Bisiklet almak için kredi çekmek

Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
Selam arkadaşlar. Uzun zamandır abimin bisikletiyle yetinmeye çalışıyorum fakat artık tak etti. Decathlon mağazasında çalışıyorum ve yeni sezon yol bisikleti bugun türkiye deposuna girdi Btwin Alur 700 Fiyatı 3000 TL bu bisikleti almak için kredi çekmeyi düşünüyorum sizce mantıklı olurmu yoksa 2.el bakmak dahamı avantajlı olur?

Her yazılan cevap için teşekkür ederim şimdiden.

NOT: Kredi kartı kullanmadığım için kredi çekme taraftarıyım..

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san
Scudo

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
ilginç bir magaza decathlon o zaman hem orada çalışacaksın hem sana taksit yapmayıp kredi çektirecekler. demiyorlarmı ya kardeşim sen bizim elemanımızsın al git maaşından az az keseriz diye...

Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
@niyazi akarken gönül isterdi tabiki ama öyle bir hizmet yok maalesef sonuçta kurumsal bir mağaza bireysel yürümüyor hiç birşey sizinde tahmin edebileceğiniz gibi

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
valla bize kredi kartına taksit yapıyor... peşin fiyatına -- sorunuza akıl sır erdiremedim şahsen..

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

BF Okuru

Üye
Tepki
1
kredi çekmeye gerek yok bence, eğer varsa aile bireylerinizin kredi kartını kullanmanızı tavsiye ederim. kredi çekmek birazdaha zor.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Mert Can Sayın bankanın işine gelmez ne kadar yüksek meblağlı kredi o kadar kar o yüzden 5-7 bin tl meblağa pek sıcak bakmazlar, illa alıcam diyorsan şansını dene.

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Mert Can Sayın Dostum gönül rahatlığıyla kredi çekebilirsin, öyle az meblağa kredi vermezler diye bir durum yok ben geçen ay 1000 TL çektim gayet ilgilendiler ve 3 günde parayı hesabıma yatırdılar. Ben Enpara'dan çekmiştim sitelerinden faizi falan hesaplayabiliyorsun dosya masrafı vergi vs. almıyorlar ve en güzel tarafı sitelerinden başvuru yapıyorsun ertesi gün seni arıyorlar ve 3 gün içinde personelleri bulunduğun yere gelip hesap kartını teslim ediyor ve kredini çekiyorsun adamlar çok ilgili çok kibar. Enpara müşterisi olmuş oluyorsun ve encard kullanarak yapacağın işlemlerde fatura ödemesi havale eft ücreti bile almıyorlar. Ben çok memnun kaldım tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Umut SÜRÜCÜ

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@NedensizPostalar

bankaların işi bu. cep telefonlarına sürkeli, şu kadar vade 1000 tl kredi, 3000 tl kredi diye mesajlar gönderiyorlar ayrıca, demek ki ilgileniyorlar... yani azla ilgilenmezler diye bir şey olmaz kanımca.

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@CandanC
Canlı şahidiyim iste ben yukarda da yazdım ya 1000 TL çektim ve mükemmel ilgi alâka gördüm.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@NedensizPostalar bence kredi çekmeye gerek yok bizim mesela örnek vereyım 9 katlı apartman yıkıldı. 10 araçlık otopark vardı kodomanlar vardı apartmanda. apartmanda hep 30 tane arabası olanlar bunlar koyacak yer bulamıyorlardı. her daırenın 4 5 arabası vardı sımdı ev yıkıldı. muteeahhıde 3 katlı otopark yaptırdılar. o zemını kazmak ıcın 6 ay uğraşıldı sonra 1.5 sene oldu daha bıtıremedıler inşaatı. tabı satsınlar 1 tane fazla kullanmadıkları arabayı bisiklet koymaya yer olsun dıyecem de sanmıyorum.

(link)

şunlardan alsınlar gerçı 1 aylık benzın paraları ama almazlar bisiklet o 5 kasa mersedesleri otoparkda durması lazım :koptum:

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Kredi kartı çıkartmak ta kolay. En geç 1 hafta içinde kart elinizde oluyor. Fakat yeni yasa gereği herkese öyle pat diye 3000 lira limitli kredi kartı vermiyorlar. Gelirinize göre başlangıç limiti belirleyip sonrasında kademeli olarak yükseltiyorlar.

Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
@Fatih Çetin Haftaya pazartesi gidicem bankaya konusmaya bakalım 2 seçenek hakkındada bilgi alıcam hangisi daha mantıklı gelirse onu seçmeye çalışıcam artık

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Adı üstünde Tüketici Kredisi- Bireysel Kredi. Varlık nedeni bu tür ihtiyaçların finansmanı zaten. Kredi çekmek böyle bir ihtiyaç için mantıksız değil. Ancak özellikle kendi mağazanızdaki belirttiğiniz modelde ısrarcı iseniz bu konuda fazla tutucu olmayın derim. Her ne kadar Decathlon da fiyatlar makul ve kar marjı fahiş olmasa da pazarlık ihtimali de olsaydı, peşin alımın getireceği iskonto oranı krediye ödeyeceğiniz faizi tolere ederdi, daha bir güzel olurdu. 3000 TL az bir rakam değil, orta seviye bir bisiklet alabilirsiniz, etiket fiyatı 3500 TL ye kadar olan bisikletlerde (tabii marka ve satıcıya bağlı olmak üzere) kredi bakiyesi kadar bir fiyata alabilmeniz mümkün, 3000 seviyelerine yani. Zamanında hareket eder hızlı bir pazar araştırması ve sıkı pazarlık yaparsanız, herhalde alacağınız bisiklet mağazanızdan alacağınızın altında olmayacaktır (ekipman olarak) bunun ötesinde BTWin isminin zaten bahsettiğiniz fiyatlar için çok da alışverişi heveslendirici bir etkisi yok nihai tüketici için. Ancak derseniz ki gelecek bisiklet kalite seviyesi yüksek bir karbon kadro üzerine üst düzey ekipmanla donatılmış bir model, bu durumda iş değişir.
Ancak sözün özü, kredi çekmek mantıksız bir hareket olmayacaktır (elbette ki güncel cari faiz oranından söylüyorum, hatta seçim öncesi belki iyi ki almışım bile diyebilirsiniz zira sonuçlara göre hem kur artışı ve beraberinde hem de faizlerde bir yükseliş ihtimali kuvvetli bir şekilde mevcutt maalesef...)

Tepki
63
Bisiklet
Lapierre
@Yusuf Z. Şipal Kendi mağazamdan bisiklet alma isteğim
1.olarak ömür boyu kadro,maşa garantisi
2.olarak aldığım ürünün %20 sini geri almam(3000 liralık bisiklet 2400e gelicek)
3.olarak bisikletle ilgili herhangi bir problem olursa her zaman her yerde bulabileceğim bir yer olması mağazanın
Çekeceğim kredi tutarı 2000 Tl üstünü ben tamamlıyacağım hesapladım 2000TL 2300 olarak geri ödüyorum 24 ay vade ile bana mantıklı gibi geldi.

• Beğen
Tepkiler: Savaş Uzun

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ekipman da iyiyse, avantajlı bir alışveriş gibi görünüyor. Hayırlı olsun şimdiden, kazasız belasız pedallamanı dilerim :harika:

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih