Bisiklet almaya gidiyorum son karar

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar pazartesi günü şişman bisiklete gidiyorum bisikletimi ogün alıcagım ama şöyle birşey var bianchi speed9000 almaya karar verdik gittigimiz gün başka bisikletlerden ne kadar indirim alabilicegimi merak ediyorum bianchi'nim fiyatına alabilicegim rakiplerini merak ediyorum mesela crs620 veya carraro 710 onlardada iyi bir indirim alabilirsem 710'da fena degil sizler neler düşünüyorsunuz?

+++

Scudo

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
bianchi yerine sedona820-rockrider 8.1- bu ikisine bakmanı öneririm dediğin bianchiden daha iyi olduklarını düşünüyorum özellikle rr 8.1'in
:):)

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen s beden uyuyorsa 8.1 tavsiye ederim.

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
R.R kocaelide yok malesef.. Sedona var mı alıcagım bisikletcide bakamadım sedona 820 :) onu düşünebilirim varsa sorucam teşekkürler carraro crs 620 de çok dikkatimi çekiyor

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
katıldıgım turlarda rampa oluyor daglık arazi orman vb.. Yerlere gitmeyi seviyorum:) izmitte çok güzel yerler var umuttepe çınarlıdere etabı özellikle şehir bisikletiylede bir yere kadar.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Mtb alıcagım yol düşünmüyorum :))

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
@Ebubekir
Ebubekir abi herkese neden mtb diyor beni soğuttu valla mtb den :D:D:D:D

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@MurathanKaratmanlı
Neden MTB? Bu soruyu sormamım nedenı aslında cok basıt .Bilinçaltımıza aıle veya cevremız tarafından dag bisikletlerının saglam oldugu ,kalın lastıklerının zor patladığı ,her yolda gıttıgı gıbı bır algı yerlestırılmıs.Su anda dahı cogu bısıkletcı sadece kar marjını dusunup elındekı bisikletı satmaya bakar.Cogu dukkanda bu yuzden dag bisikletlerını fazlaca goruruz.Cunku o disk frenlıdır,hıdrolıklıdır,kalın lastıklıdır ve sızı cezbeder. Cogu Satıcı da Yav kardesım.Sen bu bisikletı nerede kullanıcaksın? Ne yapıcaksın ?Hangı amacla bisiklete biniyorsun gibi soruları sıze yoneltmez. Sadece elındekı malı satmaya bakar.Insanımız da arastırma yapmayı televızyona bagımlı oldugu kadar sevmedıgı ıcın gıder ve dırek MTB alır. Bu yuzden bisikletı kullandıgımız alana gore almamız gerekır.Yoksa verdıgımız para pekte dogru kullanılmıs olmaz. Mesela sadece asfaltta sureceksem neden yanlıs turde bir bisiklet alıpta ( hammallık yapıp) kendımı yorayım dımı :) Yenı bisiklet alıcakların da bu yuzden arastırmaya yonelmesı kullanım alanlarını , bulundugu bolgenın sartlarını ıyıce incelemesı gerekır.Sahsen bisiklet alıcak olsam buradakı ıkı uc yorumla karar vermem .Kendım elımden geldıgınce arastırır.Yabancı kaynaklardan modellerın ıncelemelerine bakarım.Tabııkı de kullanıcı yorumlarını goz ardı etmem. Özelden kendılerı ıle ıletısıme gecıp fıkırlerını alırım.Velhasıl herkes dogru tercıh yapsın , parası zıyan olmasın,rampalara kusmesın , bisiklettten sogumasın dıye bır kac cumle yazmaya calısıyoruz.Bu arada herkes ıstedıgı turde bisikletı almakta da ozgurdur. Ona bız karısamayız :)

• Beğen
Tepkiler: aziz otkur

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1200-1300 civarına cylocross alınabiliyorsa alsın tabi. Keşke her konuya bir video koymakla bitse iş.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Berke K.
Berke can ıstedıgın bır vıdeo varsa soyle hemen paylasalım . :cool: Road bıke partyden gırsek yol aldırabılırmıyız sence ne dersın :D
Dersen kı ılla cyclocross aldırıcaz Mossoda 1615 e cyclocross varmış.Satıcı %10 ındırım yapsa 1453 e gelır .Derız abı bız ogrencıyız duz 1400 yap.100 Lırayı da forumda toplarız.Koskoca bisiklet forum dımı 100 lıra nekı :) Bır cyclocross ıcın bırbırımızı kırmayalım :huhuu:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence uğraşmasak daha iyi kararlı ve kendini bilerek MTB alanları zorlamamak lazım. Arkadaşın herhangi bir bisikletçinin gazına gelip MTB baktığını düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: aziz otkur

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
@Berke K.
hocam kesinlikle bisikletcinin gazına gelip mtb bisikletlere yönelmedim vede hidrolik diskmiş kalın lastikmiş vb şeyler benim dikkatimi çekmedi sadece icimden gelen sevdigim bisiklet türüne yöneldim oda dag bisikletiydi kocaelide yaşıyorum

hahahah yok artık bizim grubtanda diyorlar :D yol yol benim için tek aşktır mtb!!! :D:):bsmagryr:

• Beğen
Tepkiler: Berke