Bisiklet almak için kredi çekmek

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Değerli Mert Kardeşim,

Bankalara ve kredilere sakın bulaşma. Alın terinizle , milletin ağız kokusunu çekerek ( genel tabir, kimse üstüne alınmasın dostlar) paranızı kazanıyorsunuz. Tabii ki, bisiklet almak ve onun hayali içinizi tutuşturmakta ve sizi anlayabiliyorum. Fakat niçin sadece size para vererek sizin sırtınızdan para kazanmalarına izin veriyorsunuz? 3000 tl için en az 400-500 tl kredi ödeyeceksiniz. Bunu saatlik ücretinize bölerseniz, o kadar saati bankaya çalıştığınızı hatırlamanızı isterim. Bir abinizden/ akrabadan rica edin. Zaten bir kısmını geri alacaksınız, onla da sportif bir armağan alıp jest yaparısınız abinize/ akrabanıza.

Lütfen kredi almayın, sizleri seven bir abiden tavsiye olarak görün bunu.

Scudo
Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
@skywagon abi iyi hoş diyorsun ancak 2000lira kredi çekicem başta,kredi kartına gelirsekte 3000tllik kartı bulduk mağaza maximum 6 taksit yapıyor 3000/6=500TL eder ayda söylediğim gibi zaten 600 civarı maaş alıyorum kredi kartı ile alırsam cebime para kalmayacak bu yöndende düşünmek gerek..

@air28-3 ilk başta iyi bisiklet alıp ömür boyu onu kullanmak mantıklı değilmi ?

@Soner Sarihan Kart zaten daha önce ailem problemler yaşadığı için o tuzağa düşmek istemiyorum..

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Mert Can kardeşim,

O zaman atalarımıza danışırsak derler ki : " Ayağını yorganına göre uzat" . Tabii ki son karar sizin, bizler sadece fikir sunuyoruz. Ben yine de söylemek isterim ayın on günü krediye çalışacaksınız. Bakış açısını şöyle değiştirip bakarsanız :"Banka bana bisiklet almamda yardımcı olmak gibi bir niyette değil , asıl isteği on gün ona çalışmam" belki otobandan önce son çıkışı yakalarız.

Bizim zamanımızda dedeler, teyzeler ziyaret edilirdi, onlara öderdik borcu harcı, öyle bir müessese yok mu?

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

rmznlcck

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
sana bir tüyo verebilirim:) media marktta denizbank standları var taksitli alışveriş yapabilmek için orada anında kredsi çıkarıyorlar ve fazla soru sormuyorlar. ben mağazaya telefonları incelemek için gitmiştim ve telefon alıp çıkmıştım. 10 dakika içerisinde 2500 tl parayı hesabıma yatırdılar 18 taksitle ben de 1700 tlye telefon aldım gerisini harcadım. o krediyi mağazada kullanma zorunluluğun yok para hesabına geçince çık ve istediğin gibi kullan ayrıca pazar günü almıştım ben yani haftasonları da alabilirsin krediyi aklında bulunsun:)

@Mert Can Sayın

Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
@rmznlcck kredi çekersem hsbcden çekmeyi düşünüyorum maaşı ordan aldığım için,ama teşekkür ederim yinede

@skywagon kendi kefyi isteğim için açıkcası ailemden kimseyi bunaltmak istemiyorum başkasından kart almak bilemiyorum yani...

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Bisikleti mağaza satış fiyatının altında almış oluyorsunuz bu halde 2400 + 300TL faiz ile 2700Tl tutuyor. Sizin durumunuz için mantıklı kredi çekmek.

• Beğen
Tepkiler: Mert Can Sayın

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Ben de aynı durumdayım bu bisiklet pahalı bir spormuş...:)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Mert Can Sayın

Al sen git sonra ödersin derler diye birşey söylemedim ama neyse. Kolay gelsin.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Borclandirilmis insanın imali. bu kitabı okuduktan sonra 11 yıldır kullandığım kredi kartını iptal ettim. Şimdi bir Laptop almam lazım 40 yaşında adamım para biriktiriyorum. 11 yılda sürekli taksit ödedim ve düşünmeden harcadım. Hadi indirime girmiş hadi 12 taksitli pahalı ama alalım diye diye her ay tertemiz taksit sahibi oldum çıktım. 6 aydır kredisiz ve kartsizim. Bankadan değil ama es dosttan-paragöz olmayan, senden faiz stemeyecek es dosttan- al borcunu. Zaten Borclandirilmis insanın imali adlı kitapta sistem insanı hem yanlizlastirmak, hem tüketmek ve ömrü boyu borç içinde yaşatmak isteyen sistemi anlatıyor.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

Prodazlak

Üye
Tepki
0
Bildiğiniz siteler varsa soyleyin baktım taksit secenekleri yok hscb için bisiklet alıcam ama bulunduğum şehirde yok

Guanzo

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Mehmet
Bisiklet
Ghost
Bende böyle düşünüyordum 5500TL'lik bisiklet için kredi çekmek istiyordum. Faizsiz kredi veren kurumlar ve bankalar var mı acaba? Kredi çekip bisiklet almak değer mi hiç?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Guanzo en düşük size 6100 tl gibi rakamlar üzerinden döner size (12 ay vade ile)faizsiz kurum veya banka ben daha rastlamadım(alternatif olarak çiftçi yada emekli bir tanıdık eş akraba üzerinden çok düşük vade farkı ile çekebilirsiniz)

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@Guanzo taksit/borçlanmayı sevmeyen biriysen sakın alma. Her baktığında her bindiğinde o taksitler aklına gelip keyfin kaçacak

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Guanzo
Şimdi bekle,köşede para biriktir diyeceğim ama piyasanın durumu ortada. Dolar düşse bile bu ürünlere yansıması çok uzun sürer. Adamlar bu seviyelerdeki aldığı ürünü,dolar düştü diye düşükten satmaz mantıken. Dahada artarsa orasıda ayrı bir bomba. elindeki paranın alım gücü düşecek gene. Bu birazda sana kalmış, bu kadar parayı gerekirse direkte verebilirim ama elimdeki hazır parayı çıkarmak istemiyorum diyorsan bence alınır. Ama durumum belli olmaz, yarın öbürgün sıkıntılı zamanlara düşebilirim diyorsan bir şey diyemem ne yazıkki.