin vermiş olduğu yorgunluk ile dikkatsizlik bana arka cama mal oldu.

Özet:
    Siz siz olun gece gece yataktan sakın çıkmayın...

Cihan M., Volg, NewStyle ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun, dalgınken başka şekillerde yapılan böyle hatalar felaket hissettiriyor insana cana gelmemiş şükürki geçmiş olsun tekrardan

3. Scherwin

Scherwin Hattori Hanzō

Adı:
    Scherwin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun,

Bu bisiklet taşıma sistemleri gerçekten bela! Araçta meydana getirdiği 60-70cm 'lik uzamayı her zaman akılda tutmak imkansız gibi :(
    Park sensörünün de yardımı olmuyor aksine "gel gel sorun yok" der gibi işleri daha da zora sokuyor...

4. selo06sarac

selo06sarac Aktif Üye

Adı:
    selahattin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @M.Bedir Teşekkür ederim.

Benimkide Aynen öle oldu . Esas sıkıntı 2011 ve üzeri model nissan micra araçların yan sanayi üretimli arka camı yok muş. Normal nissan servislerinde de tüm Türkiye geneli yok. 15- 20 içinde gelirmiş. Zar zor anlaşması olan bi cam servisinde bulduk camı.

Scherwin bunu beğendi.
  5. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    eskiden geri geri giderken sağ el yan koltukta kafa geriye bakarak gelirdik şimdi yeni moda dikize bakmadan yan aynalarla park etme gerçi senin durumun tamamen beyin yorgunluğu çok geçmiş olsun

6. selo06sarac

selo06sarac Aktif Üye

Adı:
    selahattin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @tege Aynen Abi normalde yapmadığım birşey ama işte bi saaten sonra böle oluyor.

7. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmis olsun allah beterinden korusun

8. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @selo06sarac geçmiş olsun, durumu anlıyorum. Birkaç sefer yapmadığım şey değil gece gece dükkân açmak... Artık gece tel kapatiyorum
    .

9. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Demek ki gece arayan müşteriye s.ktiri basıp yatmak lazım. :)

Geçmiş olsun.

kellemusic bunu beğendi.
  10. selo06sarac

selo06sarac Aktif Üye

Adı:
    selahattin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Tahir Keskin teşekkürler, bundan sonra bende öle yapmaya karar verdim :)

Tahir Keskin bunu beğendi.
  11. Tyler

Tyler Kıdemli Üye

Adı:
    Eray I
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arka silecek için de dikkat etmek gerekiyor, zira yanlışlıkla arabayı kullanırken silecek koluna çarptım sigortası yandı, şu an çalışmıyor

12. Scherwin

Scherwin Hattori Hanzō

Adı:
    Scherwin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bir AVM'nin kapalı otoparkına geri geri park ederken, bir beton kolona bindirmeme birkaç santimetre ramak kala uyandım ve durdum! Araç sedan (hatchback değil). Taşıyıcı demirde şu Bn'B RACK 'lardan. Bagaj kapağını ve/veya tamponun plastik kaplamasını kesin haşat ederdi. Arka cam ile ucuz atlatılmış sayıyorum. Sedan araçlarda bir tehlike daha: bagajı açıp kaldırıyorsunuz, bagaj ile işiniz bitince her zamanki gibi kapatıyorsunuz! bu esnada taşıyıcı demirin kollarından biri kılıç gibi kafanıza/gözünüze denk gelebiliyor. Bir kaç santimetre ile sıyırdım :mad: Tavanda taşıyıcılara cesaret edemediğime çok pişmanım...

13. selo06sarac

selo06sarac Aktif Üye

Adı:
    selahattin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Scherwin aynı sıkıntılar hatchback lerde de var. Tek çare her daim dikkatli olmak. Tavan taşıyicilari da iyi ama bu sefer de kapalı otoparklar da sıkıntı oluyor.

14. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Önceden kafayı arkaya çevirerek geri geri parklanma yapardım. 2 sene kadar Mercedes Vito ve VW Transporter kullanınca mecburen aynalara alışıyor insan. Sonrasında da kafayı geri çevirme alışkanlığı kayboluyor. Şu anda ne tür araç kullanırsam kullanayım maalesef ki aynalardan geriye bakıyorum.

Park sensörleri çok yanıltıcı olabiliyor. Sensörler aracın arkasındaki direği algılamıyor bazen. Çıkarken kolaylık olsun diye geri geri park ederken dikkatli olmak gerekiyor.

15. umutkirbastr

umutkirbastr Yeni Üye

Arabayi çizik doldurabilirsiniz dikkatli kullanmazsaniz eğer, ve ayrıca bazı araçlara uygun bisiklet aparatı bulmak da ekstra masraf veya parça bulma da zorluk çıkıyor karşınıza.

16. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    o zombırtı arkaya takıldıgı anda sensör geri vitesteyken sabit ötüyor zaten, arkadaşın da dediği gibi direkleri de algılamıyor bizde 2 bayan örtmen geri geri gdip okul direğine vurdu .Ben se ormanda ağaçların arasına parettiğim arabayı geri çıkarırken hafifçe yasladım ağaca...
    Sensör fazla bir işe yaramıyor ağa... daha detaylı bir sensör lazım uzaklıgı da göstermeli. Ben her yönden baktım ağaç benim arka camın kenar direğinin arlasında kalmış -yani hiç bir yerden görünmüyordu- ayna vs de dahil. Ağaca gireceğimiz varmış.
    geçmiş olsun böyle şeyler oluyor... çok iyi bir elemanmşsınız o saatte gidip dükkan açmak... bravo doğrusu sınırsız hizmet.
    (Telefonu kapayacaksın dostum):):):)

selo06sarac bunu beğendi.
  17. selo06sarac

selo06sarac Aktif Üye

Adı:
    selahattin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Her nekadar kapatacaz desek bi türlü kapanmıyor o tel.