Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Antrenmanı-Beslenmesi-Korunması

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Selim Çam tarafından paylaşıldı.

1. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Diyorum ki bir kılavuz niteliğinde bir başlığımız olsun. Sporcular ya da gezginler kilo ve boylarını, diyetlerini, korunmak için neler yaptıklarını, haftada kaç gün kaç km yol yaptıklarını yazarlarsa çok güzel olur diye düşünüyorum.

Boyum: 180
    Kilom: 95 (20 kilo aldım; 5 kilosunu verdim; idealim 80)
    Bir hafta önce 3 aylığına body'e yazıldım. Haftada 125 km de bisiklet sürüyorum(50 kmsi body'de; 75 kmsi dışarda). Kardiyo antrenmanları+ağırlık çalışmaları yapıyorum.
    Beslenme olarak şuanda süper diyet uyguluyorum ama günde 1200 kalorinin altına düşmemeye çalışıyorum ve günde 1,5-2 litre su tüketiyorum. Haftada 1-2 kg vermeyi hedefliyorum.
    Korunmak için de günde 3 bardak gibi yeşil çay tüketiyorum. (Lipton'u önermem, çok aromalı; Doğadan'ın sadesini öneririm) Ve düzenli olarak 8 saat uyuyorum. Yemek saatlerim de 8.00,12.00,18.00...

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Selim, yakın zaman da antrenman, sporcu beslenmesi gibi konularda ayrıntılı ve kaliteli rehberler hazırlayacağım, bunların altında bu tür konuları tartışabileceğiz... Kişisel antrenman plan ve beslenme programlarını paylaşabileceğimiz bir başlık açabiliriz yeterli talep gelirse...

3. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    boyum 1.83 kilom 68. haftada 6 gün günde ortalama 4500-5000 m yüzüyorum(yaklaşık 30 km ). haftada ortlama 40 km koşuyorum.we yine haftada 300 km bisiklet sürüyorum (ama bu sıralar değil) günlük aldığım kalori ise aşağı yukarı 5000 ve daha üstü. anca yetiyor :)

4. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben şu an bu kadar düzenli spor yapamıyorum
    Boyum 190 kilom 82
    ama kilomun 90 ları geçtiği zamanda 8 ay içinde düzenli sporla 78 kiloya düşüp çok ideal bir vücuda kavuşmuştum.
    bunun için haftanın 4 5 günü salona gidiyordum. mide hareketleri ve koşuyu hiç aksatmıyordum. bunun yanında düzenli ağırlık antremanı yapıyordum. diet olarak da tatlıyı ve tuzu kesmiştim. dışarıdan hiç tuz koymuyordum.çok nadiren tatlı yiyordum. ve öğlen akşam tavuk ağırlıklı besleniyordum. genellikle haşlanmış ve ızgara tavuk yiyip yanında çeşitli sebzelerle destekliyordum. dediğim gibi 8 ay sonunda beni görenler ne yaptım nasıl yaptın evrim geçirmişsin gibi konuşuyorlardı.

5. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    boyum 1,78,kilom 75
    hafta içi sıkça basket oynarım,fiziğim oldukça düzgün gerek mide ve gerekse sırt kısımlarında yağlanma olayı yok.hafta sonlarıda pedallıyoruz zaten biliyorsunuz.Yaptığım tüm sporlar bunlar yalnız ekmek tüketimim sıfır yani hiç yemem.ayrıcada her hafta perşembe akşamları balık yerim,onuda ızgara usulü tavsiye ederim.

6. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    oxsy bız senle karsılastık buyuk ıhtımal b1 de.sıyah saclı bır genctın.hatta senın bısıkletın resmını cekmıstım podyumun onunde.aman cok dıkkat et kendıne fazla yuklenmekten bı sakatlık olmasın ve herhalde antrenor nezaretınde yapıyorsun idmanlarını.benım de kutahya yarısına geleyım derken dizimi sakatladım (fazla yuklenmekten) su an hıc kosamıyorum sadece bisiklet.

7. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    muhtemelen karşılaşmışızdır net olarak hatırlayamadım kusura bakmayın :) antremanlarımı tabiki bir antrenör gözetiminde yapıyorum. zaten 10 yaşımdan beri yaptığım bir spor ne zaman ne olacağını az çok öğrendim.bilinçsiz bir şekilde yüklenme yapmıyorum. yorum için teşekkürler ayrıca...