Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet almayı düşünüyorum önerileriniz benim için önemli

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yaşar Erol tarafından paylaşıldı.

1. Yaşar Erol

Yaşar Erol Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Selam arkadaşlar yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum carraro big 929 ve salcano insomnia 27.5 arasında kaldım en fazla 1500 tl verebilirim. Genellikle taşlı topraklı yerlere gidiyorum. Sizce bu ikisinden hangisi daha iyi veya başka bir bisiklet öneriniz varmı benim için ama en fazla 1500 tl verebilirim.

2. Bülent Oğuz

Bülent Oğuz Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle boyunuza uygun bir kadro seçmeniz gerekir ki bu bisikletten aldığınız keyfi en üst seviyeye çıkarsın. Model olarak Carraro big 929 iyi duruyor. Sedona 920 onada bakın derim.
    Seçiminiz hangisi olur bilemem ancak şimdiden sağlıklı ve bol pedallar dilerim.

http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-920.html

3. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ozellikle tasli yollara giriyorsan mtb'den sasma, eger bisikletlerin ozelliklerini de buraya yazarsan okurlar daha hizli cevap verebilir, bilirsin turk milleti usengectir, ya da sadece ben ogleyim bilemiyorum :D

carraro acik ara onde bence de 29" almanin cok gerekli oldugunu sanimiyorum 198 boyun varsa o ayri

4. Yaşar Erol

Yaşar Erol Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Sedona aklıma gelmemişti bu modelide düşüneceğim. Bisikletle ileride uzun yollar yapmak istediğim için konfor ilk önce geliyor. Kullanımı rahat bir bisiklet almak istiyorum. Ama gittiğim yollardada bisikleti taştan topraktan çıkartmam.Boyum 182 cm civarında, gerekirse 26`` de alırım sorun değil amacım dediğim gibi rahat edebilmek. Cevalarınızın devamını bekliyorum.

5. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kardes ben 181'im 26 al sen hic ugrasma, benim model carraro force 540' cok rahat kullaniyorum, senin boyuna 18" kadro ve 26" jant tam gider

zaten dogru kullanim icin sele ayarini da dusunmen lazim ayakta ile oturuyor arasi asiri fark olmaz, ben oyle yapinca ayaklarim yere tam basmiyor, 29 sana cok buyuk gelir, rahatsiz olursun, 187 tanidigim var 29" bianchi aldi aninda satti, kullanimi rahat degil diye, illa buyuk olsun dersen 20" kadro al ki o bile buyuk senin boyun icin

6. Yaşar Erol

Yaşar Erol Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bi de model verirsen insanlar daha cok yorum yazar, obur turlu kendi bisikletini yazar guzel diye, bazilari da bakip vazgectigi yazar, tek tuk baba yigit arkadaslar model verir, ama bisikletin donanimini yaz bence

8. Yaşar Erol

Yaşar Erol Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Carraro force 540 ı görmüştüm bi arkadaşımda binme fırsatım oldu boyuma tam denk gelmişti. Ama amartisörden ikayetçi olduğunu söylemişti maşadan kilitli olduğu için bazen sorun çıkartıyor eğer alcaksan gidondan kilitli al daha rahat demişti sizde böyle bi zorluk yaşadınızmı yoksa abartılıcak bişey yokmu?

9. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    http://www.n11.com/ghost-se-1175-26-jant-bisiklet-P19125719
    http://www.n11.com/sedona-720-2014-dag-bisikleti-P21371211
    http://www.n11.com/carraro-crp710-26-jant-27-vites-bisiklet-P19194389
    http://www.n11.com/kawasaki-alvaro-20-26-jant-P20020921

hizli bir sekilde bulduklarim bunlar, hepsinin kendine gore guzel ozellikleri var, ama daha milyon model var, hepsini yazmaya kalkasam ohooo :D

valla ortalama gunde 30 km yapiyorum bana misin demiyor, gidondan kilit ile masadan kilitin genel olarak tek farki biri hareket ederken kapanabiliyor birinde olmuyor. eger uzerine yuk binerken ac kapa yaparsan (ki yapamazsin) tak tak diye ses cikarir ama kapanmaz, buyuk ihtimal dedigi sorun budur (sorun degil bu ama :D), bunun hakkinda konu olacakti bulabilirsen oku ama gidon kilidinin sana getirecegi bir ekstra yok, eger asfalttan aninda tasli yola gircem ve ardindan tekrar asfalta gircem bana amortisor lazim dersen al, zaten bu fiyata alcaklarinin bir cogu gidondan kilitli olur. ama dedigim gibi masadan kilitin sana bir zarari olmaz, hatta cebinden para cikmaz onun icin ekstra