Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet almak istiyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında M. ERDEM tarafından paylaşıldı.

1. M. ERDEM

M. ERDEM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar, bisiklet almak istiyorum ve bütçem 1000 tl civarı, nakit ödeme yapacağım. Bisikletler hakkında fazla bir bilgim yok. Arkadaşım yakın zamanda kron xc750 aldı sanırım sadece maşasını suntour xct tercih etmiş. 1100 tl'ye aldığını söyledi. Ben de biraz internetten baktım ve sedona vb diğer markaların da bu civarlarda modelleri olduğunu gördüm arkadaşlar xc750 sizce iyi bir bisiklet mi? Onun yerine şunu al daha iyi olur dediğiniz marka ve modeller var mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirim.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Fiyatı uygun görünüyor. Ben bisikletimi alırken başka bir mağazadan Güney Koreli blr arkadaş xc 750 satın aldı. Lastiklerini değiştirip. Bagaj ve heybe çantasını da ekledi. Hedef İstanbul'dan Güney Kore. 5 ay geçti aradan varmış mıdır bilmiyorum. Pek çok tur yapmış böyle. Gittiği ülkeden bisiklet alır, evine doğru yola çıkar, turu tamamladığında bisikleti duvarına asarmış. Xc 750 ye güvendiyse vardır bir bildiği.

3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Açıkçası kron un mtb leri özellikle görünüm ve tasarım açısından benim hoşuma gidiyor. Bir ara gezmeye gittiğim bir yere bisiklet kiralayan bir yer görüp arkadaşlar la bisiklet kiralamıştık. Orada xc 750 kiralamıştım. Hoşuma gitmişti. Özellikle görünüş ve kadro geometrisi olarak çok beğeniyorum zaten. Ama mtb lerle çok ilgilenmediğim için kesin bir karşılaştırma yapamayacağım şuan. Yakında arkadaşlar gelip aradığını tavsiyeyi verirler zaten. O zaman inşallah aklınıza yatan doğru kararı verip istediğiniz bisiklete kavuşursunuz.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  4. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    1000 tl lik butce icin xc750 iyi bir secim. Bu fiyata hemen hemen ayni donanima sahip diger markalar salcano sedona var. Kron gercekten gorunus acisindan cezbediyor. Zaten bu fiyata sedona salcano ya da kron hemen hemen aynidir. Dis gorunus olarak hangisini begenirseniz onu alin.

5. M. ERDEM

M. ERDEM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yardımcı olanlara teşekkürler anladığım bu fiyata alabileceğim ve bana başlangıç olarak uygun olacak bisiklet kron xc750. Peki maşasını arkadaş farklı tercih etmiş sizce ben de o şekilde mi isteyeyim ya da şurasını değiştir dediğiniz bir parça olur mu?

6. İsmail TARHAN

Seviye:
    Bildigim kadari ile xc 750 lerde kilitlemeli masa var. Ama masanin markasi belli degil. Uzerinde sadece Kron yaziyor. O sebeple masanin kalitesini bilemeyecegim. Farkli bir masa dusunuyorsaniz almak istediginiz satici sayisi duser. Cunku bisiklet magazalarinin bircogu sifir bisikletin masasini baska bir masa degistiremez. Hem yanasmazlar hem de fiyat farki isterler hatta ellerinde masa secenegi bile olmayanlar olabilir. Boyle bir niyetiniz varsa yedek parca da satan biryerden bisiklet bakmaniz iyi olur. Bir de benden size tavsiye hangi marka olursa olsun bisikleti aldiginiz yer ayni zamanda yetkili servis de olsun.

7. M. ERDEM

M. ERDEM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Başka model ve marka tavsiye edecekler olursa sevinirim en azından karşılaştırma fırsatı bulurum.

8. M. ERDEM

M. ERDEM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  9. M. ERDEM

M. ERDEM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro crp 700 için nakit 1100 tl, crp 710 için ise 1200 tl fiyat aldım. Yalnız biraz daha pazarlık payı var gibi duruyor arkadaşlar carraronun bu modelleri için ne dersiniz?

10. usame ömer

usame ömer Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  11. İsmail TARHAN

Seviye:
    Nacizane karşılaştırma sonucum şu: Her iki model de suntour gidondan kilitli maşası ile xc 750 den iyi. Carraro'nun 700 ve 710 arasındaki fark ise 710'un hidrolik fren ve vites sistemi açısından biraz daha üstün olması. 710'da deore vites takımı var. Seçim size kalmış. Ben xc 750'yi ilk söylediğiniz bütçeye göre tavsiye etmiştim. Ama 1100 TL lik bütçe için bu modeller tabi ki daha iyi. Carraro marka olarak da öne çıkan bir model. Eğer bu iki model arasında kalmış iseniz Carraro 710 derim ben.

12. Egehan Kardaş

Egehan Kardaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisiklet eğer sevdiğiniz veya seveceğinizi bildiğiniz bir sporsa şu an bütçenizin elvereceği en yüksek modeli alın derim. Eğer bisiklet sizin için bir tutkuysa nasılsa ilerde yükseltme sevdasına düşeceksiniz. Bu sebeple fiyat olarak düşünürsek temiz kullanılmış ikinci el bisikletlere yönelmeniz gayet makul, aradaki fiyat farkıyla da kask, gözlük, eldiven gibi temel aksesuarları alırsınız. Corratec'in X-Vert'ü iyi ve yaygın bir kadrodur, ki özellikleri XC750'den biraz daha iyi. Kaldı ki ölçülerinize uyması lazım alacağınız bisikletin, o yüzden deneyip almanızda fayda var ki, bu da bisiklet mağazalarının sağlayabileceği bir olanak.

13. M. ERDEM

M. ERDEM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar satın alırken bir bisikletin kaç model(2013,2014) olduğunu nasıl anlayabiliriz?

14. Egehan Kardaş

Egehan Kardaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Satıcısına sorarsınız. Güvenemediyseniz kadro adını ve modelini yıl yıl Google Images'e aratarak bulabilirsiniz. Ayırt edilemeyecek durumdaysa forumlara bakarsınız, ince detaylardan bahsetmişlerdir mutlaka.

15. M. ERDEM

M. ERDEM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hmm peki teşekkürler. Bu arada daha 2-3 hafta sonra alacağım bisiklet eğer çok uygun fiyata bu bisiklet de iyidir dediğiniz marka-model söylerseniz memnun olurum.