Bisiklet almak istiyorum öneriniz ne olur?

Tepki
8
Yorumlarıyla katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. Dün İstanbul Saraçhane'deki Haşim İşcan Geçidi'nde Baykur Bisiklet'ten Whisle 1164D aldım. Yine yorum ve önerilerinizi beklerim.

Scudo

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hayırlı olsun.Bianchi,trek,sedona,kron,whistle,cannondale,carraro,merida vs hepsi aşağı yukarı aynı kalitede bisikletler.Whistle için iyi olduğuna dair çok sayıda mesaj var forumda,aylardır inceliyorum.Geriye bisikletin diğer ekipmanları kalıyor.Kask,eldiven,gözlük mesela (sonra pompa,kilit,yedek lastik,bakım aletleri vs).Bu arada gözlük olmalı.Daha iki gün önce bisiklet kullanırken gözlük olmadığı için gözüme ne olduğunu anlayamadığım bir şey girdi bisikletle giderken,dakikalarca uğraştım kenara çekip bisikleti. Toza,güneşe,uçuşan herşeye karşı koruma sağlıyor gözlük.

Tepki
8
Teşekkür ederim.
Kask ve eldiveni de aldım (SEDONA) güneş gözlüğüm vardı bakalım idare edecek mi? Olmadı bir de gözlük alırım. Suluk da tamam.
Şimdi önceliğim, kilometre saati ve pompa. Bir öneriniz var mı?

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
whistle 1164D, hayırlı olsun, çok güzel ve sağlam bir bisiklet, iyi günlerde kullan. üzerine alınma ama forumda çok sık karşılaştığım bir şey paylaşmak istiyorum. bende bu işe ilk heves ettiğimde senin gibi uzun turlara çıkmak istiyor ve sürekli mtb tipi bisikletlere bakıyordum. sonra okuduklarımdan ve yaşanmış tecrübelerden faydalanarak, benim aslında ihtiyacım olanın tur bisikleti tipindeki bisikletler olduğuna karar verdim. fakat forumda şöyle bir şey de var; insanlar birbirlerine sürekli mtb tipi bisiklet modellerini öneriyorlar. nedeni aslında basit; mtb bisikletler tur bisikletlerinden daha fiyakalı gözüküyor :D ön amortisörleri, kadro yapıları, tur bisikletlerine oranla daha fazla model ve renk seçeneği, disc fren imkanı.... ama daha baştan bisikleti kullanma amacı uzun turlar olan kişilerin tur bisikletlerine bakmamaları, ve forumdaki diğer arkadaşlarımızın da onları mtb tipi bisikletlere yöneltmeleriyle, insan belki de ihtiyacını tam anlamıyla karşılayamıyacak bisikletleri alıyorlar. almış olduğun whistle çok güzel sağlam bir model, bunda şüphe yok, çok zevkli günler geçirirsin onunla estetiği de 10 numara. ama peki ya çıkmak istediğin tur? kadro yapısı olarak tamamen arazi ve zor şartlar için tasarlanmış, yolda (asfaltta) attığın her pedalda enerjinin birazını emecek olan ve yokuşlarda yaklaşık 2 kg. ağırlığı ile varlığı fazla gelicek ön süspansiyon, arkaya heybe yada çanta takmak için vereceğin çaba, disc frenin hem ağırlığı hem de uzun turda dağ başında-yol ortasında arızalanmasıyla tırıs-tırıs arayacağın tamirci.... benim şahsi fikrim (sadece beni bağlar tabi de) uzun tur düşünen arkadaşların tercihlerini kesinlikle tur modellerinden yana kullanmaları. mtb'ı ise eğer haftasonları yaşadığım bölgede güzel dağ yolları-patikalar-araziler var ise ve bu sürüş şeklinden zevk alıyor idiysem almayı düşünürdüm. mtb ile tura çıkan yok mu? var :) ama yinede uzun turlarda mtb kullanmayı biraz gereksiz görüyorum. almış olduğun whistle benim ilk almayı düşündüğüm bisiklet :) süper bişey, umarım hayal ettiğin turu gerçekleştirirsin, biz de burada hikayeni dinleriz.

Tepki
8
Sinan Bey samimi mesajın için teşekkür ederim. Bisikleti aldık ama önerilerin gerçekten bugüne kadar okuyup, dinlediklerimden çok farklı. Uzun yol için sıkıntılı günleri göze almıştım zaten. Bakalım neler yaşayacağız.

• Beğen
Tepkiler: ASinanB

Berfu emre

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@Ömer BAŞKARA

Hayırlı olsun guzel bısıklet bıraz gec oleu ama keske carraro crs 620 yede baksaydınız vıtes sıstemı daha ıyı