Bisiklet alırken 10'larca site dolaşıp 10'larca model incelemek kafayı yedirtiyo

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
anyroad2 ve specialized sirrus arası tercihe kadar indirdim listemi. sizin de dediğiniz gibi iki bisikletin donanımlarını kağıt kalem üstünde karşılaştırıp, yerinde sürüş testi yaptıktan sonra son kararımı vereceğim. anyroad daki dropbar olayı da ayrı bir test konusu tabi.

Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
sirrus un popülerliği ağır basar sanıyorum. model olarak sevilen birçok kişinin benimde olsa dediği bir bisiklet. (kesin konuşmuş olmayayım forumda yorumlar bu şekildeydi)

olmadı elektrikli bisiklet alırsınız :p (bisiklete verdiğiniz parayı çevrenizdekiler duyunca bu cümleyi duyacaksınız)

işin şaka yanı bir yana, sıkıntınızı anlıyorum o kadar para verip memnun olamamak düşüncesi insanı sıkıntıya sokuyor. servis, değişim tamir müşteri memnuyeti gibi faktörleride ön planda tutun bence.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
specialized parasının hakkını veren bir bisiklet ilerde modifiye yaparsınız kadrosu ömürlük

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Giant distribütöründen gelen mesaj üzerine, giant anyroad1-2 stokları Türkiye'de tükenmiş. 2015 modelleri en erken mart ayında gelir deniyor (6 ay sonra). Bu durumda çok da fazla içimde kalmadan sirrus modelini test edeceğim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kerem Özbayrak

Kalmadı ise daha fazla araştırma yapmadan Specialized'ı tercih edin derim.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Berke Kazankaya

ilgili bir iki sayfaya 2. el arıyorum mesajı bıraktım. bir kaç gün cevap beklerim o sırada aktif pedalda bisikleti denerim. ama büyük ihtimalle specialized sirrus alacağım gibi. içim de oldukça rahat

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Kerem Özbayrak

Drop bar da illaki daha çok eğilmeniz gidona doğru yatmanız gerekir. Zaten bu sayede daha aero bir duruş elde edeceksiniz. Eğer rahatınıza düşkünseniz drop bar kullanırken yatarken kullanmaktan dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Rahatsız olabilirsiniz. Ergonomik ayarlarda ciddi değişiklik yapmadığınız sürece sirruz elite nin oturuş pozisyonuyla tam aynı olamazsınız. Dropbar ı üstten tutsanız bile. ama dediğim gibi ergonomik ayarları ( gidon yüksekli gidon boynu açısı vs.) değiştirerek sirrus a yakın bir ayar tutturulabilir. Ha bana kalırsanız drop bar çok mükemmel bir his. Rahatsız olabilme imkanınızı ilk deneyiminiz olacağı için söylüyorum. İlla sıkıntı olacak diye de bir şey yok. Bir bakmışsınız bir kaç ay içinde drop bar hastası olmuşsunuz flat bar size çok itici geliyorda olabilir. Rahatıma çok düşkün biriyimdir diyorsanız drop bar a geçmeden önce bir deneyin derim. Konforuna çok düşkün kişiler genelde drop bar da pek rahat edemiyor.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Ömer KARAN

Çok yardımcı oldu söyledikleriniz. Özellikle drop bar'ı test etmeden bisiklet almayacağım. Dediğiniz gibi sele açısı ve gidon yüksekliği ile de flat hissi yakalanabilir diye düşünüyorum en azından rahatsızlık vermeyecek düzeyde.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Focus Planet 5.0 aldım ve 1 aylık bisiklet arayışımı sonlardırdım. Zaman ayırıp bilgi veren herkese teşekkür ederim.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
kerem bey çok fotolu bi konu istiyoruz. görelim aleti sağından solundan :)

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun. Sirrustan neden vazgeçtiniz acaba? sakıncası yoksa sorabilir miyim.

Tepki
12
Valla 2 aydır bende aynı durumdan müzdaribim siz almış kurtulmuşsunuz benim bütçem sizinkinden düşük aklımda Sedona'nın 820 modeli vardı onu alacaktım, sonra vazgeçtim Sedona 840 alayım dedim nasıl olsa bisiklet bir kere alıncak daha iyi olsun asfaltta giderken de rahat ettirsin beni birazcık dedim tam karar verdim alacam forumdan bir arkadaş soktu fitneyi. :D '' Sen ağırlıklı olarak asfaltta kullanacaksın şehir bisikleti veya yol bisikleti al.'' baştan yok dedim olmaz ama fitne içimizde artık başladık şehir bisikleti bakmaya Carraro Sportive 330,City Sport 01,Sedona 345 derken Btwin Triban 500 ü gördüm fiyatıda uygun hop yol bisikleti araştır Sedona 610 falan derken akıl iyice karıştı diyorum ucuz bir şey al sen profesyonel misin napacan Rockrider 8.1 i yok 1029 u şaştım kaldım kimi diyor düz maşa kral kimi diyor süspansiyonlu biri diyor disk fren çok güvenli bir diğeri diyor v frenden iyisi şamda kayısı bütçeyi arttıra arttıra cyclocrossa kadar gelecez heralde... Forumdaşlar sizde yardımınızı esirgemeyin yeşillendirin benim mesaj kutumu.
Bunlarda aralarında karar kılamadığım bisikletler.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@murat serbet

Merhaba Murat Bey, 2 arkadaş aktif pedala sirrus almaya gittik. artık 2015 modellerinin gelmeye başladığı eylül ayında 2014 model 2 sirrus'u peşin alacağımızı söylememize rağmen peşinde 2350den daha aşağı inemeyeceğini söyleyince açıkçası sinirlendik :) Daha sonraki araştırmalarım da focus planet daha çok ilgimi çekti.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Buğrahan Özbilenler

Hocam kolay gelsin sana, ben aldım bisikleti hastalığım geçti akıl sağşığıma kavuştum. Benim çıkardığım ders araştırma yaptıkça kararsızlık artıyor ve giderek fiyat çıtası yükseliyor. kesin alacağım dediğim bisiklet en son 3600tl idi. ogün şansım yaver gitti ve Focus'u 2000tl peşin aldım, gereksiz taksitlerden de kurtuldum.

kabaca v fren mi disk mi?
amortisörlü mü amortisörsüz mü?
bunlara karar ver. sonrasında ağırlıklı olarak nerede bineceğine (asfalt, arazi...)
gerisi bütçenin yettiği sana güzel gözüken bisikleti seçmeye kalıyor. emin ol ki saydığın bisikletlerin hepsi pedala basınca seni götürüyor.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Kerem Özbayrak
Anladım. Teşekkür ederim. Fiyatta pek indirim yapmıyorlar evet. sadece peşin ödemede %10 yapıyorlar. Ancak Bisiklet piyasası da eskisi gibi değil. Kimse pazarlık yapmıyor. Eskiden hem %30 civarında indirim yaptırıp üstüne bir de zil ayaklık kilit vs. hediye alırken şu anda durum değişti. %10'dan fazla pek kimse indirim yapmıyor. Bisikletiniz çok güzel hayırlı olsun. kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@murat serbet

Murat Bey, Focus'u aslında tam olarak sizin anlattığınız şekilde aldım. %10'un da üzerinde bir indirim, ardından küsüratlar sıfırlandı. üstüne zili, suluk kafesi, ayağı hediye edildi vs. bu aralar özlenen tablo :) bir de satıcı arkadaş 3600 tl'lik bisikletin benim ihtiyacımı bazı yönlerden karşılamayacağını söyleyip bu bisikleti önerdi. Ne yalan söyleyeyim biraz gazı vermiş olsa belkide daha pahallısı için taksite girmiştim.

Teşekkür ederim Murat Bey