Bisiklet almak için kredi çekmek

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
özellikle yarışlara falan girmeyecekseniz, belirli parçaları, örn. vites geçişleri ve ayarları, jantları ve göbekleri, sizi üzmeyecek bir bisikletin, size bir yerden sonra yetmemesi için oldukça yıl geçmesi gerekir kanımca... o zaman da zaten öğrenci adam olmazsınız. yani öğremciyim diyorsunuz, 500-600 maaş diyorsunuz... 3000 tl'ik bisikletlere bakmayın bence. yazık.

(Bir ek... dağ bisikletim var. 4-5 yıl oldu alalı... 15 kg. V fren. trt-eymir yokuşunu 12 dakikada çıkmaya başladığım bir dönemim var. yaz oldu mu haftada 3-4 gün işe bisikletle gidip gelirim işe. eve dönüşte 15 km yolum, 420 metre (yanlış hatırlamıyorsam, 410'un üstünde o kesin) tırmanışım var.. arada hobi niyetine yarış koşarım, madalya bile almışlığım var... birkaç parça değişikliği yaptım sadece -- aynakol, jant ve göbekler -- benim bisiklet hala bana yetiyor...)

EDIT: bir dakika ya... 4-5 yıldan fazla oldu... ama kaç yıl tam bilemiyorum. eski fotoğrafları falan karıştırmam lazım, düşünmem lazım... üşendim :D

Scudo
Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
@fahritus şuan net değilim ama söylediğim gibi daha sıcak baktığım kredi çekmektir :)

@CandanC Uygun bir bisiklet bulup zamanla yükseltilebilirde doğru diyorsunuz her görüş önemli şuanda benim için :)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
size iyi düşünmeler, iyi taşınmalar @Mert Can Sayın , hangi bisikleti alacağınıza karar verirken, siz yine de bütçenizi çok üzmemeye çalışın ;)

(e madem söyleyeceklerim bitti, gideyim biraz rampa çıkayım, antrenman yapayım da, bisikletim "bu bisikletçi artık bana yetmiyor..." diyip beni değiştirmeye kalkmasın... :komik: )

• Beğen
Tepkiler: Mert Can Sayın

fahritus

Üye
Tepki
36
İsim
Fahri
Bisiklet
b'Twin
@Mert Can Sayın Bence asil karar vermen gereken bisiklet icin 3000 lira verip vermiycek olman eger o parayi gozden cikarirsan su an icin en mantikli yol kredi cekmek gibi

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.875
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Al kardesim! Bence kredi cek al!
Soruna gelen yorumlar yerinde ve mantikli. Sende durumunu durustce soylemissin ve dusuk taksitle odemek istiyorsun...
Bu durumda yapilacak tek sey senin tum bunlari okuyup kendine gore son kararini vermen ;)

Ileride bu odeme canini sikmayacaksa, zaten indirimli aliyorsun, indirimin bir kismini da bankaya ver gitsin!
Icine sinmeyen bisiklete binmektense hayalindeki bisikletle keyifle guzel yollar ve yillar gecir icinde kalmasin.
Genclik bir kere gelir ve mantikli hevesler ugruna harcayacaksan icinde kalmasin bu hevesin ;)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bizim can da patlıcan değil yahu : )))

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
2 sene çeksen 3500 tl ödeyeceksin, ne gerek var bankayı zengin etmeye? sen çok mu zenginsin bankaya para kazandırıcan? o kadar zenginsen bi tane de bize al bea, ama maşası karbon olsun

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Mert Can Sayın

Aksine, kurumsal firmalarda buna önem verilir. Belki maaşınızdan kesilmez ama farklı kolaylıklar mutlaka sağlanır. Hiç bir firma kendi çalışanı gitsin rakip firmaların ürününü kullansın istemez çünkü. Bir de Decathlon'da çalışan kişilerin belli bir indirim oranı var diye bir şey duymuştum, o da mı yokmuş? Her ikisi de yoksa cidden garip firmaymış.

Hakkınız varsa da bilmiyorsunuz gibi bir izlenime kapıldım. Gidip yetkili/bilgili bir kişiden doğru bilgiyi alın, sonra harekete geçin bence, boşu boşuna bankalara para kazandırmayın.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Şirketteki üstlerinle konus bu konuyla ilgili ne yapılabilir diye kolaylık olarak sonra kredi yerine baska birinden borc almayı yada kredi kartını kullanıp ona ödemeyi ya belkide senet falan oalyı vardır bilmiyorum ama calısan indirimi kesin vardır. Ayrıca senin bu parayı ödeyecegin dönem içinde cesitli ihtiyacların ve bu bisiklete benzer heveslerin olacak bunlarada para harcaman gerekecek tüm paranı buna ayıramassın hesabını ona göre yap yoksa sadece aldıgın an sevinirsin sonra her bisiklete bingidinde bu borc aklına gelir üzülürsün stres yaparsın anlamı klamz.

Her zaman hep bi üstü vardır zaten bundanda sıkılcan canın üstünü isticek o yüzden kendini iyice tart ve sana yetecek olandan basla ki üstünü isteyince onuda alıp daha mutlu ol

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Mert Can Sayın
Kredi Çekme deli misin :) bankayla iş yapacağına abinle yapacağın bir rakı- balık gecesinde patlat muhabbeti al kredikartını :)

6 ayda o kredi açsın sana, 500 x 6 yerine 12 x 250 öde, ya da yeme içme 6 ayda öde çıksın aradan :s

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Kredi çekince yanında otomatikman kredi kartı da veriyorlar. istemiyorum dersen o zaman kredi onaylanmaz diyorlar zorla imzalattırıyorlar :)
bence kredi kartı çıkarttır. 2014'te çıkan yasa ile maaşının 4 katına kadar kredi kartına limit veriyorlar. Ben geçtiğimiz aylarda Garanti'den kredi çektim. Kredi kartı da mecburen verdiler yanında. Sonra garanti bankasından aradılar kredi kartınızın limiti 0 , diğer bankalardaki limitleriniz dolmuş. (maaşın 4 katına tekabül ediyor) onları azaltıp bu kartı açtırabilirsiniz dediler Bende borcum var ödesem kapattıracam zaten onları dedim iptal ettiler kredi kartını
Yani asgari ücret bile alsan 3500 TL falan limit gelir. HSBC'den maaş alman diğer bankalardan kredi kartı almana engel değil. Maaş bordronu sunarsan verirler. Kredi notunda iyidir zaten borç falan yapmamışsındır kredi kartın olmadığından.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
@NedensizPostalar
Bankaların işi bu 500 tl dahi kullansanız 1 tl dahi faiz kazansa kar sayarlar. O yüzden her rakamı verirler.
@nazmi bilmez
Sanırım arkadaşınız telefon felan aldı. O ürünlerde zaten kredi kartına taksit yok. Yani nakitiniz yoksa ceo telefonunu ya tarife ile yada kredi kullanarak raksitle alabilirsiniz. Bende note 4 ü jafta sonu indiriminde vatan dan 2200 tl ye aldım. 4 aya önce. Odeabanktan kredi çıkardılar. 12 ayda 2280 tl olarak geri ödüyorum.

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez
Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
@Kahveci %20 İndirimimiz var 3000 TL lik bisiklet 2400'e geliyor.Haklarımı biliyorum elbette sonuçta bir türk firması veya veresiye çalışan bir şirket değil uluslar arası bir firma al sen git taksit taksit ödersin diye birşey mümkün değil

@Uğur Recep AKGÜL bisiklet ekipmanım tam herhangi bir ekstra olmayacak anlayacağınız :)

@Emrah Özşahin zaten daha öncesinde 2 adet 3000Tl limitli kart gönderdiler ancak kredi kartını geri gönderdim istemediğimden.

@Gökhan BİROL 2000TL kredi çekicem 3000değil,2000 çekip 2300 ödüyorum 24 ay vadede ancak ben onu 8-10 ay arası sıfırlarım.

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
3.988
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bunun için kredi mi çekilir arkadaşım? Kendine yetecek bi bisiklet alırsın sonra bi üst bi üst çıkar gidersin

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Kardeş canına tak dediyse çekeceksin, ben ilk bisikletimi kırkında aldım ancak, kavga dövüş.. 550 liraya aldım peşin. Okadar çok istiyordum ki hemde, yaklaşık dört yıl önce aldım hem de ikinci el, çok temizdi birkaç aylık bisikletti üzerine de epey malzeme almıştı vatandaş, sonra onu sattım sedona 345 aldım.Tabi zamanla imkanlar biraz iyileşince daha rahat alabildim. Ayrıca ev kredisi çekmiştik o yüzden ayrıca borçlanmam sözkonusu değildi. Çok sevdiğin birşeyi çok ertelememek lazım, genç yaşta sürmekle kırk yaşında sürmek aynı olmuyor, kıymetini bil. Bence.

Subculture

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Ghost
@NedensizPostalar

Bakarız 1000 tl ye bile bakarız [emoji6]

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet turlarımız için bugüne kadar sanırım 4 kere tüketici kredisi çektik ki
hepsi ile ayrı ayrı basit de olsa birer araba alınırdı.
Bisiklet turu için kredi çekiliyorsa, bisiklet almak içinde çekilir elbette.
Bence kredi kartı alma, sonra ıvır zıvır içinde kullanılınca astarı yüzünden pahalıya geliyor.
Biz ailece yakında karttan kurtulacağız. Zaten 1 tane var. :)

Şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen