Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Almak ve Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Serhat Gökoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Serhat Gökoğlu

Serhat Gökoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Merhaba arkadaşlar ben en son ortaokul-lisedeyken bisiklet sürüyordum ve şu anda 29 yaşındayım. Bisiklet almayı ve hafta sonları sürmeyi düşünüyorum. Nasıl bir bisiklet alacağıma karar veremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

*Haftasonları sabah yada akşam üstü en fazla 2 yada 3 saat sürmeyi planlıyorum.
    *Nişanlımla beraber bisikletle gezmek istiyoruz hemde spor yapmış olmayı planlıyoruz.
    *Kaldırım, asfalt, toprak yol, her yerde süreceğiz. Yani evden çıkacağız sonra toprak alanlara doğru gideceğiz toplamda 2-3 saat gezeceğiz ve eve döneceğiz.
    *Çok fazla bütçem yok 2 tane bisiklet alacağım için en makul olanı arıyorum.

*İlk başta marketlerde satılan bisikletlere baktım. CarrefourSa da felan olan bisikletler 250TL-350tl arasında fiyatları var. Sonra trafikte süreceğimiz için bunlara güvenemiyorum fren tutmama, zincir atma, viteste sorun olması, lastik patlaması vb..
    bunun gibi korkularımdan dolayı almak istemiyorum.
    *Forumu iyice okuduktan sonra 2 tane bisiklete karar verdim ama biraz bütcemi zorluyor. çünkü 2 tane alacağım.

1- Salcano 2013 Model NG 650 26 V 26 Jant 21 Vites Dağ Bisikleti --- Fiyatı 510 TL civarında
    2- Kron 2013 Model - XC 250 V Fren 26 Jant 21 Vites Dağ Bisikleti ---- Fiyatı 600 TL civarında ( Kronu daha çok beğeniyorum )

Ben - 1.83 boyundayım 74 Kiloyum. Forumdaki araştımalarıma göre 18 kadro boyu bana uygun oluyor sanırım. (yanlış biliyor olabilirim)
    Nişanlım - 1.68 Boy . 72 Kilo ----- Kadro olarak 16 Hesapladım ( lütfen yanlışsa yardımcı olurmusunuz)

Ben adana yaşıyorum. Araştırdım burada bir şampiyon bisiklet var (Salcano için) birde Dağbisikleti.com diye biryer var ( Kron için), Telefonla kron fiyatını sordum 345USD dedi 600 TL olur dedi. Tahminimce 2 tane alsam 550 ye alabileceğimi düşünüyorum. Birde kask, eldiven vb... lazım olan şeyleri aldığımda da toplamda 1400 tl felan bulacağını düşünüyorum. Salcano için daha şampiyon bisiklet ile görüşmedim ne kadar olacağını bilemiyorum.

Demek istediğim haftasonları 2-3 saat, belki 2 saat, belki 2 haftada bir sürmek için bu seviyede bisiklet almaya gerek varmıdır. Nasıl bir yol izlemeliyim. Bisiklet sürmeyi çok seven birisiyim. Bisikletim çalındığından beri hep içimde kalmıştır ama bir türlü etrafımda kimseyi bulamadığım için tekrar bisiklet almadım.

Fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız yardımınıza ihtiyacım var. Çünkü bütcemi çok aşıyorum mecburen taksitle alacağım ve beni zorlayacak. Şimdiden teşakkür ederim.

*Kron 2013 modelin internet 2 türü varmış gibi sanki bir 24 vites, bir 21 vites ama hiçbir satıcıda 24 vites yazanı göremedim yada altus vites olanı. Birde bisiklet alırken neye dikkat etmeliyim.

2. Batuhan Mentese

Batuhan Mentese Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk once en onemli kısımlarından biri bisiklette vites takımı kron ve salcano da shimanonun en alt seviyesini kullanıyor bu söylediğiniz modeller. Bu sizin işinizi görecektir. salcanoyu alırsanız daha cok pazarlık payı var daha cok indirim alabilirsiniz. Ben size ucuz olması nedeniyle salcano ng650 yi öneriyorum. Bu arada kadro boyu bacak boyunuza göre hesaplanıp kadro ona göre seçilir.

3. Serhat Gökoğlu

Serhat Gökoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Teşekkür ederim.

Fikirlerinizi bekliyorum. Almam gereken onerebileceginiz başka bisikletler varsa paylasirsaniz sevinirim

4. Serhat Gökoğlu

Serhat Gökoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    İnternette ve bu forumda salcano için bir sürü şikayet var. Sorunlu olduğu söyleniyor almayın deniyor.?

5. Batuhan Mentese

Batuhan Mentese Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano ile ne sorunlar çıkmış ben görmedeimde su ana kadar bizimle paylaşır mısınz çünkü bende salcano almayı planlıyorum ? :)

6. Serhat Gökoğlu

Serhat Gökoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Şikayet var baktım orada bir kactane var. Birde bisikletforumda bir kaç başlıkta okudum. Şu anda tlfla girdiğim için bulamıyorum başlıkları