Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet almaya karar verdim.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında halilk tarafından paylaşıldı.

1. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
    Sedona'nın 750 modelini beğendim. Donanımdan ve geometriden anlayan birisi fikrini söylerse çok makbule geçer. Yarışlar için uygun mu sağlam mı dayanıklı ve hızlı mı? Donanımı başarılı mı?

Bisikletin Sedona'nın sitesindeki bağlantısı: http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-750.html

2. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:

Özellikler güzel, tasarım 10 numara.

3. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Ben gayet beğendim.

Sram x5-10 ile SLX arasında uçurum kadar fark var mı?

4. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
    Şu birkaç soruma cevap verin artık bisiklet alma hevesim geçti artık onu alırsam nerde sürcem vesaire... MTB kullananlara soruyorum siz nasıl yerlerde sürüyorsunuz bisikletinizi?

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    MTB, Dağ bisikleti adı üstünde nerede kullanıldığı açık.

6. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
    Dostum, bende biliyorum dağ bisikletinin dağda bayırda kullanılabilir olduğunu, diyorum ki ''çayır tarzı yerlerde mi kullanıyorsunuz, orman tarzı patika oluşmuş yerlerde mi kullanıyorsunuz'' anlatabildim mi? Açıklamadığımdan anlamamış olabilirsin. Yoksa ''dağ bisikleti dağ da mı kullanılıyor turlarda mı'' gibi soru sormuyorum.

7. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Şehir merkezinde de onlarca dağ bisikleti kullanan kişi görüyorum,.Bu cevabı verme sebebim aşağı yukarı her yorumunda konu sahibine ters ters cevaplar vermen ...

8. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence siz ne tür yerlerde bisiklet kullanmayı planladığınızı belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Çünkü dağ bisikletini kaymak asfalt da kullanmak için alanlar da var, dağlarda tepelerde kullanan da.

9. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Turkiyede bir cok sehir ici yol zaten dag yolu gibi. Simdi bisiklet alacak olsam. Sehir bisikleti yada cyclecross alirdim. Mtb asfaltta is degil.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

10. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    dostum eğer çakıllı köy yollarına falan gireceksen alabilirsin, asfaltta süreceğin zamanlar çoğunlukta olursa eğer yol lastiği takarsın olur biter. fazla araştırma işin içinden çıkamazsın

carraro nun slx vitesli,mt15 jantlı modeli var aynı fiyata ona bakabilirsin, ama kadro tasarımı sedona kadar güzel değil. bakımını yaptığın sürece bu bisikletler sizi yolda bırakmaz

şimdiden hayırlı olsun

11. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    dostum eğer çakıllı köy yollarına falan gireceksen alabilirsin, asfaltta süreceğin zamanlar çoğunlukta olursa eğer yol lastiği takarsın olur biter. fazla araştırma işin içinden çıkamazsın
    carraro nun slx vitesli,mt15 jantlı modeli var aynı fiyata ona bakabilirsin, ama kadro tasarımı sedona kadar güzel değil. bakımını yaptığın sürece bu bisikletler sizi yolda bırakmaz
    şimdiden hayırlı olsun

12. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şehirde çoğu kişinin mtb kullandığını ben de biliyorum hatta ben de kullandım ama uygun değil ve ters ne yazdım ben göremedim

Ormana da girer patikayada girer dağa bayıra da girer ama siz bisikleti zorlayacak mısınız o önemli çok zorlamadan girecekseniz ben olsam Sedona 350 alırım.

Berke bunu beğendi.
  13. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sram x5 le slx arasında bariz bir fark olacağını sanmıyorum. Benim bisiklette x5 set var. Vites geçişleri hızlı ve sorunsuz.

14. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
    MTB alırsam şayet tabii dağ yolları veya orman yollarında kullanacağım, ama asıl şunu sormak istiyorum MTB kullanıcılarına; siz sürekli yeni bir patika yol mu buluyorsunuz, yoksa bir patika yol bulup sürekli onun üstünde mi sürüyorsunuz? Ben MTB alırsam şayet MTB yarışlarındaki gibi yollarda sürme imkanım olmadıkça(yani öyle yollar olmadıkça) MTB almam. Kısacası benim yaşadığım yerde birçok dağ var mesire alanı var vesaire ama hiçbiri MTB yarışlarındaki gibi yollara benzemediğinden(söz ettiğim yolların MTB yarışlarının yapıldığı yollar gibi olmadığından, MTB alanında kendimi geliştiremeyeceğim için MTB almayacağım.

15. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    MTB yarışlarındaki gibi yollarda kullanmayacaksanız bile bahsettiğiniz dağ yollarında ve mesire alanlarında şehir/tur bisikleti veya yol bisikleti kullanacak değilsiniz mecburen bir MTB bakmanız gerekiyor, ha çok zor şartlarda kullanmayacaksanız sadece ön amortisörü bulunan bir MTB işinizi görecektir (örneğin ilk mesajınızda beğendiğinizi belirttiğiniz sedona 750)