Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet almak istiyorum yardımcı olur musunuz???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cihan A. tarafından paylaşıldı.

1. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şu an elimde 13 yaşında bir Bisanım var bisikletin iskeleti hariç tüm parçalarını değiştirdim...Yinede randımanlı olmadı.Değiştirmem gerekiyor artık:)))Yılların yorgunluğu var bisikletin üzerinde...:)))
    Sedona 711 veya Kron xc 1000 düşünüyorum araştırmalarım bu bisikletlere götürdü beni 24 vites ve amörtisörlü olması önemli...Disk fren istemiyorum.İşe giderken kullanacağım.Ayrıca spor yaparken de kullanacağım...Şehir içi kullanım olacak arkadaşlar... Uzun mesafede kullanacağım.Ayrıca akrobatik hareket yapmayacağım sadece kaldırım inip çıkma.Oda yoluma çıkarsa:))))

2. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sedona 711 sizin için iyi bir tercih olacağını düşünüyorum !

Cihan A. bunu beğendi.
  3. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Neden Sedona 711 önerdiniz???Sebebi nedir?Birde bugün sordum hiç kalmamış...741 önerdiler???741nasıl benim işimi görür mü???

4. kayhan

kayhan Misafir

şehir bisikleti düşünebilirsiniz. amortisörü kullanmayacağınıza göre boşuna fazla para ödeyip birde üstüne ağırlık taşımayın. şehir bisikletinde lastiğin hava basıncını yüksek tutarsanız sürüşte sarsıntı daha az olabilir. ayrıca alçak kaldırımlardan düz maşalı bisikletlede geçebilirsiniz.

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2983,DeltaBisiklet,2422

http://www.performansbisiklet.com/index.php?target=products&product_id=116

bu tip bisikletlerin bakım masrafıda çok düşüktür. ancak çukurlardan dolayı akord ayarı bozulur. onuda kendiniz yapmayı denersiniz olmadı bir bisikletçi halleder. kolay gelsin

Cihan A. bunu beğendi.
  5. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Önerilerinize teşekkürler...Çamurluklu bisiklet düşünmüyorum...Amörtüsörlü olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.Şu an kullandığım bisikjletimden biliyorum.sorun oluyor.Hızlı kullanıyorum birde.İstanbul yolları malum nerde ne çıkacağı belli olmuoyr.Darbeyi absorbe edecek bir amörtüsörlü işimi görür...

6. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    sedona borla al kardeşim fiyat olarakta uygun hemde işini görür ben hem uzun yolda hemde arazide kullnıyorum ön amartsörü gayet güzel işliyor sıkıntı yaşamadım ama tek sorunu kilitlenmiyor maşa gerçi benim için problem olmadı şuana kadar

Cihan A. bunu beğendi.
  7. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim.Şu an kullandığım bisikletim 18 vitesti...Ben 21 vites yaptım.Lakin bulunduğum semtte çok yokuş ve engebeler var...Onun için 24 vites olsun istiyorum.Finansman yeterli olsa 27 vites alacağım ama işte.Bisiklet fiyatları çok uçuk.Ucuz mal alıp paramıda sokağa atamak istemiyorum...500-600 arası olabilir ancak...

8. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    yokuşla vites sayısının bir ilgisi yok. Vites sayısının artması sizin ara değerleri kullanabilmenizi sağlar. Yokuşta arka büyük dişlinizin ve ön küçük dişlinizin oranları önemli. Megarange ile bu sorunu 21'de aşmak mümkün. 24 ve 27 üstü viteslerde de 32 veya 34 arka büyük dişli bulabilirsiniz. İstanbul'da kullanacaksanız kilitli ön süspansiyon işinize oldukça yarayacaktır.

Cihan A. ve Semih Karadağ bunu beğendi.
  9. gokhan erdogan

Seviye:
    yokusla ılgısı yok kı kardesım mustafa açıklamış dediği gibi istanbuldan çok rahat temin edebilirsin

Cihan A. bunu beğendi.
  10. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:

aynen öyle yokuşlarda 24vitesiniz var diye daha rahat çıkarsınız diye birşey söz konusu değil. XC1000 bence tam size göre amortisörüde kilitlenebiliyor.
    Kolay gelsin..

Cihan A. bunu beğendi.
  11. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim...Sayıyla ilgisi yok haklısınız...Arka çarkın dişlisinin büyük olması tabiki önemli...Tavsiyenize teşekkür ederim.Dikkate alacağım...

12. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sedona 711 v fren mi?Yoksa Kron XC 1000 mi?Bu konuda bana fikir verir misiniz???Kafam karıştı çünkü...

13. gokhan erdogan

Seviye:
    711 guzel xc1000 nereden alıcaksın ? 2008 degılmı onlar ? bırde servıs agına bak mesela problem cıktıgında goturebılıcegın senınle ılgılene bılıcek kısılerden almaya çalış

Cihan A. bunu beğendi.
  14. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    XC 1000 2009 Efor Bisiklet Sirkeci ordan almayı düşünüyorum.Birde Sedonanın kadrosunun çaladığı kırıldığı söyleniyor.Serviste garanti kapsamına almıyormuş.Doğru mudur?Genel olarak Kron almam yönünde tavsiyede bulunda arkadaşlarım...Teşekkür ederim...

15. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kron, Sedona bunların kadroları zaten hep aynı yerden geliyor, o yüzden marka olayına fazla kafayı takmayın, önemli olan üstündeki ekipman. Aynı paraya hangisinde daha iyi ekipman varsa onu alın diyeceğim ama bu konudaki bilginiz nedir bilmiyorum. Size fikir vermesi açısından bir kaç şey söyleyeyim; ben 2008 Xc1000 kullanıyorum, alırken ömür boyu kadro garantisi var diye aldım :) . Sonra kadroya niye ömür boyu garanti verdiklerini kavradım. Yarışa giren bir xc 1000 gördüm sanırım 2007 modeldi defalarca yarışa girmesine rağmen bişe olmadıysa benim turda kullandığım bisikletime hiç bişe olmaz :) . Ama bisikleti aldığın yer sana yakın olsun gerek servis, gerek bakım. 1000 kmden sonra akor ayarın bozulacak, vites ayarlarına bakılması gerekecek falan filan. Aldığın bisiklet mutlaka kilitli amortisör olsun eğer kilitli amotrisörü yoksa alma derim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Cihan A. bunu beğendi.
  16. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim önerileriniz için öncelikle...Kilit amörtüsör düşünüyorum.Öyle olacak bisiklet...Orta seviyede olsun bilgim var:)Bisiklet alacağım içinde biraz arttı tabikji bilgiler:)Kron düşünüyorum xc 1000...Fiyatının düşmesi için biraz beklşeyeceğim...Umarım istediğim fiyata alabilirim...:))))

17. Burak ELMAS

Burak ELMAS Kıdemli Üye

Seviye:
    2009 xc1000 kullanıyorum öneririm sorun yaşamazsınız:in:

Cihan A. bunu beğendi.
  18. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tavsiyenize teşekkür ederim...Kron alacağım bu gidişle öyle gözüküyor...:)

19. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar 7 Aralıkta XC4000 kadrolu XC 1000 Parçaları takılmış amörtüsörlü bir Kron aldım:)Yarımlarınıza tekrardan teşekkür ederim.

20. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok yardımcı oldun teşekkür ederim.Biraz geç oldu benim cevabım kilitlenebilir amötüsörlü aldım:):)