Bisiklet almayı düşünüyorum

Tepki
9
400 tl civarında aliminyum kadrolu duble jantlı shimano vites gruplu shımano v fren sistemli çok ağır olmayan bisiklet alınabilir.hem şehir içi hemde çok zorlu olmayan arazilerde kullanılabilir.

Scudo

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
Şu an için Sedona Borla düşünüyorum arkadaşlar. 13,5 kg felanmiş bir bisiklet için nası bi ağırlık sizce?

Bir de bu amörtisör kilit olayı varmış. O tür bisikletler çok mu pahalidir?

Tepki
9
13,5 kg fazla bir ağırlık değil aslında.kilitli amortisör biraz pahalı.başlangıç için bence gerek yok.ancak ileride değiştirilebilir

• Beğen
Tepkiler: no_education

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@Mustafa Aka

Aynen, doğru söylemişsin...
Ben geçen hafta Salcano ALU satın aldım. Sezon fiyatı 450-500. Şu anda sezon sonu indirimle 400TL bile altına bulabilmek mümkün. Ben Erdoğanlar bisikletin web sitesinden aldım. Şu an 396TL peşin fiyatına 6 taksitle veriyorlar.
Bisiklete gelince, Alüminyum kadro (14Kg) özel örüm çift katlı jantları var, komple shimano vites ve v fren var üzerinde. Otomatik vites kolu var. 4-5 gündür kullanıyorum. Çekişi, yol tutuşu, vitesleri falan çok güzel. Ayrıca dış görünüşü çok güzel.. Salcano' yu tercih etmemin en büyük sebeplerinden birisi ise yurt çapında servislerinin yaygın olması. Bisikletle birlikte iki adet de ücretsiz servis kuponu çıkıyor içinden. Biri ilk montaj. Biri de ilk bakım. Ben almadan önce baya bir araştırdım. Bisiklet tam bir fiyat/performans canavarı. Bence bu fiyata alınabilecek en güzel bisiklet, tavsiye ederim..
https://www.seninbebe.com/images/BuyukBisikletResimleri/ALU.jpg

• Beğen
Tepki
22
Verdiğin fiyat aralığında başlangıç için en iyi modeller arkadaşlarında önerdiği gibi Salcano Alu ve Astro modelleri olabilir.
Bende çok kısa bir süre önce Salcano 303SV modelini aldım ve memnunum...

Sedona Borla modeli kayınbiraderimde var ve iki defa arka göbek değiştirmek zorunda kaldı.. (sadece kaldırımdan iniş yaptığında yamuldular bilgine...)

Umarım kısa sürede kararını verir ve keyfini sürmeye başlarsın...

• Beğen

Ali Kader Erol

Aktif Üye
Tepki
138
....bu bütçeye ikinci el melez bir amortisörsüz bisiklet almanı öneririm. mtb orman-dağ-bayır için mutlaka gerekli.
ancak şehiriçi için ince tekerlekli ve 12kg mı geçmeyecek bir bisiklet ideal olur. uzun yol da yapmak istediğinde böyle bir bisiklet işini görür. ileri de bütçen olduğunda bir de mtb alırsın. şunu asla yapma: bir bisikletle herşeyi yapmak..!
amacına uygun bisikleti alman önemli. amortisörlü bir mtb asfalt veya stabilize yolda 3 saat kullandığında çok sıkıntı yaşarsın, yorulursun. bir hibrid amortüsörsüz bisikeltle asfalt veya stabilize yolda 3 saat kullandığında eğer kondüsyon sorunun yoksa önemli bir yorgunluk hissetmezsin..
hibrid modellerde; trek, specialezd, corratec, scoot gibi markaların ikinci ellerinde çok güzel fiyat-performansta alternatifler var.. acele etme...

sevgiler

not: yukarıda belirtmeyi unuttum. önerdiğim modellerden aldığında ekstra hiçbir komponent eklemene gerek olmayacaktır. başlangıç bir kullanıcının tüm taleplerini karşılayacak donanımda bisikletlerdir bunlar. yeni başlayan birinin bisiklet alıp bir de o parça mı bu parça mı diye gereksiz bir enerji harcamasına gerek yoktur.

• Beğen

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@aslankangal

otomatik vites değişimi değil, otomatik vites kolu dedim :) Alu' ların 2008 modellerinde vites elcikten çevirmeli olarak değişiyormuş. 2009 modellerde ise çift mandallı vites kolu var. dokunup bıraktıkça vites değişiyor ve mandallar aşağı yukarı hareket etmiyor. Sadece tek tık

• Beğen

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
Sanırım Salcano Alu veya Sedona Borla alacağım arkadaşlar. Yalnız Salcano'nun Adana'daki servisleri merkezdedan yani bulunduğum yerden uzak. Sedona'nın servislerinin şehrimdeki yerlerini ise bulamadım.

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@no_education

Tabi Sedona da iyi bir tercih gibi görünüyor ancak Alu ile Borla' yı yanyana koyduğunda görünüş itibariyle Alu Mercedes, Borla ise Renault gibi bir şey :)
Ayrıca Adana Seyhan' da Salcano' nun 2 tane servisi var. Biri 5 OCak Mh. Diğeri de Tepebağ Mh.' deymiş. Buralar zaten Adana' nın merkezi zaten pek uzak yerler değil. (Askerliğimi Adana' da yaptım da oradan biliyorum :) ) Bir de Kozan' da varmış ama orası uzak olur. Neticede şehir merkezinde bir yerlerdeysen Seyhan sana yine şehir içi mesafesinde bir yer. Araban yoksa da atarsın bir taksinin bagajına 5-10 TL taksi parası verirsin götürürsün. Montajdan sonra da ufak ufak binerek dönersin.
Servis adreslerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsin :
(link)

• Beğen

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
Hmm bak o servisleri bilmiyordum ben. Merkezdeyim zaten. Yazdığın servisler çok da uzak değil ulaşılabilecek yerler. Benim bulduğum yerler merkezden uzak ilçelerdeydi. İyi oldu bu servisleri söylediğin. Sanırım Salcono Alu'da karar kılıcam:) az kaldı:)
Kredi kartı da gelsin siparişimi vereyim :)

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@no_education

şimdiden hayırlı olsun diyeyim sana. Ancak "benim bulduğum servisler merkezden uzak ilçelerdeydi", demişsin. Bir yanlışın var sanırım. Verdiğim linkte de gördüğün gibi Adana' da Salcano' nun 3 tane servisi var. 2' si Seyhan' da biri de Kozan' da görünüyor. Sanırım diğer bulduğun yerler yetkili servis değil. Resmi web sitesinde olanların dışındaki servisler zaten bisikletin içinden çıkan montaj ve ilk bakım kuponlarını kabul etmezler sanırım. Kozan zaten sana uzak. Seyhan' daki 2 servisten birine gitmen gerekiyor, başka yere götürme

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
Evet Karataş ve Aladağ'da görünüyordu bulduğum servisler. Nerden bulduysam artık :D ben de seyhandayim zaten bu iki servisten birine götürürüm aldığım zaman artık.

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
Eğer salcanoda karar kıldıysanız alu yerine astro'yu tercih edin çünkü vites grubu daha üst düzey 8 li sistem.bu benim nacizane görüşüm tabiki karar sizin. şimdiden hayırlı olsun:)

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@dinçer karadayı

Astroya ben de bakmıştım. Alu ile hemen hemen aynı. Dediğiniz gibi tek farkı sanırım vites grubunun 8' li olması. fiyatına baktığımda ise 515 TL olduğunu gördüm. Alu 396 TL' ye bulunabiliyor şu an. Astro' nun renkleri bir de sarılı o yüzden pek de hoşuma gitmedi açıkçası. Vites için de o kadar fark vermeye değmez diye düşünmüştüm. İyiki de öyle yapmışım çünkü Alu' nun viteslerinden çok memnunum. Rengi de siyah ve kırmızı çok hoş

• Beğen

Şenol ÇOKGÜLER

Aktif Üye
Tepki
89
Bence Salcano alu , salcano istanbul bunların ikisinden birini tercih et salcanonun sitesinde var oradan bakabilirsin.

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
Şu anda fikrim salcano alu almak arkadaşlar. Kredi kartı başvurum kabul edildikten sonra almayı düşünüyorum. Sabırsızlıkla bisikletime binmeyi düşünüyorum :)

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
NG 255 SD modelini aldım arkadaşlar sonunda :) Bisiklet deore vitesli çok hoşuma gitti kullanımı viteslerin ve bisikletin. çok hafif bir bsiklet. Umarım güzel turlar çıkarırız ilerde hamlığımızı üstümüzden attıktan sonra :)

Bisikleti alırken desteğini hep hissettiğim mehmet akif kardeşime burdan canı gönülden teşekkür etmek istiyorum :)