Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Anılarınız

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Aykut Subaşı tarafından paylaşıldı.

1. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Herkesin vardır biiskletr sürerken başına gelen komik veya ciddi bir durum.

Dün bisiklet sürerken uzun bir yokuştan iniyodum pedal sallamadan.Etrafa bakıyorum.Kask eldiven hiç bişey almadım akşam pedallaması.Neyse indim baya bi.Sonra geri dönüp eve gitcektim.Yokuşun sonuna geldim.Sonra geri dönüş aşaması:Yokuşu 2 metre çıktım baktım arkadan tıkır tıkır sesler geliyor.Arkamı döndüm pedal yerde :).İndim aşağı taktım gittikçe kenara gelıyor yıne düşüyo.Sonra eve gitim 1.5 km yürüyerek.Sağ elimde bisiklet sol elimde pedal gidiyorum öyle herkes bana bakıyo :D

2. rıdvan

rıdvan Aktif Üye

Seviye:
    hayatımda bisikletle çok ciddi bir kaza geçirdim istanbul vatan caddesi die bir cadde orda vakıf gureba hastesi var onun önünde giderken dikkatsiz bir taksıcı bana çarpmıştı adam allah'tan sonra durup benı arabaya koydu hastenın ıcıne goturdu hemen arabayla bıraz mesafe vardı cunku ısın garıbı bısıkletıde bagaja koymasıydı :D

Aykut Subaşı bunu beğendi.
  3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikleti yeni almısım köpekler hakkında da hiçbir bilgim yoktu o sıralar:D Uzun yorucu bir tur yapmıstık benim 2.turum diyebilirdim, cok yorgundum, biraz pedala basayım dedim geç oldu şimdi bizimkiler arar beni nereden kaldın derler diye sonra aniden önüme bir köpek çetesi çıkmaz mı :D :eek: bende bir panik başlamaz mı?:p
    Bas pedala bas refleksiyle önüme ne çıkarsa üzerine sürdüm en az 12 kişilerdi(köpek sürüsünü kastediyorum) :D
    Önüne sürdüklerim kaçıyorlardı fakat yanlardan beni takip ediyorlardı aynı bir kovboyun bufalo sürüsünü yakalamak için taciz etmesi gibi :p
    Ama ben kafaya koymustum köpegin çete başına :p hareket çektim iyice sinirlendi :D tabi bu anlattıklarım 10sn de oluyor ve yaklaşık 50km kusur hıza ulaşana kadar gerçekleşiyor ve en sonunda bir engelle karşılasıyor ve frene basma mesafesi baktım ki çoktan geçmiş :eek: :eek:son çareyi uyguluyorum ve yere bir an önce saglam birşekilde inmek için dua ediyorum(tabi bu sırada havada ucuyorum) en sonunda arka jant betona deyiyor sonrasında da ön jant ve sonrasında da ben seleme yapışıyorum:eek: sonuc yeni bir rekor! fakat o kadar şanslı değilmişim janttan baya acıklı bir ses gelmişti kesin jant bu yükü kaldıramazdı dedim içimden :p ardından arkamdaki köpeklerin havlaması vardı
    sonra pedala basma istegi tekrar belirdi fakat o inişten sonra dengem bozulmus olacak ki pedala bassam bile bisiklet kıpırdamıyordu ki!:( bir de cantam vardı içi de full doluydu:( tabi aşırı yükten dolayı olan olmustu :( en sonunda köpeklerin insafıyla o karambolden kurtulmuştum ve eve gittim hemen verilmiş sadakam varmış dedim işte böyle bir andı:D
    Adrenalini istedigim kadar yaşayabildigim bir andı ama yeterli değildi :p en kötü aksiyonunuz böyle olsun saglıcakla kalın

SoldieR52 ve Aykut Subaşı bunu beğendi.
  4. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    başka yok mu diğer arkadaşlar sizin anılarınız nerde?

5. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    osmaniyede yarış koşuyoruz,gençlerde ilk senem ilk yarışım,antrenman eksik,neyse git git,ağaçlı yollar sağlam rampalar başladı haliyle kopmaya başladık grup uzadı,arkamda kalanlarda var beklesek beraber yetişicez belki ama işi bilmioruz o zamanlar daha.neyse çıkmaya çalışıyoruz rampayı derken derken ucu görünen uzun bir rampa grup görünüyor ama bacak dönmüo yetişemiyorum.sağda iki köpek çok sağlamlar kuyrukları ve kulakları kesikti çok iyi biliyorum.kaplan gibiler yavaş yavaş yola doğru yürüdüler,dua ediorum gelmesinler die ama yok,havlamıolar hırr sesi var parçalayacak gibi koşuo başımdan aşşa su boşanıo korkudan köpek baktı yakalayamıcak atlar gibi bir hamle yaptı kafasının bacağıma çarptığını hissettim.hala çeviriorum ama ölücem korkudan neyse bıraktılar peşimi az sonra grubu yakalamıştım zaten :) ... korkusu yetiştirdi beni gruba :)

SoldieR52 ve Mehmet Can bunu beğendi.
  6. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun,iyiki birşeyiniz yokmuş.Peki 781'inize birşey oldumu:D
    bende kısa bir olay anlatayım,Porsuk barajına giderken(Can abi,Hasan Abi,Selçuk Abi ve ben)grubun en arkasındayım tabi:Dsağ tarafta temiz bir köpek duruyor bembeyaz(türünü bilmiyorum köpeklerden anlamam ama kangal kadar büyük değildi.Kulakları dik beyaz güzel bir köpek:D)Yolun solundan hafif hafif kaçıyordum ki,önce tedbir dedim,matarama baktım su yok:eek::eek:neyse köpeği 20 mtre kadar geçtim ancak yolda başka birşey yok ve hayvan bana ters ters bakıyor(en ufak hareketimde saldıracak:D)tabi yola baktım yokuş aşağı.birde ben çok iyi köpek takliti yaparım(sorabilirsiniz:D)ancak unuttuğum birşey var:Drüzgar çok fazla ve karşıda:D30 mt kadar uzaklaşınca havladım:Dhayvan ilk 2 sn tepki vermedi,ben arka arkaya havlayınca yavaş yavaş geliyor,hızım 25,30 km gibi.hayvan daha sonra son gücüyle koşuyor dili dışarda:Dben 3,5 attım tabi 35 km gibi bir hızdayım yokuş aşağı ama rüzgar berbat!hayvanla aramda 1-2 mtre kadar kaldı ALLAH tan bıraktı ve bidaha köpeklerle polimiğe girmiycem:Dtabi bunu selçuk abilere anlatırken hayvanı ben kızdırdığımı söylemedim:Dbu arada hayvanı yanıp kızacaksın falan diyenlere sesleniyorum.bende o yürek olsa gözüm kapalı aslan avına çıkarım:Dbaya uzun oldu pardon:D

IamJoe bunu beğendi.