Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet almak için

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emirazraa tarafından paylaşıldı.

1. Emirazraa

Emirazraa Üye

Adı:
    Emir
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Herkese selamın aleyküm bugün biraz garip olsa da sizinle bir isteğimi paylaşacağım. Babamın bana almak için söz verdiği B'twin Triban 500 yol bisikletini alamadım. Bu sene derslerimi biraz aksatmam nedeniyle babam maalesef almadı. Hayalim yazın binmekti ama olmadı. Sizden ricam bana bir büyük tavsiyesi vermeniz. Yazın binmek istiyorum bu bisiklete ne yapmalıyım ? Babamı nasıl ikna edebilirim ? Lütfen yardımcı olur musunuz. Yaşım ( 16 )

2. Muhammed Emin Akkaya

Muhammed Emin Akkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikletin de insanın eğitimine katkıda bulunduğunu kavramasını sağlarsan yeterli olur bence.

3. DiegoRibas

DiegoRibas Yeni Üye

Adı:
    Emrah T.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yaz tatili 3 ay sanırım, en azından bizim zamanımızda öyleydi :) ilk 2 ay asgari ücretle bir iş bulup çalışsan 2600 TL yapıyor. Son ayda kazandığın parayla bisikletini alıp, gönlünce binersin. Hem böyle bir davranış seni babanın gözünde de farklı bir seviyeye çıkartacaktır, İş için fast foot ve hazır giyim mağazaları sürekli eleman arıyor ( burger king, lcw gibi....)

çimtay ve poet bunu beğendi.
  4. Tala Valkov

Tala Valkov Yeni Üye

Üstüne düşen vazifeleri yapman gerekli en başta. Babanın durumu müsait değilse bence zorlayıp üzme.

5. Emirazraa

Emirazraa Üye

Adı:
    Emir
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Evet o da çok doğru ama ben aynı zamanda çok hızlı kullandığım için kendisi de çok tavsiye etmiyor. Muhammed Emin Akkaya

6. murat serbet

murat serbet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Emirazraa bayramda büyüklerin elini 2 şer kere öp bence :)

7. Emirazraa

Emirazraa Üye

Adı:
    Emir
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  8. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Dostum aramızda sadece 4 yaş varmış o yüzden abi ya da arkadaş tavsiyesi demek sana kalmış.Ben 2 bisikletimi de kendim çalışarak aldım.Kendim aldığım için de kimse bir şey demeden de rahatça sattım.Söz hakkı bendeydi ne de olsa neyse.Geçen sene Mısır Çarşısı'nda ve Sultanahmet'te çalışıp oldukça iyi bir miktar biriktirdim.Bisikletimi de aldım bana da bayağı kaldı.Şimdi sen çalışırsam tatilim çalışarak geçecek diyorsun.Doğru diyorsun ancak sonrasında bisikletini eline alacaksın ve ben aldım diyebileceksin.İyi ki çalıştım diyeceksin.İçin de rahat olacak çünkü ailene yük olmamış olacaksın.İnan daha keyifli oluyor öyle.Açıkçası pahalı bir bisiklet istemek de lüks'e giriyor.Ben bunu da düşünüp kendim çalışarak almıştım.Yani aileme yıkmak istemedim.Sen bence ikna etme yolu aramak yerine orta halli bir iş bul.Özellikle Burger King gibi yerler artık senin yaşlarda arkadaşlara iş veriyor yaz zamanları.Yorarlar ama geçici çalışacaksın ne de olsa.Ben Mısır Çarşısında ne hallerde çalıştım inanamazsın. :D Çalış, sonra bisiklet sende :cool:

poet bunu beğendi.
  9. Emirazraa

Emirazraa Üye

Adı:
    Emir
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Güzel yorumunuz için teşekkürler. Aslında çalışmak da isterim ama şimdi de diyorum ki keşke kışın Part Time bir iş bulsaydım da yaza param hazır olsaydı. Şimdi zaman dar olduğu için çalışmak 2. planda kaldı benim için ama çalışıp alsam sizin de dediğiniz gibi aileme yük olmamış olurum o da çok doğru. Düşüneceğim :)
    Uptown Cyclist